Plecionka na Szwecję .

/ 1 odpowiedzi
Witam kolegów mam mały dylemat.W czerwcu wybieram się pierwszy raz do Szwecji na  szczupaka i okonia. Dużo znajomych wędkarzy mówiło mi że w Szweckich wodach są potężne okonie i szczupaki i praktycznie nie łowi się na żyłkę, tylko na plecionkę zarówno szczupaki,jak i okonie.Sam jestem zwolennikiem żyłek,jakoś nie mogę się przekonać do plecionki.Możecie mi koledzy powiedzieć czy potrzebna jest ta plecionka? W tej chwili na rynku sa naprwde dobre żyłki w duzo niższej cenie jak plecionki,czy to jest potrzeby wydatek na Szwedzkie szczupaki i okonie? (Chce łowić woblerami salmo; slidery od 5cm do 12cm,jackiemm 18cm,gumami dragona i obrotówkami meppsa.Jeszcze jedno pytanko,jakie przynęty wam sie spisały na Szweckich jeziorach na szczupaki i okonie (jakie rozmiary i gramatura)
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź ;)
u?ytkownik60174


Jeśli chcesz łowić żyłką to taką która jest do ok.15-20kg bo w Szwecji są naprawdę wielkie szczupłe (ale one nie są takie szczupłe :). Na plecionce będziesz lepiej czuł wabik i jeśli będziesz łowił na większych odległościach to plecionka się nie rozciągnie i ułatwi zacięcie. Zachęcam do obejrzenia filmu "Sposób na szczupaka" są tam bardzo ciekawe wiadomości o Szwecji. Pozdro Damian POŁAMANIA NA "METRÓWKACH" W SZWECJI (2011/02/12 18:58)