Plecionka na suma

/ 11 odpowiedzi
wITAM KOL, MAM WIELKIE PYTANKO MAM PROBLEM NA DOBRANIE PLECIONKI NA SUMA CZY KTOŚ MA POJĘCIE JAKĄ ZAŁORZYĆ,, PROSZĘ O PORADE..
kazik-kz2


Na grunt bral bym berkleya Whiplasha

Na spina power Pro

(2011/01/28 20:28)

Jędrula


Na grunt bral bym berkleya Whiplasha

Na spina power Pro

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nigdy nie używałem plecion , jakoś mam uczulenie na te linki . Choć wiem , że świetnie się spisują do jigowania i własie przy łowieniu suma . 

(2011/01/28 20:43)

kazik-kz2


Na grunt bral bym berkleya Whiplasha

Na spina power Pro

Nigdy nie używałem plecion , jakoś mam uczulenie na te linki . Choć wiem , że świetnie się spisują do jigowania i własie przy łowieniu suma . 



Uczulenie, w sensie wysypka:)

Zartuję.

Dokladnie, opad, sandal na żylce to trochę kiepska sprawa. Ja bynajmniej nie potrafię.

Co do suma, to plecionka jest git przy holu silowym.

Na żyłce masz większe szanse że stracisz wąsacza życia, dlatego wole plecionę.

Ale każdy lowi tak jak lubi:)

(2011/01/28 20:55)

bobus86


ja bym polecil     SPIDERWIRE   0.30mm 33.9 kg.

kupilem ja na polowy dorsza ale przyznaje ze swietnie mi sie nia spininguje.daleko mozna zucic nie plat nsie i jest bardzo wytrymala no i cena tez super.  poszukaj na allegro :) (2011/01/29 11:14)

ivel 83


ja bym polecil     SPIDERWIRE   0.30mm 33.9 kg.

kupilem ja na polowy dorsza ale przyznaje ze swietnie mi sie nia spininguje.daleko mozna zucic nie plat nsie i jest bardzo wytrymala no i cena tez super.  poszukaj na allegro :)


kolega taka ma jest dobra faktycznie sie nie plata a cena okolo 100, ja posiadam plecionke Kamatsu techron cena 75zl, bylem z nia raz na rybkach jak narazie jest spoko, wczesniej mialem plecionke Samuraj czy bonsaj cena ok 40zl ( nie moge znalezc opakowania :)) nie polecam fatalna wiecej nerwow niz wedkowania. (2011/01/29 11:59)

łysy wąż


A jaką metodą masz zamiar łowić i gdzie? Rzeka? Zbiornik zaporowy?
Grunt czy spining? (2011/01/29 12:13)

u?ytkownik29974


Ja ci polecam plecionkę PowerPro 275m
Grubość sam se dobierz
(2011/01/29 14:31)

Romuald55


Musisz kupić mocną plecionkę.Grubość minimum 0,50.Kiepskie firmy takiej grubej nie robią,więc każda będzie dobra.Istotną sprawą będzie jej długość.Już średnie sumy potrafią wybrać ponad 150m z kołowrotka.Odjazdy są takie ,że nie zatrzymasz siłowo bo albo plecionka strzeli albo kołowrotek diabli wezmą,nawet gorszej jakości multiplikator.Pamiętaj też o mocnym przyponie.Doświadczenie uczy,że jedyny pewny to stalowy min 80kg wytrzymałości.Takiż sam krętlik. (2011/01/29 19:06)

patryczek080


Witam ja łowię na rzece WARCIE z gruntu (2011/02/06 18:16)

patryczek080


witam co powiecie na Pleciąke takiej firmy jak,,Plecionka KONGER TIGREX 0,50mm na suma ,proszę o porade.. (2011/02/08 13:40)

baloonstyle


witam co powiecie na Pleciąke takiej firmy jak,,Plecionka KONGER TIGREX 0,50mm na suma ,proszę o porade..


Hoho nie polecam tej plecionki. nie łapię sumów, a stosowałem ja na połowach dorsza i niestety ona ma problem z utrzymaniem wagi pilkera a co dopiero ryby.kupiłem dwa razy w dwóch innych sklepach i dwa razy takie sytuacje miały miejsce.Naprawdę nie polecam. (2011/02/08 13:47)