Plecak na ryby

/ 13 odpowiedzi
Witam. Szukam jakiegoś plecaka/torby żeby spakować wędki i skrzynkę, wsiąść na rower i pojechać na ryby. Korzysta ktoś z czegoś takiego?
BiJey


Tak tak widziałem. W zasadzie to Ty przypomniałeś mi o napisaniu tego posta :) Ale dajesz radę zmieścić tam wędkę (tzn. przetransportować ) tak żeby nie wypadała podczas jazdy bo właśnie z tym miałem problem (2014/05/15 20:54)

Jakub Woś


Wędke w plecaku? To chyba już pokrowiec nie plecak. (2014/05/15 20:56)

ryukon1975


Nie da się zmieścić wędzisk w plecaku. Normalny trzyskładowy kij 3,9 m ma po złożeniu jakieś 1,4 m więc jaki by ten plecak musiał być ? Nawet teleskop ma 1,1 - 1,2 m. Wędziska transportuje osobno w pokrowcu.

Jakieś bardzo krótkie teleskopy które po złożeniu mają do 90 cm można by zaczepić tu na boku.

Zdjęcie nie weszło mam na myśli ten bok z tymi sznurkami, foto jest pod wpisem


(2014/05/15 21:00)

arthrawn76


można kupić pokrowiec na wędki np 2 komorowy z dużą ilością kieszeni np na podbierak, akcesoria itp na plecy i jazda rowerem :) (2014/05/15 21:03)

BiJey


Tak oczywiście jestem tego świadom. Nie chodzi mi o zmieszczenie całej wędki tylko o jej bezpieczny transport. Oczywiście każda wędka będzie wystawać z plecaka chodzi o to żeby z niego nie wyleciała podczas jazdy rowerem.  (2014/05/15 21:03)

ryukon1975


W takim przypadku wszystko zależy od długości po złożeniu. Tak jak pisałem złożone wędzisko o długości 90 cm da radę w takim plecaku przewieźć przywiązując je z boku ale z dłuższymi będą już kłopoty. (2014/05/15 21:14)

heroesxd


Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie przewożenia wędek w plecaku jadąc rowerem. Piszesz, że wędka może wystawać z plecaka. W porządku. Jakoś da radę ją w miarę dobrze przymocować. Tylko co w sytuacji, gdy jedziesz ze sporą prędkością obok krzaków lub drzew? Zawsze możesz przypadkiem zahaczyć o coś i uszkodzić wędzisko. Również podróżuję na ryby rowerem i rozwiązałem problem kupując dwukomorowy pokrowiec dragona. Do tego przymocowałem spory koszyk na bagażnik i spokojnie mieszczę się z większością rzeczy, które chciałbym zabrać na łowisko.  (2014/05/15 22:19)

Kinior


http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5314647292 (2016/01/26 08:35)

okonek1235


Witaj. Najlepiej kup pokrowiec na wędki dwu komorowy dlugość 150 cm, i tam jest miejsce na wędki i na podbierak, koszt na bazarze 50 zł, plecak z krzesełkiem koszt zakupu 80 zł. Nie kupuj samego plecaka bo się nie opłaca. (2016/01/26 09:36)

Haryyy5


Mam ten plecak dragona, super sprawa na spinning. Bardzo wygodny i naprawdę jeśli chodzi o spinning to w zupełności wszystko pomieści i jeszcze zostanie miejsce na jakieś jedzenie picie czy inne graty.  (2016/01/26 09:58)

Hulak


Zwykły plecak wystarcza w zupełności - zapakujesz pudełko, kanapki, drobne akcesoria. Za stówkę kupisz konkretny i dobry plecak. Po co przepłacać za logo z rybką? (2016/01/26 10:19)

Haryyy5


Zwykły plecak wystarcza w zupełności - zapakujesz pudełko, kanapki, drobne akcesoria. Za stówkę kupisz konkretny i dobry plecak. Po co przepłacać za logo z rybką?





Nie do końca się z Tobą zgodzę. Ok, na pewno zwykły plecak też każdemu wystarczy, i będzie dobrze służył. Nie zamierzam tego negować. Ale taki plecak czy torba dedykowana do konkretnego celu ma pewne drobne usprawnienia, które na dłuższą metę naprawdę zaczyna się doceniać. Tak na przykładzie tego plecaka dragona : Po pierwsze szeroki, miękki i gruby pas biodrowy. Raczej w zwykłych plecakach czegoś takiego nie ma.  Do tego dodatkowe zapięcie na wysokości klatki. Niby pierdoły ale naprawdę jak łazi się ileś godzin ze spinningiem oddając setki rzutów to trudno przecenić fakt że przy zarzucaniu plecak nie lata na boki tylko trzyma się nieruchomo na plecach. Kolejna rzecz to te gumy z boku - można zaczepić jakąś pelerynkę przeciwdeszczową czy coś, nie zabiera cennego miejsca a jak deszcz się skończy to nie moczy wnętrza plecaka tylko schnie na zewnątrz. Na drugim boku miejsce na butelkę czy termos, wiadomo że też się przydaje. U góry (widać na zdjęciach z artykułu kolegi Ryukon1975) są dwa ściągacze, ja spinam nimi podbierak i mam dzięki temu wolną rękę. Otwarta kieszeń na zatrzask z przodu przydaje się właśnie na jakąś czapkę, rękawiczki czy inne rzeczy, do których chcemy mieć szybki i łatwy dostęp. Przednie kieszenie szeroko się otwierają, łatwo coś znaleźć. Poza tym plecak jest oczywiście nieprzemakalny. To wszystko są detale, ale jednak z czasem człowiek się do tych drobnych udogodnień przyzwyczaja i cieszy się że są. Na pewno część z nich można znaleźć w zwykłych plecakach ale wątpię żeby jakiś miał wszystkie naraz. No i tak jak piszesz, za dobry plecak też trzeba koło stówki wyłożyć. Ten kosztuje ok 150zł., jest dobrym, naprawdę solidnym plecakiem oraz ma te różne usprawnienia. Każdy musi sam ocenić ale moim zdaniem warto te parę złotych dołożyć. 


P.S. Niestety nie ma logo z rybką :(:(:(    :P




P.S. 2. - piszę na przykładzie tego konkretnego modelu tej konkretnej firmy. Zdaję sobie sprawę że są też torby/ plecaki w których rzeczywiście płaci się o wiele drożej tylko za to że jest to sprzęt wędkarski czy już nie daj boże karpiowy bo wtedy to dopiero trzeba wyskoczyć z kaski. (2016/01/26 14:01)