Pilkery i przywieszki na dorsza

/ 20 odpowiedzi
Witam Kolegów.
A mianowicie tak jak w temacie:

Polecicie jakieś pikerki i przywieszki na dorsza killerowe :P kolor waga najlepiej zdjęcia i gdzie można kupić bo tego dużo: pikery tobiasze,i inne

Szukałem wszędzie na necie imitacji krewetek ale lipa na tym necie nic nie ma takiego chciałem odwzorowanie może nie 100% ale coś koło tego.Szukałem w muszkarstwie, szczupaku na alllegro na ebay nic nie ma takiego może jakiegoś producenta znacie żeby wyprodukował na przykład coś takiego jak na zdjęciu.

Druga sprawa plecionki jaką wybrać na morze oczywiście na dorsza szukałem ale nie znalazłem na forum.wchodzi w rachube Berkley cena nie gra roli kłowrotek Cormoran  BBS 7 PIF 5000 nawój 0.35mm-320m  ,0.40-290m

Teraz jeszcze przy okazji chce kupić 2 wędkę np co powiecie o tym:
Wędka
1.Cormoran - Seacor Red Pilk 2,70m/180g
                                        2,70/200g
2.Jakiś lekki kołowrotek do tego ???
   Cormoran Black Star 9PiF 2500

Pozdrawiam i proszę o opinie kolegów

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

baloonstyle


Witam :)) Co do pilkerów to jest bardzo różnie, często co łowisko to na innego  coś się dzieje.Niestety trzeba mieć ich kilka w arsenale.Po za tym zauważyłem że pilker nie jest az tak ważny jak jego prowadzenie.Często zdarza się tak że cała burta ma jeden model pilkera w podobnych kolorach i każdy pracuje zestawem inaczej. Cała burta nie ciągnie tylko nieliczni więc wydaje mi się że tu sęk jest w prowadzeniu.
Co do przywieszek to stosuję tylko twistery w kolorach biały, czerwony,oraz brązowe wpadające w żółty ( tzw. wesz morska ), taka paleta kolorów prawie zawsze daje wyniki. dobrze tez jest mieć tych twisterów sporo bo jak dorsz współpracuje to często trzeba je wymieniać :)) (2011/03/15 08:09)

baloonstyle


http://www.wedkarski.com/produkt/k-Zylki_plecionki-Plecionki/p-342-Mikado-Plecionka_Baltic_COD_Fluo_zolta/t-2/
Tą plecionkę 0.24 mam na jednej szpuli.
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/plecionki-morskie-dragon-g7-a79-p636.html
a ta 0.25 mam na szpuli głównej.
koszty nie są duże a naprawdę świetnie sprawują się na morzu :)) (2011/03/15 08:24)

NicraM


Witam

co do pilkerów to moje ulubione kolory to od złotego, pomarańczowego do ciemno miedzianego i o kształcie jak najbardziej zbliżonym do naturalnego. co do kolorów to myślę że nie maja one zbyt wielkiego znaczenia na głębokościach na jakich łowimy. ogólnie jesli chodzi o przynety dorszowe to lubię produkty degi w tym równiez przywieszki mam ich produkt krewetkopodobny w postaci muchy i jest świetny maja kilka wzorów. jesli chodzi o neta to sklep leszcz prowadzi ich dystrybucję, ale najlepiej jak wrzucisz w przegladarkę jenzi dega to wyskoczy ci kilka stronek

pozdrawiam :) miłego dorszowania

(2011/03/15 17:51)

NicraM


te z zdjęcia również fajne, ale przypominaja bardzo wesz morską. kto to produkuje i gdzie mozna nabyć. ach jeszcze sklep internetowy belonka.pl ma takie cudeńka degi w ofercie.

:)

(2011/03/15 17:55)

NicraM


ach jeszcze sorki że tak potroszku ale sie spieszę, sprzęt który wymieniłeś wyglada na niezły zestaw, ale nie u,zywałem i nie mogę ocenić. natomiast co do plecionki to najlepiej kupić taka ilość aby na szpuli była samam plecionka, czyli na metry - zakup. jednak polecam plecioneczke mikado nawt 0,25 wyglada na cieńszą niz 0,20 innych firm, równy splot prawie okrągła i co 10 m inny kolor dzieki czemu wiadomo na jakiej głebokości łowisz (2011/03/15 18:01)

baloonstyle


Tak kolorki pomagają nawet przy pierwszych rzutach i reakcji wędkarza na pierwsze podbicie, często decydujące :)) (2011/03/15 19:04)

cezis


mam jeszcze jedno pytanie co do plecionki mam szpule na której mieści się 320m o średnicy 0.35mm teraz jak kupie plecionkę tak jak kolega napisał np 0,25 to żyłki potrzebuje około 627 m to trochę duzo nie będzie mi potrzeba aż tyle jaki podkład pod to i z czego z innej plecionki czy kupić aż tyle 8(

Pomóżcie. (2011/03/15 23:15)

cezis


 Co do "krewetek"  nie ma narazie a produkuje je nie wiem czy szyper czy właściciel kutra pisałem do niego niedługo mają być dostępne :)
znalazłem ale dopiero w stanach coś przykuwającego uwagę ale ciekawe ile przesyłka ???
Tam nie pisałem zajmę się tym pózniej bo narazie czasu brak a stronka to :

http://www.basspro.com/Creme%C2%AE-Shrimp-Tease-Lure/product/89278/-1333056 -1 rodzaj

http://www.basspro.com/Creme-Tru-Lur-Shrimp/product/10204538/-1576988 - 2 rodzaj

Poszukać tam można jak kogoś interesuje coś jeszcze.

Wiem jedno w Belgi tańsze kołowrotki, wędki są o jakieś 100-150 zł na polskie zdzierają jak mogą w Polsce . (2011/03/15 23:58)

baloonstyle


mam jeszcze jedno pytanie co do plecionki mam szpule na której mieści się 320m o średnicy 0.35mm teraz jak kupie plecionkę tak jak kolega napisał np 0,25 to żyłki potrzebuje około 627 m to trochę duzo nie będzie mi potrzeba aż tyle jaki podkład pod to i z czego z innej plecionki czy kupić aż tyle 8(

Pomóżcie.

Bez podkładu nawijasz 250m plecionki i wszystko będzie ok.
(2011/03/16 05:45)

maestro-guma


Czesc wilki morskie.Mam propozycje co do przywieszek i pilkerow sprobujcie lowic tylko na rippery tak jak na spinning tylko ciezko do 100 gram.Ja mam to juz sprawdzone jest ok tylko nie moze byc duzego dryfu i glebokosc max 40m sama technika prowadzenia jest prosta lowimy tak jak sandacze podbicie i opad a reszta przyjdzie sama.Pozdrawiam

(2011/03/17 23:59)

baloonstyle


Ja zauwazyłem że w Łebie starsi wędkarze często łapia na pilkiery nie cięższe niż 70g i jedna przywieszka.Prowadzą zestaw właśnie jak na sandaczu.Nie zwracaja uwagi na dryf.
nie próbowałem ale w drodze mam nowy kijek i na pewno spróbuję bo faktycznie wyniki tym robią :)) (2011/03/18 08:13)

maestro-guma


Dobrym kolorem na dorsza jest pomarancz jest to moim zdaniem jeden z killerow na dorsza:)) (2011/03/18 08:52)

maestro-guma


Mozna wiedziec co to za kijek na dorsza?

(2011/03/18 08:56)

baloonstyle


Daiwa sealine
Ma duże cw ale pracuje jak spin 80g
Łapałem na nią ostatnio na lekki pilker i było świetnie. (2011/03/18 08:59)

maestro-guma


Dzieki.Ja uwazam ze ten sprzet ciezki to do lamusa teraz wlasnie to takie kijki od 80 do120 gram to jest wlasnie cala finezja lowienia na Baltyku :))

(2011/03/18 09:16)

baloonstyle


Na pewno nie do lamusa bo sporo ludzi lubi łapać na ciężki pilkery i nadal jest to dobry sposób na dorsze.
Ja osobiście kupuje ten kijek bo dobrze na Bałtyku nim powalczę i będzie dobry na Norwegię.
to taka przyszłościowa inwestycja :)) (2011/03/18 09:44)

maestro-guma


Ich wybor czy ciezko czy delikatnie kazdy ma swoj styl i jest dobrze.Ja osobiscie wole plywac po plytkiej wodzie i jest efekt a i czasami lipa.

(2011/03/18 10:27)

baloonstyle


U nas jest zmienny klimat i ryba porusza się po różnych głębokościach.Zima rybka jest dalej od brzegu więc o głębokościach nawet 50 m można zapomnieć.
wiadomo każdy łowi jak lubi i jak mu najwygodniej ale niestety trzeba się dostosować do warunków jeżeli jeździ się cały rok :)) (2011/03/18 10:34)

maestro-guma


Swiete slowa tak wlasnie jest jak kolega pisze :)) (2011/03/18 17:15)

irek z


Witam kolegów i ośmielę się wtrącić swoje trzy grosze.Odnośnie przywieszek polecam twistery kolory to czarny,czerwony i seledyn lub mix tych kolorów.Polecam duże kopyta,na ciężkich główkach.A odnośnie pilkerów to staram się łowić lekko,czyli stosuje 60g,75g do 150g na dużych głębokościach.Z przywieszek już dawno zrezygnowałem bo jest problem gdy siądą na raz dwie duże ryby.Łowie głównie w Norwegi,moje sprawdzone kolory pilkerów to niebieski,złoty oraz niklowane.Uważam że jak dorsz jest to walnie nawet w klamkę uzbrojoną w kotwiczkę.Widziałem już różne szkoły łowienia,jedni łowią lekko inni ciężko,moim zdaniem chodzi o to żeby samemu metodą prób i błędów wypracować swoją metodę.Życzę wszystkim powodzenia i samych okazów.Muszę się przyznać że zamiast dorszy wole łapać rdzawce,to dopiero jest godny przeciwnik. (2011/03/18 18:06)