Pierwszy zestaw gruntowy

/ 3 odpowiedzi
Witam. Zamierzam kupić swoją pierwszą wędkę. Jestem w temacie kompletnie zielony więc proszę o wyrozumiałość. Będę łowić na Wiśle w okolicach Krakowa. Ryby takie, jakie tam są :) Skompletowałem taki zestawik jak na zdjęciu. http://www.iv.pl/images/12410439668379156982.png
Teraz mam kilka pytań:1. Nada się dla początkującego, czy coś zmienić?2. Jakiej długości i średnicy przypon dokupić?3. Nad Wisłę sygnalizatora nie opłaca się brać? Jeśli nie, to na co mam się patrzeć w przypadku brania?4. Dokupić jakieś krętliki i stopery czy to jest zbędne w tym wypadku?5. Zarzucać mam na jaką odległość wędkę? (Bliżej środka, brzegu?)6. Jaką zanętę do koszyczka kupić, i jaką na haczyk?7. Haczyk z koszyczkiem mają leżeć na dnie, czy unosić się ponad nim?8. Jaką będę mieć pewność, że z haczyka nie spadnie przynęta kiedy będzie on na dnie?Jeśli jest coś ważnego jeszcze to proszę pisać. Wielkie dzięki z góry.
lukas15


1. Według mnie zestaw nadaje się dla początkującego.
2. Jak dla ciebie proponuje ci przypony 30-40cm grubość 0.22mm przypony zawsze troszkę słabsze od żyłki głównej żebyś nie stracił całego zestawu na większej rybie a tak to stracisz tylko przypon. A haczyki to tak w granicach 10-4 jak nie chcesz łowić drobnicy.
3.Na Wisłę dokup sobie dzwoneczek dajesz do na szczytówkę i jak ryba bierze to szczytówka się ugina i dzwoneczek dzwoni.
4.Krętliki tam u ciebie wydziałem więc dokup sobie stopery gumowe na żyłkę 0.25.
5.To zależy od łowiska sam musisz je znaleźć bo na środku mogą być krzaki a bliżej nie więc musisz sam to ocenić.
6.To też zależy od łowiska musisz kombinować i próbować różne zanęty i przynęty.
7.Koszyczek zawsze ci leży na dnie bo jest ciężki jedynie możesz haczyk podnieś na dnem dodając np ryż pływający.
8.Jak dobrze nabijesz przynętę na haczyk to powinno być dobrze ale jak jest czasami silny nurt to się może tak stać więc musisz co jakiś czas przerzucić zestaw. (2013/08/07 11:30)

snikers21


Witam cie kolego !
1:zestaw jest dobry, 2:do 30 cm,3:branie masz wtedy gdy szczytówka zacznie drgać. Uginać się będzie od prądu, wtedy musisz większy koszyczek założyć,4: sa  zbędne,5:musisz popróbować jak łowisz z główki to 30cm, z resztą zaobserwujesz gdzie się spławiają. Leszcz spławia się tak ze będziesz widział go prawie całego,6:zanęta dragona albo trapera, leszcz rzeka plus atraktor miodowy lub anyżowy do tego melasa, kukurydza i pinki a na haczyk kukurydza z madami lub czerwonym robakiem,
7:koszyczek będzie na dnie zawsze co byś nie zrobił, 8:z haczyka nie spadnie przynęta, chyba ze przegapisz branie. Co 20 min przeżuć sobie zestaw.              Pozdrawiam i proszę o wiadomość jak poszło, ja tez łowie na Wiśle kolo Torunia. (2013/08/07 12:04)

matfit


Wielkie dzięki wam. Przyszło mi na myśl jeszcze kilka pytan:1. Czy ta podstawka jest dobrych wymiarów bo były też inne.2. Czy można łowić ze spławikiem, jeśli chodzi o tą metodę i tą rzekę?3. Do tego feedera można przymocować gruntomierz?4. Co to jest ta główka?5. O jakiej porze najlepiej łowić na Wiśle? (2013/08/07 12:59)