Pierwsze zarybienie stawu.

Posiadam staw o wymiarach mniejwi璚ej 8 x 20.  Jest on do軼 g貫boki tak srednio 1-2 m g貫boko軼i. Staw ten jest porosni皻y do嗆 g瘰to roslinno軼ia. Aktualnie nie ma w nim zadnych ryb jedynie zaby sa ;p   On jest zrudlany.

Chcia豚ym zarybi ten staw. Z g鏎y zaznaczam i kompletnie nie znam si na rybach,w璠karstwie itp.

Czy kto by m鏬 mi powiedzie jakie ryby powinienem wpuscic ?? Najlepiej by by這 zeby ryby kt鏎e wpuszcz zjada造 ro郵inno嗆 kt鏎a porasta staw gdy tych ro郵in jest troche za du穎 i ponadto nie mam czasu aby je karmic.

Gdzie mog kupi ryby w Polsce po逝dniowej aby zarybi m鎩 staw??

Czy staw powinno si zarybia  w okre郵onych porach roku?? Jesli tak to w jakich??.

Z g鏎y dzi瘯uje za ka盥 porad.

Moge wpuscic amura i tolpyga??

Jakub J彗alski
12kubus1996 (2013/01/29 15:39)

1. Amur i to逍yga owszem, poniewa amur wcina zielsko 瞠 ho ho. :)2. Je郵i jest to staw tak jak m闚isz du穎 ro郵inno軼i, na pewno s te robaki i r騜ne inne stworzenia wi璚 karmi ryb nie musisz.3. Z tego co mi si wydaj najlepszym momentem jest wiosna. Na pewno nie w zim poniewa jest ma這 tlenu (tak mi si wydaj) i niestety mog nie prze篡4. Na pewno mo瞠sz wrzuci amur, lin, karp, kara, p這 no i jakiego drapie積ika ale nie za du穎 2-4 sztuk najlepiej szczupak.

Marcel Oleniacz
oleniacz45 (2013/01/29 16:06)

1. Amur i to逍yga owszem, poniewa amur wcina zielsko 瞠 ho ho. :)2. Je郵i jest to staw tak jak m闚isz du穎 ro郵inno軼i, na pewno s te robaki i r騜ne inne stworzenia wi璚 karmi ryb nie musisz.3. Z tego co mi si wydaj najlepszym momentem jest wiosna. Na pewno nie w zim poniewa jest ma這 tlenu (tak mi si wydaj) i niestety mog nie prze篡4. Na pewno mo瞠sz wrzuci amur, lin, karp, kara, p這 no i jakiego drapie積ika ale nie za du穎 2-4 sztuk najlepiej szczupak.

A jak wiesz to mozesz mi powiedziec ile wpuscic

Marcel Oleniacz
oleniacz45 (2013/01/29 16:18)

A nie ziam drapiezniki karpia lina i ploci???

Pablo W璠karz
pawelkonin99 (2013/01/29 16:21)

Ja bym zrobil tak , Amur x3 , Lin x25 ,ploc x30 karp x20 karas x20 ( podobno on sie sam pojawia ) i szczupaka x2 , ale to moze dopiero jakies 3-4 miesiace po wpuszczeniu pierwszych ryb , ryby najlepiej wpuscic tak okol kwietnia , a szczupaka na jesien , kiewdy trafi do stawu bedzie lekko niesmialy i nie bedzie tak szlal , bo przewaznie szczupaki i inne drapiezniki bardzo zywaj na koniec lata i sa bardzo aktywne do konca jesieni . pozdrawiam :-)

Marcel Oleniacz
Micha Kiliszek
kieloni (2013/01/29 17:24)

Ja bym zrobil tak , Amur x3 , Lin x25 ,ploc x30 karp x20 karas x20 ( podobno on sie sam pojawia ) i szczupaka x2 , ale to moze dopiero jakies 3-4 miesiace po wpuszczeniu pierwszych ryb , ryby najlepiej wpuscic tak okol kwietnia , a szczupaka na jesien , kiewdy trafi do stawu bedzie lekko niesmialy i nie bedzie tak szlal , bo przewaznie szczupaki i inne drapiezniki bardzo zywaj na koniec lata i sa bardzo aktywne do konca jesieni . pozdrawiam :-)

Jak mo瞠 sam si kara pojawi w stawie ? A drapie積iki s aktywne na jesie poniewa przygotowuj si do zimy... . Karpia nie polecam bo strasznie zamula dno... (tak mi si wydaj). Proponuj tutaj zapyta

http://forum.oczkowodne.net/viewforum.php?f=15&sid=b503bc59e676709183ce595dc747ebcc 

Pozdrawiam :)

Jakub J彗alski
12kubus1996 (2013/01/29 18:10)

Karpia nie polecam bo strasznie zamula dno... (tak mi si wydaj). 

Zgadzam si ale nie koniecznie.. Poniewa tylko w nie kt鏎ych 這wiskach. Mam w stawie ok. 500 sztuk i zero mu造. Wi璚 nie wiem.

A je郵i chodzi o sztuki to mi si wydaj 瞠 to za ma這, du穎 za ma這.

jacek placek
jacek placekkk (2013/01/30 18:03)

Witam a ja Ci proponuje tak wpu嗆 sobie ze 20 szt karpia najlepiej by這 by kroczka lina ze 30 szt bo to pi瘯na rybka ,karasie ze 20-30 szt bardzo szybko si rozmna瘸j ,a ma貫 karasie s dobrym po篡wieniem dla drapie積ika .Z drapie積ik闚 proponuje Ci szczupaka 2 g鏎a 3 na taki stawek ale je dopiero wpu嗆 jak rybki si rozmno膨 i te ma貫 troszk podrosn , proponuje Ci p這 ale te tylko kilka szt ja mam jeszcze klenie kt鏎e 豉dnie si prezentuj wygrzewaj帷 si i p造waj帷 przy powierzchni ,z ryb ro郵ino瞠rnych proponuj Ci Amura ze dwa osobniki wystarcz na taki staw bo mimo 瞠 jest zaro郾i皻y ale czym by豚y staw pusty bez ro郵in ,,pustyni"Najlepsz por na zarybianie jest chyba Wiosna :)a rybki poszukaj w goglach Wpisz sobie materia zarybieniowy albo kroczek karpia czy co napewno znajdziesz a jak nie to napisz mi wiadomo嗆 to ci napisze gdzie mo積a naby Pozdrawiam 

ㄆkasz Ostrowski
Algen (2013/01/30 22:15)

Witam
    Je郵i masz fotk  tej ro郵iny to wstaw lub podaj jej nazw. Pierwsze co przysz這 mi do g這wy, 瞠  jest to glon, powsta造 w skutek braku ryb ( woda si nie miesza) ale jest haczyk – masz 廝鏚這.Czy ono przep造wa przez tw鎩 staw ? czy po prostu woda wybija z ziemi i nigdzie dalej nie odp造wa? 

Tw鎩 staw nie ma imponuj帷ych rozmiar闚, nie jeste w璠karzem, nie masz czasu karmi ryb i z pewno軼i nie znajdziesz czasu by uchroni ryby przed zimow przyduch.
Licz na to, 瞠 zaczniesz w璠kowa a wtedy twoje podej軼ie si zmieni.
 nie ulegnie zmianie to nale篡 wpu軼i max pi耩 amur闚.

jacek placek
jacek placekkk (2013/01/31 16:43)

Algen hmm z tych rybek co mu zaproponowa貫 to si troszk pomyli貫 no ja si z tym nie zgodz , nie bierz tego 幢e do siebie ok :) ale  p這 ,wzdr璕a i oko maj wi瘯sze zapotrzebowanie ni karp na tlen wi璚 padn pierwsze gdy b璠zie niski poziom tlenu w wodzie, u znajomego si tak sta這 pad造 najpierw amury nie prze篡 瘸den  a p騧niej okonie ,p這cie wzdr璕i pada造 ale te ju nie wszystkie  a na Wiosn zosta造 mu karasie ,karpie i liny kt鏎ych nie wy這wi zdech造ch sta這 si to tamtego roku te mia p造tki stawek, a l鏚 by bardzo gruby i dop造w mu zamarz ,  co do karmienia to masz racje karp 瞠by dobrze i szybko r鏀 to musi du穎 mie papu hehe 

Marcel Oleniacz
oleniacz45 (2013/01/31 18:19)

Wybia i wyp造wa do laska.

Marcel Oleniacz
oleniacz45 (2013/02/01 16:56)

Witam 
    Je郵i masz fotk  tej ro郵iny to wstaw lub podaj jej nazw. Pierwsze co przysz這 mi do g這wy, 瞠 jest to glon, powsta造 w skutek braku ryb ( woda si nie miesza) ale jest haczyk – masz 廝鏚這.Czy ono przep造wa przez tw鎩 staw ? czy po prostu woda wybija z ziemi i nigdzie dalej nie odp造wa? 

Tw鎩 staw nie ma imponuj帷ych rozmiar闚, nie jeste w璠karzem, nie masz czasu karmi ryb i z pewno軼i nie znajdziesz czasu by uchroni ryby przed zimow przyduch.
Licz na to, 瞠 zaczniesz w璠kowa a wtedy twoje podej軼ie si zmieni. J

Zalecam zarybi – p這ci, wzdr璕, okoniem , kilkunastoma karasiami. Nie widz 瘸dnego sensu wpuszczania karpia, kt鏎y uwielbia cz瘰te i syte karmienie, potrzebuje przestrzeni by osi庵n望 rozmiary i co wa積iejsze ma du瞠 wymagania tlenowe. 
Najbardziej odpowiednim miesi帷em na zarybianie jest kwiecie/maj. Ale nie jest to 軼is陰 regu陰. 
Je郵i zastosujesz moj porad, a ilo嗆 ro郵inno軼i w sierpniu/wrze郾iu  nie ulegnie zmianie to nale篡 wpu軼i max pi耩 amur闚.

Wybia zrud這 i wyp造wa przes ma造 odfur(ryby nie umiom uciec bo jest tylko 2cm)do laska.

ㄆkasz B.
withanight88 (2013/02/01 17:39)

Po jakiemu Ty piszesz? bo niekt鏎ych s堯w to w 瘸dnym s這wniku nie mog odszuka?

Marcel Oleniacz
oleniacz45 (2013/02/01 17:55)

Nie b帷 taki przem徘za造 i uciekaj

Artur  zarzycki
arto (2013/02/01 18:14)

ale to si mi這 czyta, u鄉ia貫m si solidnie.

Jacek  Kokot
spines21 (2013/02/01 18:22)

http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=Pierwszezarybieniestawu.

Marcel Oleniacz
oleniacz45 (2013/02/01 19:08)

To bu這 dla withanlght88

ㄆkasz Ostrowski
Algen (2013/02/01 20:37)

Algen hmm z tych rybek co mu zaproponowa貫 to si troszk pomyli貫 no ja si z tym nie zgodz , nie bierz tego 幢e do siebie ok :) ale  p這 ,wzdr璕a i oko maj wi瘯sze zapotrzebowanie ni karp na tlen wi璚 padn pierwsze

Nie wiadomo czy oleniacz45 b璠zie w璠kowa na tym stawie.
  Zaproponawa貫m zarybienie rodzimymi gatunkami, dla Ciebie jest to pomy趾a.  

By貫m 鈍iadkiem wielu przyduch, nie tylko spowodowanych warstw lodu.  W mojej okolicy  karpie umiera造 jako pierwsze, ba czasami tylko ten gatunek umiera.
Mimo i wy瞠j wymienione gatunki kwalifikowane s w jednej grupie zapotrzebowania tlenowego – Niskie         <5   mg/l    to  jest jeszcze wiele innych czynnik闚 decyduj帷ych o wytrzyma這軼i ryb.
"Ka盥y zbiornik wodny rz康zi sie w豉snymi prawami "

Marcel Oleniacz
ㄆkasz Ostrowski
Algen (2013/02/01 20:55)

To wedruj. Przyda ci sie mapa :DDDD

Marcel Oleniacz
jacek placek
jacek placekkk (2013/02/01 21:06)

no masz racje co zbiornik i woda w nim jest pewno inna i bardziej odpowiada jakiej rybie i lepiej w nim wytrzymuje i przyswaja si do tych warunk闚 panuj帷ych w danym zbiorniku  no ale nie ka盥emu gatunkowi pewno odpowiada. No Ciekawi mnie samego jakie gatunki kolega wybierze do Swojego stawku czy tylko rodzime hm w co w徠pi 瞠 nie wpu軼i amura albo karpia   Nie chodzi mi 瞠 gatunki rodzime to pomy趾a 幢e to mo瞠 troszk odebra貫 chodzi這 mi w tym wy陰cznie o zapotrzebowanie tlenowe jak wypisa貫m w tym przypadku znajomego a widzisz u Ciebie m闚isz odwrotno嗆 :)Pozdrawiam 

Marcel Oleniacz
pawe kazimierczak
yba (2013/03/03 14:19)

jak m闚i tak pisze i  tyle hehehe

pawe kazimierczak
yba (2013/03/03 14:21)

wpu嗆 pi禦aki heheh

Dodaj w徠ek na forum