Pierwsze liny 2015

/ 55 odpowiedzi / 5 zdjęć
Witam, czy już ktoś złowił lina w tym roku... byłem wczoraj kolejny raz zanęcić, nad te jeziorko co jeżdże... i myśle sobie, że zarzuce... miałem jedno branie... toszkę przynurzyło, wynurzyło zaciąłem i nic.... później już brań nie było... więc nie wiem czy juz zaczeły brać... zastanawiam sie czy dzisiaj jechac przy tak pięknej pogodzie
Szugar


Witam

U mnie podobnie, nece juz od dwoch dni, ale zero efektow. Jedynie drobnica zbiera sie na powierzchni. Czy to jeszcze za wczesnie na lina ? (2015/04/11 23:20)

marek-debicki


W dniu dzisiejszym na nasłonecznionej płyciźnie (około 1,5m) w rejonie zeszłorocznego skraju pasa kapelonów, Kolega podniósł pierwszego w tym sezonie  i to dobrze ponad kilogram. (2015/04/12 00:22)

kaczmar123


Mi udało sie jednego złowić ale małego może z 30 cm ale widziałem spławy taki tez małych ale były. (2015/04/12 12:34)

marecki1001


Piątkowe i sobotnie popołudnie... niestety bez rezultatu. teraz dojdzie kilkudniowe ochłodzenie i rozpoczęcie sezonu bedzie trzeba odłożyć na późniejszy termin :(było kilku innych osób i niestety tez pusto :( połamania kija!!! (2015/04/12 14:14)

u?ytkownik102837


W tym roku w sumie na linkach byłem już pewnie z 5 razy i jak na razie zero efektów. Szczęście mnie opuściło ponieważ ubiegłe lata były lepsze. (2015/04/12 19:14)

dendrobena


O tej porze roku linek to raczej rzadkość. Gratuluję.Ja na linka wyruszam dopiero w maju. (2015/04/13 17:01)

marecki1001


No właśnie nie jest rzadkością... przy odpowiedniej pogodzie i słoneczku liny zaczynają częściej żerować. Kumpel, który jest takim samym pasjonatem jak ja, łowił juz w kwietniu z dobrym efektem. niestety, pogoda nie dopisuje. Wieje, zimno, pada... a miało być tak pięknie :( (2015/04/14 22:34)

SVT


Ten z dnia 2015.04.11.
A ten z wczoraj 2015.04.14 ,w tą najgorszą pogodę .
(2015/04/15 06:39)

Spear


Piękne ryby. (2015/04/15 11:03)

dragolinmarco


witaj na co sie polakomily linki i na jakiej głebokosci czym neciłeś
pozdrawiam


gratuluje rybek
Ten z dnia 2015.04.11.
A ten z wczoraj 2015.04.14 ,w tą najgorszą pogodę .
(2015/04/15 17:53)

SVT


Na sam początek podpowiem że łowię na rzece Nogat. Z dużymi odległościami się nie bawię, łowię na feedery i moje zestawy lecą od 15 do 40 m . Na rzece ustawiam się w miejscach, gdzie latem wszystko jest porośnięte liliami i moczarką. Głębokości jakie sprawdzam to w danym stanowisku od 1.20 m do 3 m. Mój zestaw leży najdłużej 15 minut od rzutu, co jakiś czas (15 min) przerzucam trochę w bok, dalej, bliżej. Lina staram się namacać. A dlaczego tak postępuję? Ponieważ lin lubi spokojne miejsca, ustronne od innych gatunków, drobnych ryb. Najgorsze jest to, iż w miejsca karmione w rzece w jakiej łowię, zawsze pojawia się szczupak, w tym roku już nie jedną płoć czy krąpia mi zabrał z przyponem. Co do rozsądnego nęcenia, staram się usytuować pod dwie wędki, czyli: Jedna wędka w prawo, druga na lewo. Pod jeden zestaw, karmię kukurydzą z dodatkiem grubej zanęty na rzeki, atraktor to czosnek z kurkumą, liczę że wejdzie leszcz i zrobi porządek z drobnym krąpiem. Znowu pod drugi zestaw, pęczak z drobniejszą zanętą z atraktorem proszkowym wanilia z dodatkiem cukru pudru. Taka różnorodna sytuacja pozwala mi ustalić w którym stanowisku, jaka ryba się lepiej czuję. I najważniejsze, rosówka na jedną wędkę hak 0.6 a na drugi białe jeden lub dwa + ziarno kukurydzy z puszki (większe), hak 0.8 . Co kilka rzutów, wędziska przekładam, aby ta z lewej na rosówkę lądowała w miejscu, gdzie wcześniej rzucałem na białego z kukurydzą.... itd.
Ten zielonkawy na rosówkę, zakładam dorodną rosówkę i zawsze blady koniec ogona urywam 2-3 cm.
Ten żółty na białego robaka z ziarnem kukurydzy konserwowej.

A to był przyłów wczorajszy, na białego z kukurydzą. 1,20kg
(2015/04/15 18:19)

dragolinmarco


dziekuje za bardzo wyczerpujaca wypowiedz pomogla mi bardzo i napewno nie tylko mi gratuluje i powodzenia w dalszym wedkowaniu
Na sam początek podpowiem że łowię na rzece Nogat. Z dużymi odległościami się nie bawię, łowię na feedery i moje zestawy lecą od 15 do 40 m . Na rzece ustawiam się w miejscach, gdzie latem wszystko jest porośnięte liliami i moczarką. Głębokości jakie sprawdzam to w danym stanowisku od 1.20 m do 3 m. Mój zestaw leży najdłużej 15 minut od rzutu, co jakiś czas (15 min) przerzucam trochę w bok, dalej, bliżej. Lina staram się namacać. A dlaczego tak postępuję? Ponieważ lin lubi spokojne miejsca, ustronne od innych gatunków, drobnych ryb. Najgorsze jest to, iż w miejsca karmione w rzece w jakiej łowię, zawsze pojawia się szczupak, w tym roku już nie jedną płoć czy krąpia mi zabrał z przyponem. Co do rozsądnego nęcenia, staram się usytuować pod dwie wędki, czyli: Jedna wędka w prawo, druga na lewo. Pod jeden zestaw, karmię kukurydzą z dodatkiem grubej zanęty na rzeki, atraktor to czosnek z kurkumą, liczę że wejdzie leszcz i zrobi porządek z drobnym krąpiem. Znowu pod drugi zestaw, pęczak z drobniejszą zanętą z atraktorem proszkowym wanilia z dodatkiem cukru pudru. Taka różnorodna sytuacja pozwala mi ustalić w którym stanowisku, jaka ryba się lepiej czuję. I najważniejsze, rosówka na jedną wędkę hak 0.6 a na drugi białe jeden lub dwa + ziarno kukurydzy z puszki (większe), hak 0.8 . Co kilka rzutów, wędziska przekładam, aby ta z lewej na rosówkę lądowała w miejscu, gdzie wcześniej rzucałem na białego z kukurydzą.... itd.
Ten zielonkawy na rosówkę, zakładam dorodną rosówkę i zawsze blady koniec ogona urywam 2-3 cm.
Ten żółty na białego robaka z ziarnem kukurydzy konserwowej.

A to był przyłów wczorajszy, na białego z kukurydzą. 1,20kg
(2015/04/15 19:06)

u?ytkownik102837


SVT muszę się na tą twoją rzeczkę przejechać ponieważ patrząc po zdjęciach które dodajesz fajne rybki tam jeszcze można połowić. W okolicy jakiej większej miejscowości łowisz? (2015/04/15 19:59)

SVT


SVT muszę się na tą twoją rzeczkę przejechać ponieważ patrząc po zdjęciach które dodajesz fajne rybki tam jeszcze można połowić. W okolicy jakiej większej miejscowości łowisz?

Jazowa lub Kępki, jak się pojawisz w okolicy Elbląga daj znać a się zgadamy. (2015/04/15 20:18)

pakul1206


Kol. SVT bardzo dobrze że kombinujesz, najgorzej jak ktoś usiądzie i rzuca w jedno miejsce na jedną przynętę a na koniec mówi że tu nie ma ryb, połamania . (2015/04/15 21:08)

aal82


wczorajszy na rosówkę 37 cm. (2015/04/16 11:17)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Szugar


Ja juz nece kilka dni w moim sprawdzonym miejscu, dalej bez efektow. Zauwazylem jednak obok mojego lowiska wyrazne slady bobrow - charakterystyczne poprzygryzane i poprzewracane drzewa itd. Myslicie ze moze to miec duzy wplyw na obecnosc ryb w lowisku ? Dopiero pierwszy sezon widze taka dzialalnosc tych zwierzakow i nie wiem co o tym myslec (2015/04/18 16:56)

dragolinmarco


kolego bobry ryb niejedza wiec nie wydaje mi sie ze to za ich byciem ryba niebierze ja tez nece i tez lipa z linami chlodno czy jak??

pozdrawiam
Ja juz nece kilka dni w moim sprawdzonym miejscu, dalej bez efektow. Zauwazylem jednak obok mojego lowiska wyrazne slady bobrow - charakterystyczne poprzygryzane i poprzewracane drzewa itd. Myslicie ze moze to miec duzy wplyw na obecnosc ryb w lowisku ? Dopiero pierwszy sezon widze taka dzialalnosc tych zwierzakow i nie wiem co o tym myslec
(2015/04/18 18:39)

kamcio4242


ten z ostatniego wypadu na kuku z puszki :) (2015/04/19 12:59)

kamcio4242


ten z ostatniego wypadu na kuku z puszki :) (2015/04/19 13:02)

kamcio4242


ten z ostatniego wypadu na kuku z puszki :) (2015/04/19 13:03)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

marecki1001


Witam ponownie... po próbach złowienia lina wkońcu wczoraj się udało!! Co ciekawe, przy spokojnym poranku wczoraj i dzis się nie udało... wczoraj po południu pojechałem połapać, pogoda nie sprzyjała.. wiało i z przerwami padało. Po kilku złowionych płotek o dziwo wziął lin. Z miejsca dość płytszego niż zawsze łowiłem. Zatem jeden już jest w tym sezonie... szkoda, że na majówkę pogoda nie dopisuje. Powodzenia!!

PS. z braku  czasu nie zrobiłem zdjęcia :(... 

aaaaaa. wczoraj rano na rosówkę złowiłem kilowego szczupaka z okolic tego miejsca :)

(2015/05/02 10:26)

adeac


Ja już od ponad miesiąca łowię liny. Najlepiej mi biorą z gruntu, a zanęcam posiekanymi czerwonymi robakami, na haku też czerwony. (2015/05/03 00:09)

Szugar


W koncu i mi sie udalo. Linek 39cm z dnia 6.05.2015r wzial ok 19 na trzy ziarna kukurydzy. zmienilem zanete i godziny wedkowania co dalo rezultat


(2015/05/07 14:28)