Pickery Mikado - który lepszy ?

/ 18 odpowiedzi
Poszukuje kijka deliaktnego na jeziorka i kanały. moja uwagę przyciągneły dwa kije:
Black Draft Picker mikado
Tachibana picer Mikado

Jeżeli ktoś używa to proszę o opinie.Jeżeli ktos ma jakis dobry kręciołek do tych kijków to tez poproszę o podanie pełnej nazwy.
baloonstyle


Widzę , że ktoś zabiera się za jeziorowe rybki pickerkiem :) ? Świetny pomysł . Ja wybrałbym tego   http://allegro.pl/mikado-black-draft-picker-300-40-g-i1623626292.html - 

lżejszy a co za tym idzie szybszy . Jednak musisz iść do sklepu zanim zamówisz , trzeba wędkę pomacać bo to różnie bywa .

Tak za dwa tygodnie ruszam na 4-5 dni na jeziorko i z moimi feederami nie bardzo tam powalczę z biała rybką.Tez skłaniam się ku temu picerowi co podałeś link ale mam go w niższej cenie  w sklepie wędkarskim :))

Ale dzięki za rade , tez tak myślę ze waga tu zrobi różnicę :))

(2011/05/30 07:54)

mar83


Seria Tachibana to nowość 2011 roku. Sądzę,że będzie Ci trudno uzyskać opinię o tym kijku.Na innym z forów przeczytałem wyłącznie jednozdaniową opinię o tej serii. Z oglądu w sklepie gość kupił go bez wahania. Jak pisałem Ci w innej sprawie uważam,że Mikado robi naprawdę dobre i niedrogie kije,warte swej kasy, no i co także ważne pracujący w Abramisie ludzie  zawsze służą radą i pomocą udzielając informacji rzeczywistych a nie zapisanych na stronach katalogu. Przykład dnia dzisiejszego. Szukałem kija do cięższego spinningu takiego do 150g. Uparłem się na Cormorana bull fightera X 270 o cw 40 120 ( dość dobra opinie na forach) cena ok 115 zł.Jak zadzwoniłem do znajomych sklepów sprzedawcy serwowali mi takie po 200 300 zł (Cormorana brak).Zadzwoniłem do Abramis (Mikado) powiedziałem gościowi co potrzebuję i do jakich celów.Po dwóch minutach odpowiedz z informacją,że jeszcze dziś wysyłają kij do sklepu. Padło na SCR Light pilk 270 cw 90 150 za jedyne 95 zł.Reasumując wszystko to składa się na moją opinię o kijach Mikada. Brałbym w ciemno. Pozdrawiam (2011/05/30 15:58)

JaroDaw


Seria Tachibana to nowość 2011 roku. Sądzę,że będzie Ci trudno uzyskać opinię o tym kijku.Na innym z forów przeczytałem wyłącznie jednozdaniową opinię o tej serii. Z oglądu w sklepie gość kupił go bez wahania. Jak pisałem Ci w innej sprawie uważam,że Mikado robi naprawdę dobre i niedrogie kije,warte swej kasy, no i co także ważne pracujący w Abramisie ludzie  zawsze służą radą i pomocą udzielając informacji rzeczywistych a nie zapisanych na stronach katalogu. Przykład dnia dzisiejszego. Szukałem kija do cięższego spinningu takiego do 150g. Uparłem się na Cormorana bull fightera X 270 o cw 40 120 ( dość dobra opinie na forach) cena ok 115 zł.Jak zadzwoniłem do znajomych sklepów sprzedawcy serwowali mi takie po 200 300 zł (Cormorana brak).Zadzwoniłem do Abramis (Mikado) powiedziałem gościowi co potrzebuję i do jakich celów.Po dwóch minutach odpowiedz z informacją,że jeszcze dziś wysyłają kij do sklepu. Padło na SCR Light pilk 270 cw 90 150 za jedyne 95 zł.Reasumując wszystko to składa się na moją opinię o kijach Mikada. Brałbym w ciemno. Pozdrawiam

Hee ;) Fajna szczera odpowiedź, ale kolega pytał który wybrać z dwóch kijków mikado, a Ty mu odpowiadasz Brałbym w ciemno. Myślę że zakręciłeś się podczas pisania, więc nie gniewaj się za tą uwagę .;) (2011/05/30 16:18)

matiuss


Ja na twoim miejscu brałbym Black Draft Picker firmy Mikado. (2011/05/30 16:59)

mar83


JaroDaw wydawał mi się to jasne,że mowa o Tachibanie. Pozdrawiam (2011/05/30 17:13)

780528


Mikado Black Draft to fajny kijek i  można go użyć także ,do spinningu bo ze swoimi parametrami nadaje się.I powiem ,iż też mam chrapkę na tego kija w najdłuższej wersji,więc wybrałbym black drafta bo mam zaufanie do kijków mikado i dobrze mi się nimi łowi. (2011/05/30 20:57)

baloonstyle


Wszystko wskazuje na to ze skuszę się na Drafta :)) (2011/05/31 07:34)

Jędrula


 

Wczoraj go miałem w łapach , jest świetny i przez Ciebie będę musiał go chyba kupić !

Dziękuje , dziękuje ! Ale mi narobiłeś !? :)

(2011/05/31 07:42)

baloonstyle


Hehe  w tamtym roku skompletowałem super sprzęt na Wisłę a w tym kompletuję na wody stojące .
Rzadko zaglądam na forum do działu sprzęt żeby nie mieć takich sytuacji jak teraz TY :))
Wolę samemu coś poszukać jak potrzebuje , niż czytać co ludzie kupują i się nakręcać :)) (2011/05/31 07:54)

Jędrula


A powiedz , za ile masz możliwośc go '' wytargać '' ze sklepu ? (2011/05/31 07:57)

baloonstyle


180 zł chyba z tego co pamiętam. ale jeszcze sprawdzę bo zamawiam trzy różne kije. (2011/05/31 08:07)

Jędrula


 

Uuuuu to niewiele masz taniej od Allegro ? Ja jeszcze na 0,7 uszczknę z tej allegrowej ceny :)

(2011/05/31 08:15)

baloonstyle


spokojnie jeszcze nie pamiętam, jestem w trakcie sprawdzania. (2011/05/31 08:28)

Krogul


Odświeżam temat. Mam ten sam dylemat, zastanawiam się nad wyborem pickera z Mikado. Długość jaka mnie interesuje to 270 cm, na wędkę chce łowić duże leszcze, płocie, no i karpie średnio 2-3kg. Nie chce feedera, z krótszą wędką lepiej się czuję. Mikado ma w swojej ofercie kilka modeli pickerów i nie wiem, który wybrać. Jakieś propozycję?  (2014/11/05 18:46)

zaremb


A ile chcesz wydać kasy? Nie wydaje mi się, żeby kije w przedziale powiedzmy 120-150 zł specjalnie się między sobą różniły. Generalnie kije mikado w tej klasie cenowej mają pozytywne recenzje. Ja wybrałbym najlżejszy o wyrzucie do 40g. (2014/11/06 09:04)

Krogul


Cena do 2 pak. Najlżejszy jest Black Draft Picker ale boję się, że może być za delikatny ze względu na wagę.  (2014/11/06 20:20)

Jędrula


Cena do 2 pak. Najlżejszy jest Black Draft Picker ale boję się, że może być za delikatny ze względu na wagę. 









Ze względu na wagę ? Nie rozumiem ?




(2014/11/06 20:54)