Pellet na karpia - forum zanęta na nęcenie wedkuje.pl

wedkuje

» » » » ➠ Subskrybuj✔ Subskrybujesz✕ Anuluj subskrybcję

Witam w piątek wybieram się na karpie nad niewielki staw. Chce spróbować łowić na pellet do tej pory łowiłem na kukurydzę i efekty było całkiem całkiem, ale chce spróbować czegoś nowego.
Jaki pellet polecacie na włos i jaki zestaw? Do tej pory mało, a nawet nikt nie łowił pelletem.

dodam że sprawdzały mi się waniliowe zapachy kukurydzy lub scopex

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/05/30 22:18
.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/05/31 13:58
Jaki pelett na karpia -przewaznie sprawdza sie
 z wiosny halibut-red  dla mnie jest dobry MVDE

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/05/31 15:13
a zestaw jaki ?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/05/31 15:25
Normalny włosowy.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/06/21 16:26

Na dzikiej wodzie uzywa sie duzej srednicy pelletu ze wzgledu na czas rozpuszczania w wodzie a na komercyjnym akwenie jak najdrobniejszego ze wzgledu na jego szybka prace. Nalezy jedynie uwazac zeby w dane miejsce nie sciagnac zbyt duzo drapieznikow jak szczupak czy sum ktore uwielbiaja pellet rybi i nie tylko taki. Na wlos napewno nie mniejszy pellet jak o srednicy 10-12 mm i nie wiekszy jak 16-18 mm. Smaki najskuteczniejszym jest od lat halibut ale truskawka, wanilia czy scopex tez beda dobre. Wszystko zalezy od miejsca w ktorym wedkujemy i pory roku. Pozdrawiam i polamania kija zycze.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2012/06/21 17:31
Halibut czarny TB rewelacja i super zapach dodatkowy jest bardzo tłusty.
Zestaw włosowy i jazda w wodę

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/06/21 17:48

Halibut czarny TB rewelacja i super zapach dodatkowy jest bardzo tłusty.
Zestaw włosowy i jazda w wodę

Zgadzam się w 100%! Niczym nie ustępuje Dynamite Baits, Prologic czy innym.
Do zanęcania używam mix średnic pelletu "halibut" z TB jak również "fish". Polecam do nęcenia pellet konopny również z TB. Stosuję długi włos, gdyż na koniec zakładam 1/2 kulki pop up. 16mm do pelletu o podobnej średnicy. Pięknie go podnosi z dna. Staje się wtedy zdecydowanie efektywniejszy! "Owocami" też można popróbować... Why not? :)))
Pamiętaj, że w ciepłej wodzie pellet może się szybko rozpuścić... Wtedy konieczna jest jego częsta zmiana. 
Jak określić czas rozpuszczania? Prosty test: kilka szklanek z wodą i plum, po jednym.
Jeden wrzuć wieczorem, jeden na dzień - kontroluj temperaturę wody o obserwuj pellet! 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/06/21 18:15
Cześć
Z dobrych pelletów polecam BaitTecha taki ceglasty halibut już drilowany.
i taki sam 12mm.
Bardzo dobry do nęcenia jest ten:
JK

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/06/21 23:09

Tez pisalem gdzies w innym poscie ze najlepszymi dla mnie pelletami sa pellety firm Bai Tech i Vision Baitsa. Kiedys na pellet ryba 20 mm Trapera mialem wyniki ale w takich pipidolkach jak Halinow i Piorunow. Pozdrawiam i polamania kija.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2012/06/22 06:39
Na dzikiej wodzie uzywa sie duzej srednicy pelletu ze wzgledu na czas rozpuszczania w wodzie a na komercyjnym akwenie jak najdrobniejszego ze wzgledu na jego szybka prace.

Sa pelety które rozpuszczaja sie w ciagu 0,5godz sa 2-6godz i na hak nie polecam te które
 w pól godz sie rozpuszczaja a raczej do zanety lub na paste.
Średnica ma drugorzedna wartosc przy rozpuszczaniu?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/06/22 11:34

Z tego co wiem i na logike malej srednicy pellet szybciej pracuje i rozpuszcza sie w wodzie a duzej wolniej. Dlatego na paru dniowych zasiadkach wiekszosc karpiarzy uzywa pelletow duzej srednicy a na komercyjnych zbiornikach malej do punktowego zanecenia np. Pozdrawiam i polamania kija zycze.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/06/22 11:40
Z tego co wiem i na logike malej srednicy pellet szybciej pracuje i rozpuszcza sie w wodzie a duzej wolniej. Dlatego na paru dniowych zasiadkach wiekszosc karpiarzy uzywa pelletow duzej srednicy a na komercyjnych zbiornikach malej do punktowego zanecenia np. Pozdrawiam i polamania kija zycze.

Cześć
Mały pellet pracuje tak samo jak duży pod warunkiem, że są jednej firny.
Natomiast są pellety pracujące szybko i są takie, które pracują długo czyli mówiąc po mojemu jeden pellet rozpuści się szybko mimo, że ma średnicę np 24mm a drugi mimo, że ma np 12mm rozpuści się dużo  dużo później.
JK

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/06/22 21:35

Moze tak byc ze duzy szybciej pracuje niz maly i na odwrot ale sam dobrze wiesz ze do necenia punktowego czy tez do zanety w spodzie nie wsypujesz 20-30 mm pelletu prawda? Takim wynalazkiem szybko pracujacego i necacego miski w wodzie dobrze mialy byc stick mixy i stick pellety jak dla mnie sa mocno przereklamowane. Uzywalem dosc dlugo Tandem Baitsa i jakos specjalnych efektow nie przyniosl. Czasem lepiej sprawdzaly sie kule zanetowe np wielkosci mandarynki z dodatkiem mielonki i tunczyka. Pozdrawiam i polamania kija zycze.

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Google