Pellet do metody

/ 6 odpowiedzi
Witam. Znalazlem na allegro drobny pellet do metody, przykladowy link:
http://allegro.pl/zaneta-pellet-do-method-kukurydza-2mm-karp-na-wage-i5599230424.htmlczy ktos uzywal takich pelletow? czy sa dobre? Do tej pory uzywalem pelletu lorpio ale to mi troche za drogo wychodzi i chce cos zmienic i ten na wage zmniejszyl by mi troche koszty, Jezeli ktos mial/ma stycznosc z takimi pelletami prosze o odpowiedz bede wdzieczny.
kamil-majewski


tak to ten :) a jakie smaki bys polecal glownie na karpia (2015/08/26 10:09)

Jędrula


Ja ogólnie preferuję jak najbardziej karkołomne połączenia - morwa-krewetka 2mm okraszone halibutem 6mm dopalone melasą  , ryba -truskawka itp. Ale nie ma co się tym sugerować , u mnie może działać a u Ciebie nie . Próbuj i kombinuj bo to jedyna droga do Twoich ryb . Co do ceny , w porównaniu do Lorpio aż takiej różnicy nie ma , jest taniej ale szału nima :) (2015/08/26 10:16)

kamil-majewski


tego na wage kupie wiecej a lorpio bede troche tylko dosypywac :) Ciekawe czy duza jest roznica miedzy tymi peletami lorpio a na wage. Jeszcze znalazlem pellet tendem baits to kilo kosztuje 11.65 to lepiej niz te na wage i chyba wezme ten, sa smaki glm mussel, kalamarnica&pomarancza,krewetka&czarny pieprz, truskawka kremowa, czarny halibut, wanilia&scopex, słodka kukurydza i natural mix. Ktore bys polecal?? (2015/08/26 10:25)

Jędrula


Kolego , ja nie stosowałem pelletów z TB . Stosowałem Lorpio i Stalomaxa , to dobre produkty . Jeżeli pytasz o smaki to już mówiłem , że trzeba przetestować ale w o czy rzuca się krewetka-pieprz , kałamarnica- pomarańcza no i bezwzględnie halibut jako dodatek . (2015/08/26 10:56)

pstrag222


Samaki musisz sam wybrać , co lepeij rybkom na łowisku przypadnie do gustu...
Czy te produkty Lorpio sa takie dobre to bym polemizował, bo zwykły pelet rybny na wagę jest równie skutezny co reklamowany i DROGI pelet lorpio.

Jedynie świetnym dodatkiem jest bodajże 8mm pelet halibut szybko rozpuszczający się , świetnie nadaje sie jako dodatek do zanety podawanej z procy w łowisku w celu utrzymania ryby....


Ogólnie to tak jak Jędrula pisała łączenie smaków daje nie złe efekty , ostatnio u mnie kilerem jest halibut/czosnek(świeży wyciśnięty przez praskę)
wątroba / brzoskwinia
(2015/08/26 20:16)