Pająki Ptaszniki - nasza pasja

/ 26 odpowiedzi / 6 zdjęć
Witam,od ponad 2 lat jestem zapalonym hodowcą ptaszników.Wiele okazów przewineło się przez moje ręce.W tym poście chciałbym żeby osoby(o ile takie są) posiadające ptaszniki pochwaliły się swoimi okazami oraz terrariami.Mile widziane zdjęcia oraz praktyczne porady np.jak wykonać tylną sciankę itp.
To może najpierw zacznę ja.Ptaszniki jakie posiadam to:
1.Czerwono kolanowy(Brachypelma smithi)
2.Biało kolanowy(Acanthoscuria geniculata)
3.Olbrzymi(Lasiodora Parahybana).
Nr.1i2 są w podobnym stadium w tym że nr. 2 to masywna samica,nr. 3 jest już dorosłym ogromnym samcem.Za wszelkie wpisy dziękuje i pozdrawiam ;)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

muzykantj200


Fajne ja muszę od nowa odbudować swoją hodowlę bo na jakiś czas zrezygnowałem :( niestety ale jak już zacznę to wkleję fotki (2011/11/10 21:02)

Sniper64


Witam,od ponad 2 lat jestem zapalonym hodowcą ptaszników.Wiele okazów przewineło się przez moje ręce.W tym poście chciałbym żeby osoby(o ile takie są) posiadające ptaszniki pochwaliły się swoimi okazami oraz terrariami.Mile widziane zdjęcia oraz praktyczne porady np.jak wykonać tylną sciankę itp.
To może najpierw zacznę ja.Ptaszniki jakie posiadam to:
1.Czerwono kolanowy(Brachypelma smithi)
2.Biało kolanowy(Acanthoscuria geniculata)
3.Olbrzymi(Lasiodora Parahybana).
Nr.1i2 są w podobnym stadium w tym że nr. 2 to masywna samica,nr. 3 jest już dorosłym ogromnym samcem.Za wszelkie wpisy dziękuje i pozdrawiam ;)

Fajna broszka dla teściowej:))) (2011/11/10 21:10)

maciek34


Witam,od ponad 2 lat jestem zapalonym hodowcą ptaszników.Wiele okazów przewineło się przez moje ręce.W tym poście chciałbym żeby osoby(o ile takie są) posiadające ptaszniki pochwaliły się swoimi okazami oraz terrariami.Mile widziane zdjęcia oraz praktyczne porady np.jak wykonać tylną sciankę itp.
To może najpierw zacznę ja.Ptaszniki jakie posiadam to:
1.Czerwono kolanowy(Brachypelma smithi)
2.Biało kolanowy(Acanthoscuria geniculata)
3.Olbrzymi(Lasiodora Parahybana).
Nr.1i2 są w podobnym stadium w tym że nr. 2 to masywna samica,nr. 3 jest już dorosłym ogromnym samcem.Za wszelkie wpisy dziękuje i pozdrawiam ;)

Fajna broszka dla teściowej:)))


Hmm,sorki ale niezbyt zrozumiałem ;) (2011/11/10 21:14)

maciek34


To super,w razie jakichkolwiek  pytań pisz na priv . ;p (2011/11/10 21:15)

maciek34


To super,w razie jakichkolwiek  pytań pisz na priv . ;p


Do muzykantj200 (2011/11/10 21:16)

perwer


Kolega z roboty hoduje ptaszniki i jaszczurki jakieś.Byłem u niego w domu ,jak pilismy gorzołe to to po litrze wytrzeźwiałem  jak jednego wzioł na ręce--nie znam gatunków--ale miał takie igły którymi w nas strzelał i to parzyło ....Kolega ma z 20 różnych terarii ,a sam robi też różne na sprzedaż. Jak pająki ma małe to trzymie je w takich małych pudełkach,hoduje też koniki polne -chyba na pokarm.Jest pasjonatą i ma sporo odmian ptaszników.Z mojej strony podziwiam go ,ale sam miałbym ciężko z hodowaniem takich milusińskich---moja by zawału dostała. (2011/11/10 23:37)

obcy91


Raczej świerszcze nie koniki polne ;)

Ja hodowałem 7lat różne "gadziny" od robali po węże. (2011/11/11 08:37)

u?ytkownik57785


Fajna broszka dla teściowej:)))


Hmm,sorki ale niezbyt zrozumiałem ;)
No jak masz teściową już, albo przyszłą teściową, to zrób jej taką czasową broszkę na bluzce z tego spajdera (połóż jej na bluzce pod brodą takiego pluszaczka) i teściowej już nie masz :))))

(2011/11/11 10:45)

maciek34


Widzę,ze dyskusja się rozkręca.Zapraszam wszystkich forumowiczów do rozmowy,oczywiście o tych pięknych stworzeniach. ;D (2011/11/11 12:28)

maciek34


Kolega z roboty hoduje ptaszniki i jaszczurki jakieś.Byłem u niego w domu ,jak pilismy gorzołe to to po litrze wytrzeźwiałem  jak jednego wzioł na ręce--nie znam gatunków--ale miał takie igły którymi w nas strzelał i to parzyło ....Kolega ma z 20 różnych terarii ,a sam robi też różne na sprzedaż. Jak pająki ma małe to trzymie je w takich małych pudełkach,hoduje też koniki polne -chyba na pokarm.Jest pasjonatą i ma sporo odmian ptaszników.Z mojej strony podziwiam go ,ale sam miałbym ciężko z hodowaniem takich milusińskich---moja by zawału dostała.



Jeżeli chciałbyś zacząć hodowle,a twoja żona się tego brzydzi to są na allegro pająki pięknie ubarwione a dorosłe mają wielkość ręki 3 latka.Jak byś był zainteresowany kupnem takiego cudeńka ;p to pisz na priv. (2011/11/11 12:31)

CZzesio


Cześć :)))  Najlepiej jest domowników przyzwyczajać od czegoś mniej drastycznego ,a potem stopniowo ,stopniowo... zrobić z domu zoo ;) (2011/11/11 12:41)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

CZzesio


...zaczęło się od straszyków (2011/11/11 12:42)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

maciek34


Witaj czesiu,cóż to za gadzina?? (2011/11/11 12:43)

maciek34


...zaczęło się od straszyków



Bradzo ładne przyznam,a na czym się skończyło ? (2011/11/11 12:43)

CZzesio


....były wije ,modliszki , skorpiony ,gekony ... (2011/11/11 12:46)

CZzesio


były w domu wije ,modliszki ,skorpiony , gekony ....

teraz są pająki i węże to chyba jeszcze nie koniec ...nie wiem co jeszcze moje chłopaki wymyślą

coś fotka nie chce wejśc a wszystko jest niby ok
(2011/11/11 12:48)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

maciek34


Gekony,węże,agamy,żółwie..też to przechodziłem ;p (2011/11/11 12:57)

CZzesio


...zaczęło się od straszyków



Bradzo ładne przyznam,a na czym się skończyło ?




Pajączki super zajebiaszcze ;)))))

(2011/11/11 13:10)

maciek34


...zaczęło się od straszyków



Bradzo ładne przyznam,a na czym się skończyło ?




Pajączki super zajebiaszcze ;)))))


A jakie gatunki posiadasz,terraria robisz sam czy kupujesz?



(2011/11/11 13:19)

CZzesio


Ja nie posiadam ;) ja toleruje ;))))  i czasami karmie ,jak nie ma syna w domu .
A terraria ... kilka kupnych a resztę kleiłem z udziałem kupnych elementów :prowadnice i siatki wentylacyjne . A z nazw to wiem tylko,że wąż ma na imię  Rysiek i jedna pajęczyca to Matylda reszty nie ogarniam ;)))) (2011/11/11 13:32)

perwer


Kolega z roboty hoduje ptaszniki i jaszczurki jakieś.Byłem u niego w domu ,jak pilismy gorzołe to to po litrze wytrzeźwiałem  jak jednego wzioł na ręce--nie znam gatunków--ale miał takie igły którymi w nas strzelał i to parzyło ....Kolega ma z 20 różnych terarii ,a sam robi też różne na sprzedaż. Jak pająki ma małe to trzymie je w takich małych pudełkach,hoduje też koniki polne -chyba na pokarm.Jest pasjonatą i ma sporo odmian ptaszników.Z mojej strony podziwiam go ,ale sam miałbym ciężko z hodowaniem takich milusińskich---moja by zawału dostała.



Jeżeli chciałbyś zacząć hodowle,a twoja żona się tego brzydzi to są na allegro pająki pięknie ubarwione a dorosłe mają wielkość ręki 3 latka.Jak byś był zainteresowany kupnem takiego cudeńka ;p to pisz na priv.


No.. Pięknie ubarwiona ,to by moja była, jak by go zobaczyła.

(2011/11/11 17:39)

maciek34


Kolega z roboty hoduje ptaszniki i jaszczurki jakieś.Byłem u niego w domu ,jak pilismy gorzołe to to po litrze wytrzeźwiałem  jak jednego wzioł na ręce--nie znam gatunków--ale miał takie igły którymi w nas strzelał i to parzyło ....Kolega ma z 20 różnych terarii ,a sam robi też różne na sprzedaż. Jak pająki ma małe to trzymie je w takich małych pudełkach,hoduje też koniki polne -chyba na pokarm.Jest pasjonatą i ma sporo odmian ptaszników.Z mojej strony podziwiam go ,ale sam miałbym ciężko z hodowaniem takich milusińskich---moja by zawału dostała.



Jeżeli chciałbyś zacząć hodowle,a twoja żona się tego brzydzi to są na allegro pająki pięknie ubarwione a dorosłe mają wielkość ręki 3 latka.Jak byś był zainteresowany kupnem takiego cudeńka ;p to pisz na priv.


No.. Pięknie ubarwiona ,to by moja była, jak by go zobaczyła.



Miałem to samo z rodzicami po zobaczeniu tego cudeńka pozwolili mi:


(2011/11/11 18:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.