Osobłoga w Żywocice i Krapkowice

/ 1 odpowiedzi
Witam byłem dzisiaj przejazdem na rzece OSOBŁOGA w okolicach Krapkowic i Żywocic, chciałbym sie dowiedziec jakie rybki mozna tam spotkać i jaką metodę polecacie ?? Pozdrawiam
docka


Witam tego roku jeszcze tam nie łowiłem. Z moich doświadczeń mogę powiedzieć, że rzeka jest zmienna. Zaczynając przygodę ze spiningiem trafiłem tam na sporego sandacza jednak, że wcześniej łowiłem klenie delikatnym zestawem nie udało mi się wyholować ryby. W rozmowie z właścicielem elektrowni w Klisinie dowiedziałem się o metrowym sandaczu złowionym przez kolegów ze śląska. Ten gość wspominał mi także o sandaczu metrowym, który nadział się na kraty przy wlocie na turbinę. W ubiegłym roku złapałem tam pstrąga 48cm, klenie około 40cm, okonie powyżej 35cm. Występują tam także brzany, płocie ponoć karpie. Jest dzień, że rzeka dostarczy sporo emocji, innym razem zrobisz sporo kilometrów i nic. Pstrągi i klenie siedzą w płytszych odcinkach z dobrze natlenioną wodą odcinek od Racławic do granicy oraz w Klisinie poniżej elektrowni. Sandacze i szczupaki w głębszej wodzie przed śluzami. Nie znam odcinka od Głogówka do Krapkowic. Łowię głownie na spining ale inne metody też się sprawdzają. Pozdrawiam (2015/06/23 09:29)