Okonie w marcu i kwietniu?

/ 9 odpowiedzi

Co sądzicie o połowie na spinning okoni w marcu i kwietniu? Nie mówię o złowieniu i zabraniu ich ..ale o złowieniu i wypuszczeniu. Pytam dlatego, ponieważ na początku kwietnia okoń powinien mieć już tarło...

Czy można już bawić się ze spinningiem i szukać okoni czy przeczekać tarło?

wirefree


Podczas tarła okoń raczej jest trudny do złowienia. Ale zaraz po jak najbardziej daje się skusić. (2014/02/27 16:56)

Artur z Ketrzyna


Podczas tarła okoń raczej jest trudny do złowienia. Ale zaraz po jak najbardziej daje się skusić.


Samice to może i tak. Ale samce są agresywne i z chęcią biorą. Raz podczas tarła okonia mój syn ich tyle nałowił że oho... A obryzgały go mleczem ze zanim do samochodu wszedł musiał portki zmienić... (2014/02/27 18:37)

JOPEK1971


Podczas tarła okoń raczej jest trudny do złowienia. Ale zaraz po jak najbardziej daje się skusić.


Samice to może i tak. Ale samce są agresywne i z chęcią biorą. Raz podczas tarła okonia mój syn ich tyle nałowił że oho... A obryzgały go mleczem ze zanim do samochodu wszedł musiał portki zmienić...


Okoń w tarło to obżartuch,nie ważne czy samiec czy samica,żre jak w amoku.Miejsca gdzie się trą okonie powinny być chronione przed "gumofilcami". (2014/02/27 19:04)

Artur z Ketrzyna



Okoń w tarło to obżartuch,nie ważne czy samiec czy samica,żre jak w amoku.Miejsca gdzie się trą okonie powinny być chronione przed "gumofilcami".



Dziwne. A jeszcze nie dawno za chwasta go się uważało... ;-)
Cieszę się z zmiany postawy. Choć to tylko nieliczni... (2014/02/27 19:46)

PanciOxD


Mnie też cieszy :) aż parę lat gdy gatunek już się porządnie odbije myślę że okonie będą głównym celem wielu wypraw :) (2014/02/27 22:59)

u?ytkownik130601


Właśnie przed tarłem łapałem najwięcej okoni, zapotrzebowanie kaloryczne na tarło jest im bardzo potrzebne dlatego biorą ;) (2014/02/28 07:22)

barrakuda81


Są grube i b.silne,zwłaszcza samice.Zdarzało mi się łowic okonie w poczatkach kwietnia ale nie było to porównywalne z zerowaniem jesiennym tych ryb.Oczywiscie warto pamietac o wypuszczeniu pasiaka złowionego w okresie tarła.Niech sie mnoża:-) (2014/02/28 10:58)

mateusz-falkiew


to bardzo ciekawa rybka i dla mnie każdy wypad na okonia to prawdziwa radość nigdy nie zabieram ani jednej sztuki do domu choć jego walory smakowe są porównywalne do sandacza ja uważam że powinno się go wypuszczać bo bardzo wolno rosną a spotkanie z prawdziwym garbusem to prawdziwa nagroda i duże szczęście więc starajmy się koledzy nie zabierać tej rybki do domu tylko darować jej wolność a napewno za kilka lat poprawi się jego populacja pozdrawiam  (2014/02/28 22:40)

TrickOrTreat


Na spławik troche już okoni wyciągnąłem ostatnio. Stosowałem zanęte na bazie czerwonego robaka + czerwony na haku. non stop brania ale wypuszczałem bo rodzice się jeszcze nie pokazują :) (2014/03/05 15:47)