Ogromny karp na żwirowni-jak go złowić?

/ 9 odpowiedzi
Witam. Łowię na żwirowni od nie dawna jest baaardzo duuuża ryba bo nie raz siedzę i się tak wyrzucaja jakby walnąć deską o powierzchnię wody uważam że to karp lecz nie moge nic złowić oprucz 1 jazia 1.6kg i srednich płoteczek proszę o pomoc.  nie mam pojęcia jak złowić nieraz też tak ryby chodzą po powierzchni bardzo rano i na wieczór nie wiem co to tez za ryba. Pomóżcie czym nęcić i na co łowić..
Jędrula


Znajdź dobre miejsce i zacznij nęcić codziennie kukurydzą zaprawioną atraktorem , może być scopex . Po kilku dniach możesz tam zacząć łowić na spławik czy na grunt , co tam preferujesz . Na hak polecam zakładać tą gotowana kukurydzę lub kukurydzę z puszki . (2014/07/22 10:19)

Zielan



http://forum.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=jakz%B3owi%E6karpia

(2014/07/22 10:21)

Romuald55


Jeżeli chcesz złowić wielkiego karpia to niestety ale musisz wydać parę tysiączków.Następnie czeka Cię sporo kilkudniowych zasiadek.Recepty na wielkiego karpia nikt Ci nie da,bo takiej nie ma ,a jeśli jest to nikt jej nie zdradzi.Sam musisz do tego dojść. (2016/03/27 16:59)

dendrobena


U nas na żwirowni też są olbrzymie karpie i amury.Wielokrotnie karpiarze spędzaja po tygodniu i bez efektu. A ile kukurudzy i peletu wysypią to ludzkie pojęcie przechodzi/zasypią wodę/. Bywa że łowią okazy.Taki urok wędkowania.Powodzenia. (2016/03/28 09:46)

MarkHunter


Witaj kolego trudno coś doradzać na odległość nie znając zbiornika,bo każda woda rządzi się swoimi prawami.Jedyne co mogę Ci polecić to naszą stronę karpiową Karpmax.pl w zakładce porady , powinieneś dowiedzieć się interesujących rzeczy jak łowić duże karpie a w szczególności na wiosnę.Pozdrawiam    (2016/03/28 11:00)

ogtw


Duże karpie, jeżeli wyskakują z wody, to je widać a jeżeli słychać tylko trzask, to może być boleń. Karpie pływają tuż pod powierzchnią wody, w ciepłe i słoneczne dni około południa a jeżeli coś pływa rano i wieczorem to może być tołpyga. Do złowienia dużego karpia, trzeba też mieć szczęście.
  (2016/03/28 17:51)

umicha


Nęcenie , jak zacznie stożek kukurydzy wyłaniać się z wody to znaczy że starczy . To tak z moich obserwacji. (2016/03/28 21:45)

u?ytkownik130601


Duży Karp jest cwany i ostrożny dzieki temu że jest cwany i ostrożny ma swoje rozmiary. Nie ma złotego sposobu na złapanie tego cwaniaka,tony żarcia też w niczym ci nie ułatwia,regularne nęcenie pójdzie na marne jak źle wybierzesz miejscócke ktora jest kluczem do sukcesu,do tego nie musisz mieć sprzetu za tysiace,kilka lat do tyłu wystarczył mi mocny teleskop o cw do 120g za 80 zł kołowrotek za 50 zł z wolnym biegiem żyłka 0,30-0,35mm za 30-40zł kilka przyponów,paczka kulek np Anacondy które kosztują 25-30zł. Nęcenie jest po to by utrzymać ryby w miejscówce,nie po to jak niektórzy myślą że zciągną ryby z miejscówki 100m dalej,kilka kuleczek przez pare dni wrzuć a jak będziesz już na rybkach to koło swojego zestawu wrzuć 5 sztuk by go zainteresować,ale to nie znaczy że go złapiesz :) (2016/03/29 08:46)