Odłowy kontrolne

/ 82 odpowiedzi
B P

Chciałbym się dowiedzieć w jakim celu robi się odłowy kontrolowane? To jest jakieś chore człowiek opłaca kartę wędkarska żeby móc łowić ryby w wybranych jeziorach a te mendy z pzw w sposób bezczelny wyciągają siatami ryby. Które nie wiadomo gdzie trafiają pewnie do znajomych i kolegów. I za co my płacim? żeby posiedzieć sobie nad wodą ewentualnie złapać ukleje? Dziękuję za taki związekPZW Konin
Zielan


Ja płacę żeby sobie posiedzieć nad wodą :_)  Nikt nie zmusza do płacenia. (2014/07/16 10:12)

Jędrula


Chciałbym się dowiedzieć w jakim celu robi się odłowy kontrolowane? To jest jakieś chore człowiek opłaca kartę wędkarska żeby móc łowić ryby w wybranych jeziorach a te mendy z pzw w sposób bezczelny wyciągają siatami ryby. Które nie wiadomo gdzie trafiają pewnie do znajomych i kolegów. I za co my płacim? żeby posiedzieć sobie nad wodą ewentualnie złapać ukleje? Dziękuję za taki związekPZW Konin

 

 

 

 

Ale żeś się chłopie rozciepał ! Może napisz o co chodzi ? Widziałeś takie odłowy , byłeś światkiem procederu związanego z tym odłowem ? A może taaak , nie masz co robić i sobie napisałeś posta ?

 



 

(2014/07/16 10:29)

slawol81


Ja płacę żeby sobie posiedzieć nad wodą :_)  Nikt nie zmusza do płacenia.



No tego to ja chyba nigdy nie zrozumiem.Może kolega nie wie ale nie trzeba opłacać składek żeby sobie posiedzieć nad wodą.
Pozdrawiam. (2014/07/16 10:34)

darek-salamon


Chciałbym się dowiedzieć w jakim celu robi się odłowy kontrolowane? To jest jakieś chore człowiek opłaca kartę wędkarska żeby móc łowić ryby w wybranych jeziorach a te mendy z pzw w sposób bezczelny wyciągają siatami ryby. Które nie wiadomo gdzie trafiają pewnie do znajomych i kolegów. I za co my płacim? żeby posiedzieć sobie nad wodą ewentualnie złapać ukleje? Dziękuję za taki związekPZW Konin

Akurat Twój okręg znamy z kolegami bardzo dobrze takie odłowy na jez. Gosławickim widzielismy nie raz i nie dość ze na Rybackiej płacilismy składki dodatkowe za wędkowanie to widzieliśmy jak te odłowy niby kontrolne wyglądały .20 ton ryby pojechało ????? No właśnie gdzie?Dlatego z kolegami łódzkimi zbojkotowaliśmy wędkowanie i sramy na na te kanały i jeziora jak mamy płacić komuś za trzepanie (siatami) sieciskami ryb.Niby tołpygi odławiali bo dostali prykaz zabraniający zarybianiem tym gatunkiem a widzieliśmy ogrom pięknych leszczy ,linów i szczupaków gdzie to zabrali tego nikt nie wie.Napewno nie wypuścili z powrotem do wody tylko załadowali na specjalne kontenery.A mogli uprzedzić ze bedą ryby sieciami wyławiać a nie cwaniakować i beszczelnie opłaty dodatkowe pobierać. Wszystko pod szyldem PzW.I prawa rybackiego. (2014/07/16 10:59)

Jędrula


Chciałbym się dowiedzieć w jakim celu robi się odłowy kontrolowane? To jest jakieś chore człowiek opłaca kartę wędkarska żeby móc łowić ryby w wybranych jeziorach a te mendy z pzw w sposób bezczelny wyciągają siatami ryby. Które nie wiadomo gdzie trafiają pewnie do znajomych i kolegów. I za co my płacim? żeby posiedzieć sobie nad wodą ewentualnie złapać ukleje? Dziękuję za taki związekPZW Konin


Akurat Twój okręg znamy z kolegami bardzo dobrze takie odłowy na jez. Gosławickim widzielismy nie raz i nie dość ze na Rybackiej płacilismy składki dodatkowe za wędkowanie to widzieliśmy jak te odłowy niby kontrolne wyglądały .20 ton ryby pojechało ????? No właśnie gdzie?Dlatego z kolegami łódzkimi zbojkotowaliśmy wędkowanie i sramy na na te kanały i jeziora jak mamy płacić komuś za trzepanie (siatami) sieciskami ryb.Niby tołpygi odławiali bo dostali prykaz zabraniający zarybianiem tym gatunkiem a widzieliśmy ogrom pięknych leszczy ,linów i szczupaków gdzie to zabrali tego nikt nie wie.Napewno nie wypuścili z powrotem do wody tylko załadowali na specjalne kontenery.A mogli uprzedzić ze bedą ryby sieciami wyławiać a nie cwaniakować i beszczelnie opłaty dodatkowe pobierać. Wszystko pod szyldem PzW.I prawa rybackiego.




OOOO ! I Darek , daliście dupy aż miło ! Trzeba było wezwać na miejsce patrol PSR albo Policji i złożyć na komendzie stosowne zawiadomienie .



(2014/07/16 12:12)

darek-salamon


A właśnie sie mylisz tam na tych zbiornikach mają swoje prawo  i h..a im zrobisz.PSR była z Konina.To część jest jako spółka rybacka część jako hodowla ryb ,tak mają przepisy popierdolone ze nikt naprawdę nie wie kto tam rządzi.Ktoś zgodę podpisał i koniec napewno nie byle jaki urzędas szczebla podstawowego. Jędrula jedż i walcz z wiatrakami.Ja tam już nie zapłacę im ani złamanej złotówki.Olewam ten cały Koniński układ.Co z tego ze woda ładna jak teraz pitoki leszczyki po 20 cm biorą mam kumpli z Konina i wiem co się tam dzieje,kłusują wegorza  na potęgę jeden gość nad jeziorem Goslawickim  ma działke z restauracji z Mazur po węgorze przyjeżdżają do niego.Wszystcy miejscowi faceta znają a PSR nie?Na układy nie ma rady. (2014/07/16 13:15)

Jędrula


A właśnie sie mylisz tam na tych zbiornikach mają swoje prawo  i h..a im zrobisz.PSR była z Konina.To część jest jako spółka rybacka część jako hodowla ryb ,tak mają przepisy popierdolone ze nikt naprawdę nie wie kto tam rządzi.Ktoś zgodę podpisał i koniec napewno nie byle jaki urzędas szczebla podstawowego. Jędrula jedż i walcz z wiatrakami.Ja tam już nie zapłacę im ani złamanej złotówki.Olewam ten cały Koniński układ.Co z tego ze woda ładna jak teraz pitoki leszczyki po 20 cm biorą mam kumpli z Konina i wiem co się tam dzieje,kłusują wegorza  na potęgę jeden gość nad jeziorem Goslawickim  ma działke z restauracji z Mazur po węgorze przyjeżdżają do niego.Wszystcy miejscowi faceta znają a PSR nie?Na układy nie ma rady.




No to jakie odłowy kontrolowane ? To nie ma nic wspólnego z tematem . Na prywatnej wodzie mogą sobie robić co im się zapragnie , tu mowa o konkretnych odłowach na wodach PZW .

(2014/07/16 13:45)

zielony401


Odłowy kontrolowane. Jak to ładnie brzmi:) a powinno być Kontrolowane UZUPEŁNIANIE LODÓWEK działaczom PZW i ich kolesi:) jedyne co mi pozostaje życzyć na tych wodach to połamania kija ... ale na plecach działaczy :)

(2014/07/16 16:35)

jaca2003


Bardzo inteligentna wypowiedź,nawet nie będę tego komentował,bo szkoda klawiatury,jak lubi kolega posiedzieć nad wodą,to polecam napuścić wody do wanny,i usiąść na krawędzi.NIE PO TO PŁACI SIĘ SKŁADKI KOLEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.To jest forum o wędkowaniu,a nie o siedzeniu nad wodą,nie wiem czy to rozumiesz?

Napisze jak to było w Toruniu.
-W Toruniu jest tak zwany "port drzewny",jest to zatoka dość duża z ujściem z Wisły,na końcu z uczelnią słynnego Redemptorysty Tadeusza Rydzyka,no i dużego zakładu "Towimor".Na wiosnę Rybak miał prawo zamknąć całą zatokę i czesać dany akwen dla pozyskiwania ikry od sandacza,wiadomo że rybka na wiosne wchodzi w takie zatoki na tarło,no i tak odławiał te sandacze dla pozyskiwaniu ikry,że połowę Towimoru kupowało ryby wszelkie jak lecą po śmieszne pieniądze za kg.Czy to jest dowód na to że to jest normalne????????????????????,niedługo ryby będą tylko na obrazku,dlaczego ja płacę składki,jestem inwestorem tego burdelu,a ktoś,daje możliwosc odłowu sieciami za nasze pieniądze,co to pytam ma być????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2014/07/17 22:28)

jaca2003


Ja płacę żeby sobie posiedzieć nad wodą :_)  Nikt nie zmusza do płacenia.



Bardzo inteligentna wypowiedź,nawet nie będę tego komentował,bo szkoda klawiatury,jak lubi kolega posiedzieć nad wodą,to polecam napuścić wody do wanny,i usiąść na krawędzi.NIE PO TO PŁACI SIĘ SKŁADKI KOLEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.To jest forum o wędkowaniu,a nie o siedzeniu nad wodą,nie wiem czy to rozumiesz?

Napisze jak to było w Toruniu.
-W Toruniu jest tak zwany "port drzewny",jest to zatoka dość duża z ujściem z Wisły,na końcu z uczelnią słynnego Redemptorysty Tadeusza Rydzyka,no i dużego zakładu "Towimor".Na wiosnę Rybak miał prawo zamknąć całą zatokę i czesać dany akwen dla pozyskiwania ikry od sandacza,wiadomo że rybka na wiosne wchodzi w takie zatoki na tarło,no i tak odławiał te sandacze dla pozyskiwaniu ikry,że połowę Towimoru kupowało ryby wszelkie jak lecą po śmieszne pieniądze za kg.Czy to jest dowód na to że to jest normalne????????????????????,niedługo ryby będą tylko na obrazku,dlaczego ja płacę składki,jestem inwestorem tego burdelu,a ktoś,daje możliwosc odłowu sieciami za nasze pieniądze,co to pytam ma być????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2014/07/17 22:30)

u?ytkownik108412


Panowie w polsze tak było i będzie. Tego nie zmienimy. Nic tylko wyjeżdżać z tego osranego kraju (2014/07/17 23:16)

Artur z Ketrzyna


Chciałbym się dowiedzieć w jakim celu robi się odłowy kontrolowane? To jest jakieś chore człowiek opłaca kartę wędkarska żeby móc łowić ryby w wybranych jeziorach a te mendy z pzw w sposób bezczelny wyciągają siatami ryby. Które nie wiadomo gdzie trafiają pewnie do znajomych i kolegów. I za co my płacim? żeby posiedzieć sobie nad wodą ewentualnie złapać ukleje? Dziękuję za taki związekPZW Konin

Czemu służą odłowy kontrolowane? A raczej czemu powinny?

Kontroli sanu populacji ryb w danym zbiorniku. To znaczy jakie gatunki ryb, ich wielkość, ilość, itd. Po prostu bada się stan populacji ryb. I na tej podstwaie określa różnorodność i liczebność populacji ryb. I można określić/zaplanować dalsze działania mające na celu utrzymania różnorodności populacji ryb , jak i ich zdrowia.
Jeśli się stwierdzi że jeden gatunek zaczyna zbyt dominować, i zagrażać innemu. Można część odłowić i przerzucić do zbiornika gdzie go brak, bądź sprzedać by pozyskać środki na inwestycje, lub narybek zarybieniowy. (2014/07/18 06:50)

Brave Hart




Napisze jak to było w Toruniu.
-W Toruniu jest tak zwany "port drzewny",jest to zatoka dość duża z ujściem z Wisły,na końcu z uczelnią słynnego Redemptorysty Tadeusza Rydzyka,no i dużego zakładu "Towimor".Na wiosnę Rybak miał prawo zamknąć całą zatokę i czesać dany akwen dla pozyskiwania ikry od sandacza,wiadomo że rybka na wiosne wchodzi w takie zatoki na tarło,no i tak odławiał te sandacze dla pozyskiwaniu ikry,że połowę Towimoru kupowało ryby wszelkie jak lecą po śmieszne pieniądze za kg.Czy to jest dowód na to że to jest normalne????????????????????,niedługo ryby będą tylko na obrazku,dlaczego ja płacę składki,jestem inwestorem tego burdelu,a ktoś,daje możliwosc odłowu sieciami za nasze pieniądze,co to pytam ma być????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odłowy te były zarejestrowane jako pozyskanie materiału zarybieniowego sandacza?
To znaczy że mógł tylko odłowić sandacza tarlaka, pozyskać ikrę i z powrotem wypuścić, ryby do akwenu. Nie ważne czy tarlaki były by zabrane do wylęgarni, czy ikra pozyskiwana na miejscu. One miały wrócić powrotem do wody!
Odłowy i sprzedaż innych gatunków ryb, w takim przypadku jest nie legalna...

Który z obserwatorów zrobił parę fot, powiadomił o tym PSR, prasę, prokuraturę?

Jeśli widzicie, że ktoś robi coś nie zgodnego z tym co ma robić, to czego na to odpowiednio nie reagujecie?
Czy ktoś to zgłosił do Zarządu Okręgu jeśli to woda PZW?

Nie obrażajcie tych prawdziwych działaczy. Bo są w śród nich fałszywi jak Tusk i cała reszta. Na wyborach mydlą oczy, by tylko się dostać do władz PZW. A potem robią co robią, prawie w imię prawa. Bo jak nikt tego nie zgłasza gdzie trzeba, to on za to nie beknie.

Pamiętajcie, że osoba karana za łamanie ustawy o rybactwie i ochronie środowiska nie może zasiąść we władzach PZW. Tak więc jeśli taką osobę się skarze za takie nawet wykroczenie, to traci stołek, i nie może kandydować.
I w taki to sposób, możecie wyeliminować niepożądane osoby ze struktur władz w PZW, jak też ograniczyć takie procedery.

Pamiętajcie też że narzędzia rybackie musza być oznakowane! Tak więc inne sieci rozstawione, to nic innego jak kłusola. Tak więc telefon do PSR, i niech je ściągają. Żywa rybka do wody, martwa, trudno na sprzedaż a pieniążki pozyskane z niej na zagospodarowanie wody... (2014/07/18 07:27)

Brave Hart


Dwa razy odławiali "kontrolnie" Oczko w Zegrzu. Dwa razy obstawili się Policją. Dwa razy były telefony do ZG PZW. Dwa razy nikt nie miał prawa podejść i zobaczyć co tak robią, jakie ryby są łowione. W tej chwili to pustynia.Nie chodzi o to czy to legalne czy nie legalne ale DLACZEGO ? W imię czego jest to robione? Przecież to za nasze pieniądze na zarybienia.  Dlaczego przy okazji wyławia się wszystko co jest w wodzie? Protestowali tylko miejscowi działacze z okolicznych kół wędkarskich z Zegrza i Legionowa. Cała góra wiedziała o tych odłowach i co zrobili - dokładnie nic.JK

Nie oglądasz interwencji?Ile krętaczy tak robi?Nie można było się cackać, trzeba było powiadomić prokuraturę o podejrzeniu przestępstwa czy działaniu na szkodę dobra publicznego, a co najważniejsze telewizję!Bo bez niej często takie sprawy są zamiatane pod dywan!
To była woda PZW? Czyli członkowie PZW mieli prawo obserwować co się dzieje, PSR też mogła kontrolować te czynności i policja nie mogła im zabronić wstępu na teren łowiska i dokonania czynności kontrolnych. Bo to by było uniemożliwienie im wykonania czynności służbowych.
Wędkarze też powinni złożyć wniosek do ZG o wyjaśnienie tej sytuacji, i braku reakcji na powiadomienie o zaistniałej sytuacji. Dlaczego ZG pozwoliła na łamanie praw członka PZW, dlaczego nie zareagowało na działania na szkodę związku?
Niech osoby za to odpowiedzialne bekną!Czemu mając okazję wędkarze tego nie wykorzystują?Jak wyżej wspomniałam, jak będą ukarani za łamanie zapisów z ustawy o rybactwie i ochronie środowiska, nie będą mogli zasiadać we władzach. Inni im podobni zaś już nie będą się czuć bezkarnie, i też zaprzestaną takie czynności.
Czemu nie pozbędziecie się wilków w owczych skórach ze stada? (2014/07/18 10:45)

johnkelly


Dwa razy odławiali "kontrolnie" Oczko w Zegrzu. Dwa razy obstawili się Policją. Dwa razy były telefony do ZG PZW. Dwa razy nikt nie miał prawa podejść i zobaczyć co tak robią, jakie ryby są łowione. W tej chwili to pustynia.Nie chodzi o to czy to legalne czy nie legalne ale DLACZEGO ? W imię czego jest to robione? Przecież to za nasze pieniądze na zarybienia.  Dlaczego przy okazji wyławia się wszystko co jest w wodzie? Protestowali tylko miejscowi działacze z okolicznych kół wędkarskich z Zegrza i Legionowa. Cała góra wiedziała o tych odłowach i co zrobili - dokładnie nic.JK


No ale co pretensje? Przecież mogli przyjść na zebranie, złożyć wnioski, wybrać delegatów... ;P (2014/07/18 10:45)

johnkelly


Maciek gdyby było to takie proste ;-)


Ano. Nie wiem, co gorsze - beton na szczytach, czy naiwne przekonaniu u niektórych, że da się cokolwiek normalnymi procedurami zmienić. IMO jedyną/główną możliwością zmiany, to są takie rokosze, jak protesty opisane w innym wątku. Raz, że taki protest trafia do mediów, dwa uczestniczą w nim nie tylko środowiska wędkarskie. Nic się nie zmieni bez zewnętrznego lobbingu u decydentów, prędzej będą kolejne ustawy w typie "uwłaszczeniowej". (2014/07/18 13:31)

MASTINO


Odłowy KONTROLNE jak już........... :) (2014/07/18 17:15)

sosen82


Jak już to odłowy regulujące prawidłową ilość mięsa w lodówkach działaczy PZW. Panowie nazywajmy rzeczy po imieniu. (2014/07/19 10:48)

MASTINO


Jak już to odłowy regulujące prawidłową ilość mięsa w lodówkach działaczy PZW. Panowie nazywajmy rzeczy po imieniu.



Generalizujesz. Nie myślisz, że możesz obrażać wielu uczciwych działaczy PZW?

(2014/07/19 11:08)

sosen82


A tacy istnieją? (2014/07/19 11:59)

MASTINO


A tacy istnieją?

Widocznie jesteś za młody wiekiem lub stażem członka PZW, żeby móc takich ludzi osobiście znać. Ja znam wielu. Ja widząc łamanie prawa przez kogoś zgłaszam to odpowiednim organom. Nie myślałeś o tym? Zapewne wielu tu piszących uczciwych działaczy PZW może się czuć teraz przez ciebie niesprawiedliwie ocenionych i obrażonych. Jak idziesz płacić składki do koła PZW, albo jak jedziesz na zawody to nie podajesz ręki na przywitanie działaczom-skarbnikowi, sekretarzowi, prezesowi? Nie odpowiadaj, bo przecząc stawisz siebie w złym świetle.

(2014/07/19 14:32)

sosen82


A ty nadal generalizujesz. Nie znam uczciwych co by na odłowach nie pakowali w bagażniki. (2014/07/19 14:55)

u?ytkownik108412


marnujecie czas i nerwy. Nikt nie powinien być tak naiwnym i sądzić, że ktoś z nas ma jakikolwiek wpływ na obalenie postkomunistycznych struktur. W tym kraju nie będzie lepiej, ponieważ Polacy mają we krwi sowieckie naleciałości. Dopiero, gdy nasze geny zaczną nabierać cech zachodniej cywilizacji (niby się do niej zaliczamy, ale to bzdura), to ryby zaczną się czuć bezpiecznie. My tego nie dożyjemy no i ryby raczej też:) (2014/07/19 15:08)