Odczepiacz przynęt Surfer

/ 59 odpowiedzi / 10 zdjęć
witam wszystkich.
mam pytanko czy posiada ktoś takie odczepiacz jak " surfer " https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTFko88cFIpsPvtltl38gAbElEB5Qu2RbiZC5kZZa9WoyWGYjwGxg  ? jeśli tak czy jest szansa aby odrysować to na kartce papieru i wysłać mailem? a moż ektoś zna lepszy i tańszy uwalniacz? pozdrawiam
gryzon80


witaj taki właśnie wczoraj se zrobiłem ale jeszcze nie miałem okazji go przetestować na mokro bo na sucho w domu działa ale oglądałem wczoraj filmik z surferem i powiem że podobało mi się to że potrafi zbić przynętę co czasem jest pomocne:) a druga rzecz że a nóż może udało by się zrobić coś podobnego tylko trochę brakuje mi wymiarów tego (2013/09/25 11:18)

kedzio


Kupiłem to pod koniec lata. Jest rewelacyjny. Próbowałem go wcześniej własnoręcznie wykonać, bo mam i sprawne ręce i wszelkie narzędzia, maszyny itp. Jednak nie do końca się udało. Kupiłem więc oryginał. Mocna rzecz. Dotychczasowe wynalazki nie były tak skuteczne. Dałem 80 zeta, ale kiedy podliczyłem koszt przynęt które i się zrywały, wyszedłem na plus już po 2 tygodniach. Mam zamiar kupić jeszcze jednego SurFera, bo mam dwa zestawy oddzielnie na rzekę i kałuże. Będzie w każdym zestawie po sztuce - gitara! (2013/09/25 13:23)

wirefree


Wygląda "sexi" chyba sobie taki sprawie bo żona już mi głowe suszy że majątek zostawiam nad wodą. (2013/09/25 14:45)

gryzon80


ok fajnie kolego a czy jest szansa na jakiś skan tego?nie ukrywam że fajnie mieć ale w tym sezonie fundusze przepadły więc kombinuje aby coś zrobić samemu.skoro masz już jeden i zaplecze to nie da się zrobić drugiego? że chcesz go kupować? (2013/09/25 15:56)

kedzio


Próbowałem go wykonać z różnych materiałów. Była stal nierdzewna, był mosiądz, Był nawet odlew cynkowy. Ten odlew wyszedł nawet ładnie, ale i tak to nie było to. zrezygnowałem więc i kupiłem. A dziś zamawiam drugi. Mam dostęp do tokarki, strugarki, frezarki, wiertarek, szlifierek, mam narzędzi id groma wszelkiej możliwej maści, pracuje z metalem od szkoły średniej, a nie dałem rady tego zrobić tak jak należy. Myślisz, że ty dasz radę? No spadam. Jadę do Cieszyna. Jak wrócę to pogadamy. (2013/09/25 16:18)

gryzon80


wiesz co jak nie spróbuje to się nie dowiem no ale trzeba mieć jakieś odniesienie, jak nie mam to nawet nie próbuje:) więc liczę na skan może ktoś udostępni:)pozdrawiam (2013/09/25 16:24)

jezier


Parę lat temu wykonałem coś podobnego z mosiądzu, parę przynęt uratował ale do niektórych nie ma "dojścia" no i materiał trochę nie taki jak trzeba. Doradźcie gdzie można najkorzystniej kupić to cudo? (2013/09/25 19:08)

wirefree


Pan mówi wyraźnie na filmie że surfer jest opatentowany tym samym produkcja zarobkowa jest ryzykowna. Ale np sygnalizatory brań elektroniczne też mają patent należący zresztą do mojego kolegi . (2013/09/25 20:24)

Gray Fox


Ja osobiście używam też V-free  za 13zł go kupiłem i spisuje się wyśmienicie, jego konstrukcja jest tak śmiesznie prosta że to musi działać:) teraz jest na allegro bardzo podobny, też szprycha motocyklowa i odlew ołowiu w minimalnie innym kształcie i stoi po 12 zeta:D (2013/09/26 08:25)

gryzon80


wiadomo że jak się zaklinuje w kamieniach to szanse na dojście jest znikome, ale kto nie próbuje to nie ma. ten v-free zrobiłem już sobie nawet 4 sztuki i jeden taki co zbija kotwice przednia i za nią się zaczepia ale jeszcze nie sprawdzony nad wodą bo aż wstyd się przyznać nie mam czasu skoczyć po sznurek.wczoraj byłem na rybkach i miałem parę zaczepów ale jakoś się udało od bólu poszedł bym po kalosze i musiał wejść do wody bo akurat było w miarę płytko ale jednak to strach po ciemku się moczyć przy padającym deszczu i jazie za plecami.ale jak tylko dopadnę sznurek to zacznę testować wszystkie po kolei.:) a na skan surfera czekam nadal jeśli ktoś udostępni, a nóż się uda coś podobnego. (2013/09/26 10:28)

jezier


Mam pytanie co do linek, obecnie używam zwykłego sznurka z tesco, problem w tym że trochę nasiąka i nie jest tak wytrzymały jakbym chciał, co mogę użyć w zamian? Plecionkę? (2013/09/26 11:06)

gryzon80


sznurek murarski jest cienki tani i długi:)a ponoć bardzo wytrzymały - czy to prawda to powiem jak kupie tylko czas, no właśnie czas ma go ktoś więcej na zbyciu:)pozdrawiam (2013/09/26 12:16)

jezier


No właśnie mam sznurek murarski ale chyba jakiś trafny bo chłonie wodę jak gąbka i wytrzymałością nie grzeszy, a może to wina ciężkich zaczepów.
Myślałem o plecionce sumowej. (2013/09/26 13:07)

gryzon80


no to nie wiem ja słyszałem że ponoć wytrzymałość sznurka to 70kg ale nie potwierdzę tego nigdzie bo nie chce siać zamętu.więc nawet jak by miało 30kg to i tak sadze że wcześniej coś pęknie w przynęcie niż ją puści przy 30kg. (2013/09/26 14:48)

u?ytkownik32263


Chcecie mieć zasięg ok 25 m i pewność odczepienia przynęty? Zostają tylko grube plecionki. Ja mam Power Pro 0,56mm i jak trzeba rozprostuję hak nawet 10/0. Aaa bym zapomniał, używam bodaj 4 lata v-free i jak dla mnie nie ma on konkurencji. Dlaczego? Bo złapie mikrokrętlik przy kleniowych paproszkach jak i również sumową kobyłę... Jedynie mogła by być wersja 150-200g na rzeki ale jakoś to obchodzę dodając dodatkowy ołów. (2013/09/26 18:34)

gryzon80


i mówisz że v-free odczepia wszystko? no to tylko pozazdrościć mam nadzieje że moja wersja też uratuje mi trochę przynęt bo wrocławska odra to naprawdę jest cała w zaczepach:( kolego kedzio czy jest szansa na ten skan tego uwalniacza? pozdrawiam (2013/09/27 12:19)

u?ytkownik32263


i mówisz że v-free odczepia wszystko? no to tylko pozazdrościć mam nadzieje że moja wersja też uratuje mi trochę przynęt bo wrocławska odra to naprawdę jest cała w zaczepach:( kolego kedzio czy jest szansa na ten skan tego uwalniacza? pozdrawiam

Tak, v-free łapie wszystko. Przetestowane na jeziorach, Wiśle i Drwęcy przy kleniowaniu, sandaczowaniu i uganianiu się za szczupłym. Tylko trzeba pamiętać że piszę o krętliku który jest koniecznością. Inaczej lipa bo odczepiacz ma problem ze złapaniem samej mniejszej agrafki, większe daje radę.

Więc wychodzi na to że nie ma odczepiacza idealnego:-/ Ale ten v-free jakoś najbardziej do mnie przemawia. (2013/09/27 14:41)

gryzon80


kolego kedzio :) bardziej mi chodziło o położeniu tego na pleckach i z jednej strony nacisnąć i odrysować a później z drugiej to samo tak jak byś kartkę na tym położył wtedy wyjdą wymiary tego a później ewentualnie skan fax co kolwiek :) (2013/09/27 15:07)

kedzio


Taki rysunek będzie wyjątkowo niedokładny, a właśnie na precyzji wykonania polega cały cyrk z tym ustrojstwem. Jak tu zdjęcia nie wchodzą, to i skan nie wejdzie. Prześlij mi na priv. adres "emaliowy".  (2013/09/27 17:14)