Obrotówka czy wahadłówka na szczupaka?

/ 23 odpowiedzi
które blaszki są skuteczniejsze na szczupaka i nie tylko proszę o porady firma kolor itp.
DelTor0


A ktore mleko jest lepsze? Z laciatej krowy bialo czarnej, czy z laciatej krowy czarno bialej?


Pomysl, zalezy to od lowiska, wystepujacego pokarmu, twoich umiejetnosci prowadzenia przynety lub ich braku, widzimisie szczupak itd i itp...

(2014/04/09 17:43)

u?ytkownik32263


A ktore mleko jest lepsze? Z laciatej krowy bialo czarnej, czy z laciatej krowy czarno bialej?


Ale mnie ubawiłeś Pawełku:))) (2014/04/09 18:43)

okoniowaty


ze swojego doświadczenia mogę ci polecić blachy typu alga, gnom w dużych rozmiarach (klasyki), co do firm to pewnie jest tego od groma ale , polspin, spinex czy dam mogę śmiało polecić, nie polecam za to wahadłówek firmy ferenson, jakoś słabo pracują i  nie podobają się esoxom, już ich więcej nie kupie (2014/04/10 12:42)

gracja


kupiłem dzisiaj kilka obrotówek mepssa dużo dobrych opinii na forum black fury aglia  brakuje mi tylko kilku wahadłówek (2014/04/10 15:12)

okoniowaty


mepss robi świetne obrotówki, pewnie wahadłówki tej firmy tez są super ale ich cena mnie trochę odstrasza, potencjalny zaczep mógłby słono kosztować... (2014/04/10 15:14)

gracja


w tamtym roku na jesień gdy stawiałem pierwsze kroki w spinningu na aglie meppsa nr.00 jednego dnia złapałem 3 szczupaki takie pod 60 cm sporo niewymiarowych [jakiś amok] nie wiem czy zasługa blaszki czy akurat dzień się trafił  bo na pewno nie moich umiejętności rzadko bywam na rybach więc wole łapać na coś sprawdzonego fakt mepssy są drogie wchodziłem za nimi do wody i wkrzaki  czekam maja iszykuje sprzęt  ryby złapałem na wiśle wróciły do wody (2014/04/10 15:32)

DelTor0


Co do mepsa, jak bedziesz kiedys lowil szczupaki w metnej wodzie to sprobuj fluo seledynowa, albo black fury z seledynowymi kropami :) (2014/04/10 15:33)

gracja


no właśnie co do tych blek fury to lepiej całe czarne czy czarne ze srebrem na spodzie (2014/04/10 15:42)

DelTor0


no właśnie co do tych blek fury to lepiej całe czarne czy czarne ze srebrem na spodzie



Przedewszystkim na szczupaka to rozmiar 3 a nie 00, co do srebrnego spodu, to zawsze mozna obdymic nad zapalniczka lub swieczka. Moje z tego co pamietam to maja malowy spod na czarno lub seledynowo. Mam tez sporo srebrnych obrotowek, sam sobie robilem, z korpusem malowanym na czerwono lub niebiesko (skrzydelka cale srebrne)

(2014/04/10 16:19)

gracja


te obrotówki 00 to próbowałem na okonia a tłukły w nie szczupaki  ale tak to jest  że jak się jakas przynęta sprawdzi to ciężko ją odłożyć do pudełka (2014/04/10 16:41)

DelTor0


Warto kombinowac, z kolorami tez.

Tu naprzyklad masz zestaw blystek do wlasnego montowania, a pozniej mozesz je pomalowac jak tylko chcesz

http://www.sklep.brc.com.pl/pl/p/Zestaw-blystek-do-montazu-French-blade/288

(2014/04/10 17:07)

gracja


dzięki za namiary na sklep lubie sam trochę podłubać to moje meppsy ten przy monecie to jesienny kiler (2014/04/10 18:03)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jerry123


Łowiłem w swoim życiu szczupaki na różne przynęty, algi ,morsy gnomy i inne różne marki. A także błystki własnej roboty, często były to wynalazki mojego pomysłu których bym wam nie pokazał bo byłby wstyd. Ale zdarzało się że na nie łowiłem, zdarzało się że wyciągałem szczupaki z wody w takiej ilości że miałem ich na rozkładzie więcej niż cała reszta wędkarzy w tym dniu. Najlepiej wspominam błystki zrobione przezemnie  z aluminium gr.4mm, do łowienia po powierzchni, sam byłem zaskoczony ich skutecznością. Ile razy słyszałem nad wodą powiedzenie innych wędkarzy,,ten h.. znowu ciągnie", było mi przykro bo mówili to moi koledzy wędkarze myśląc pewnie że ja tego nie słyszałem a woda glos niesie. Nie żebym się przechwalał ale w tym czasie na moim łowisku był nadmiar szczupaka i brały jak zwariowane. Oczywiście większość wracała do wody aby urosnąć, a uczciwie powiem że nie chce mi się obierać ryb chociaż lubię je łowić. (2014/04/15 13:31)

kajtek88888


Ja bym ci polecił wahadła firmy polsping mi się sprawdzały, nawet przy kiepskim żerowaniu udało się jakiegoś szczupaczka wyciągnąć :)  Najlepsze według mnie to alga i mors  (2014/04/22 17:58)

jerry123


A ja powiem, spróbuj sobie sam zrobić błystkę taką jaką uznasz że będzie dobra. Choćby wyklepaną młotkiem z kawałka blachy a przekonasz się jaka to satysfakcja jak złowisz na własnoręcznie robioną.

(2014/04/26 09:02)

zomer


(2014/04/26 09:41)

zomer


podpisuję się pod ostatnim tekstem , a dodatkowo możesz dopasować wagę i rozmiar do danego miejsca połowu.WAŻNE by mieć wiarę że to co zrobiłeś jest łowne, naprawdę warto spróbować. Co do pytania wahadło czy obrotówka ilu wędkarzy tyle różnych opinii. Wszystko zależy od różnych czynników.  
(2014/04/26 09:47)

zomer


(2014/04/26 10:00)

u?ytkownik102837


które blaszki są skuteczniejsze na szczupaka i nie tylko proszę o porady firma kolor itp.




Jestem zdania że prawie wszystko jest skuteczne, ale tylko wtedy gdy ryby chcą z nami współpracować. Oczywiście są jakieś asy, które dominują nad innymi produktami ale jak chcesz to konkretne modele mogę ci podać na priv. ponieważ ktoś zarzucił mi ostatnio że robię na forum reklamę kilku firm :) (2014/04/26 10:45)

lukaszo9922


Ja preferuje złote blaszki jaxona. W tym sezonie efekty zadowalające, wahadłówki spisują się równie dobrze jak obrotówki nie tylko na szczupaki ale tez na okonie ostatnio rekord 40 cm na obrotówkę. Polecam kolego i życzę powodzenia ;) (2014/05/06 22:48)