Nowy zestaw spinningowy-opinie

/ 15 odpowiedzi
Witam kolegow. Poniewaz jestem poczatkujacym wedkarzem prosze Was o opinie na temat 1-szej zakupionej wedki Mitchell 3m. 5-25 gr. oraz kolowrotka  Daiwa 3000.Zylka 0,18 mm.Zakupilem je na po rozmowie ze sprzedawca.Zalozenie bylo takie ,ze chcialbym zaczac od wedkowania spinningowego. Czy jest to dobry wybor ? Na jakie w zasadzie rybki i gdzie moge dobrze wykozystac taki komplet ? Dziekuje za opinie i pozdrawiam.
aldente


...przyślij sprzedawcę na przeszkolenie , na portal wedkuje.pl :-) (2014/08/09 16:26)

MarkZ


Witam. W poprzednim komentarzu blednie opisalem wedke. Chodzi o wedke 3m ale 5-15 gr.Prosze o opinie o tym sprzecie... (2014/08/09 16:56)

Jakub Woś


Podaj może jeszcze model wędki i kołowrotka. Tak na pierwszy rzut oka to wędka jakby na pstrąga. (2014/08/09 17:37)

MarkZ


Jest to wedka Mitchel Privilege 302 /  5-15 gr.  Wincle Picker.Kolowrotek Daiwa Laguna E 3000 A.Prosze o informacje o tym sprzecie.. (2014/08/09 17:59)

Jakub Woś


Jest to wedka Mitchel Privilege 302 /  5-15 gr.  Wincle Picker.Kolowrotek Daiwa Laguna E 3000 A.Prosze o informacje o tym sprzecie..

Nie mam takiego sprzętu więc bede teoretyzował:

Rzeczywiście sprzedawca powinien zostać przeszkolony. Wincklepicker to wędka do połowu metodą drgającej szczytówki czyli grunt a dokładniej lekki grunt. Na upartego można łowić i na spinning. Cw sugeruje niezbyt duże przynęty.
Kołowrotek uniwersalny jak podaje producent. Trochę chyba przy duży jak na wędkę o takim cw. No ale jak dasz podkład albo więcej żyłki i też na upartego połowisz.

Z takim zestawem to chyba głównie okonie, może klenie i jazie. Szczupak niewielki też może być. (2014/08/09 18:19)

MarkZ


Dziekuje za informacje. Z moich dotychczasowych doswiadczen podejzewalem lekkosc tej wedki,ale wolalem upewnic sie od osoby doswiadczonej. Bede musial zaopatrzyc sie w kolejna wedke. Jaki zestaw powinienem Twoim zdaniem kupic ? Chcialbym lowic spinningiem ale tez udac sie lowy wiekszej ryby tj. np. karp. Przewaznie lowie z brzegu nad jeziorem i kanalach.Dziekuje z gory za pomoc. (2014/08/09 19:26)

Ghoster1


Zamiast pakować się w wędki czy kołowrotki zastanów się co pływa w twoich wodach do okola ciebie i pomyśl nad woblerami jakie będą zachęcać rybę, bo wędką kołowrotkiem i żyłką to nic nie złapiesz :)

Pozdr. (2014/08/11 06:52)

MarkZ


Witam, W moich pobliskich wodach sa karpie,karasie,okonie,jazie...Prosze o porade dotyczacej typowej wedki spinningowej troche krotszej niz 3 m.Koszty sa mniej wazne,chodzi o zakup takiego sprzetu aby wedkowanie bylo przyjemne i skuteczne.Dzieki z gory. (2014/08/11 10:06)

MarkZ


Witam, W moich pobliskich wodach sa karpie,karasie,szczupaki,okonie,jazie...Prosze o porade dotyczacej typowej wedki spinningowej troche krotszej niz 3 m.Koszty sa mniej wazne,chodzi o zakup takiego sprzetu aby wedkowanie bylo przyjemne i skuteczne.Dzieki z gory.
(2014/08/11 10:26)

89krzysztof


Jeśli chcesz regularnie łowić karpie i karasie na spinning, to musisz być wędkarzem przez minimum 4 lata. Inaczej nie można tego robić regularnie. (2014/08/11 11:09)

MarkZ


Zaznaczylem tylko jakie rybki min. mam w poblizu.Interesuje sie bardziej lekkim spinningem i jestem w poszukiwaniu odpowieniego sprzetu.Takiego na ktorym moge spokojnie zlapac okonia jak rowniez np. szczupaka.Wedkarstwo splawikowe rowniez mnie interesuje.Wiem ,ze bedzie trudno znalezc zloty srodek i lepiej miec osobne wedki,dlatego prosze o porade doswiadczonych kolegow. (2014/08/11 11:26)

przemek-stawick


Jeśli szukasz w miarę uniwersalnego sprzętu to kup sobie wędkę typu float: nada się do łowienia z gruntu, na żywca, na spławik (ze spławikiem będzie troszkę jak kijem od szczotki), a jak uczepi się karp to też go wyciągniesz. Mogę tobie polecić 2 modele: Mikado Da Vinci Hi-Power 420 60g albo Konger Medalist Float 390/60. Do tego dokup kołowrotek polecam Ci Dragon Maxima HS Match - dlaczego... Dlatego bo jest w miarę wytrzymały, ma 5 lat gwarancji i dostajesz 3 aluminiowe szpule. Na płytką nawiniesz sobie żyłkę na spławik np. 0.18 ,a na głęboką żyłkę na żywca lub grunt np. 0.26. 3 szpulę będziesz miał w zapasie.

Co spiningu to ciężko o uniwersalny kij, a i wymagania co do kołowrotka są większe. Dobrym kijem jest Shimano Catana CX, a kołowrotkiem Mistral Amundson. Jak przeznaczysz większy budżet to pomyśl o lepszym kołowrotku a kijek raczej zostaw. (2014/08/11 12:11)

MarkZ


Dzieki kolego za informacje.Uwierze w Twoje rady i kupie dokladnie taki sprzet jaki poleciles.A co mialbys mi do polecenia jezeli chodzi o plecionki ?Pozdrawiam. (2014/08/13 12:19)

przemek-stawick


Dzieki kolego za informacje.Uwierze w Twoje rady i kupie dokladnie taki sprzet jaki poleciles.A co mialbys mi do polecenia jezeli chodzi o plecionki ?Pozdrawiam.

Ja używam power pro i jestem zadowolony. Do grubości 0.15 używam zwykłej czerwonej i żółtej (żółta jest bardziej widoczna - czasami to plus)  . Na cięższy zestaw (0.23) założyłem Power Pro Super Slick bo jest wyraźnie cichsza. Nie wiem czy rybom to przeszkadza (hałas pecionki o przelotki) ale mi tak. (2014/08/13 18:58)