Nowa wędka spiningowa

/ 14 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo spinningowe
Witam

 Mam problem z wyborem wędki do spiningu, otóż interesuje mnie kij na zwykły kołowrotek, 2,70m lub coś o podobnej długości, cw:10-40 taki przedział, będe łowił z brzegu na rzece i stawach/jeziorach. Zastanawiałem się na wędkach z serii dragon millenium i daiwa exceler jigger.

Mam jeszcze takie pytanie, może nie profesjonalne ale czy można używać much z wędką spiningową.


Artur z Ketrzyna


Wędki dragona, seria milenium jest dość udana. Co do cw to patrz też jakich będziesz używał przynęt, jak też jakie rybki chcesz poławiać.

Co do much do spiningu. To tymi prawdziwymi muszkami nie porzucasz sobie bo są zbyt lekkie. Dlatego do nich używa się specjalnych linek.
Chyba że chodziło ci o koguty. Główki dzigowe z piórkami czy innymi chwościkami. (2013/08/30 22:02)

JKarp


"4. Metoda muchowa4.1. Łowienie ryb metoda muchową dozwolonejest na jedną wędkę, trzymaną w ręku, wyposażonąw kołowrotek o szpuli ruchomej i sznurmuchowy, zakończony nie więcej niż dwomahaczykami, każdy ze sztuczną przynętą – przyczym każdy haczyk nie może posiadać więcej niżdwa ostrza, rozstawione w taki sposób, aby niewykraczały poza obwód koła o średnicy 30 mm.Inne linki niż sznur muchowy w tej metodziemogą być stosowane wyłącznie do wiązaniaprzyponów, których długość nie może przekraczaćdwukrotnej długości używanego wędziskaoraz jako podkład pod sznur muchowy. Nawędce muchowej nie wolno stosować dodatkowego,zewnętrznego obciążenia linki i przyponuoraz zakazuje się stosowania kuli wodneji innych zastępujących ją przedmiotów"
Tu masz sprecyzowane zapisy o tym, co należy zrobić żeby łowić na muchy.I wcale nie chodzi, że blisko czy daleko możesz rzucać.
JK (2013/08/30 23:11)

jezier


Exceler dobra wędka tylko ceramika wypada z przelotek, głównie szczytowej. (2013/08/31 05:32)

u?ytkownik158964


Zapomniałem dodać że cena tak max 220-250.

Właśnie w ostatniej mojej wędce wypadła ta osłona w przelotce szczytówce.

Jeżeli już dragon millenium hd to jaki typ bo jest ich tam dużo ? (2013/08/31 08:17)

ryukon1975


Zapomniałem dodać że cena tak max 220-250.

Właśnie w ostatniej mojej wędce wypadła ta osłona w przelotce szczytówce.

Jeżeli już dragon millenium hd to jaki typ bo jest ich tam dużo ?


 

 

 

 

 

Wymiana przelotki szczytowej to najprostsza naprawa jaka może być.

(2013/08/31 08:22)

u?ytkownik158964


ale i tak chcę kupić coś lepszego bo ta wędka którą aktualnie posiadam to taka jakaś uniwersalna albo nawet karpiowa więc poszukuje nowej, proszę o szybką odpowiedź bo w przyszłym tygodniu chcę iść na rzeke na pstrągi (2013/08/31 08:35)

ryukon1975


Masz sprecyzowane dane techniczne czyli długość i ciężar wyrzutowy.

W kwocie jaką podałeś jest mnóstwo kijów i wszystkie są podobne - produkcja masowa.

Najlepiej wybierz sam taki który ci się podoba.

(2013/08/31 08:47)

u?ytkownik158964


tylko że z tym jest straszny problem bo jest ich strasznie dużo i który wybrać to jak szukani igły w stogu siana (2013/08/31 08:49)

ryukon1975


To prawda jest ich dużo ale tak naprawdę to się w większości bardzo nie różnią. Tylko logiem firmy i kolorem lakieru. :)

(2013/08/31 08:52)

u?ytkownik158964


co myślicie o tym
http://sklep.insel.pl/product_info.php?products_id=8054 (2013/08/31 08:53)

u?ytkownik158964


Chcę łowić pstrągi - bo są w rzece, chcę łowić szczupaki bo są u wujka, chcę łowić okonie bo są nad miejscowym zalewem.

Widzę że ta wędka jest na szczupaki ale to co wyżej napisałem też będzie dobra i chyba na taką się zdecyduje chyba że macie lepsze propozycje (2013/08/31 09:05)

ryukon1975


Chcę łowić pstrągi - bo są w rzece, chcę łowić szczupaki bo są u wujka, chcę łowić okonie bo są nad miejscowym zalewem.

Widzę że ta wędka jest na szczupaki ale to co wyżej napisałem też będzie dobra i chyba na taką się zdecyduje chyba że macie lepsze propozycje


 

 

Nie pisz tak.:)

Zaraz dostaniesz odpowiedzi że nie ma takiej wędki i musisz kupić na każdy gatunek inny kij. Wtedy koszty znacznie wzrosną.

http://allegro.pl/daiwa-sweepfire-spinning-2-70m-10-40g-i3469804955.html

(2013/08/31 09:18)