Nocna zasiadka na karpia - potrzebna porada

/ 3 odpowiedzi
Witam. Jestem początkującym wędkarzem, niedługo wybieram się ze znajomym i z wujkiem na noc nad staw, w którym pływają zarówno karpie, amury jak i karasie (prywatny staw). Potrzebuję porad, mianowicie - czym zanęcić aby złowić dużą rybę? jaki spławik na karpia? czym oświetlić spławik? na co łowić? (do tej pory łowiłem tam małe karpie (mniejsze niż 1kg) na kukurydzę zwykłą z puszki) i ogólnie co tam możecie poradzić o łowieniu karpi nocą. Z góry dzięki.
u?ytkownik65321


nastaw się lepiej na łowienie z gruntu np. na metodę włosową lub normalnie załuż kuku na hak podnęć grubą zanętą karpiową i kukurydzą i tyle powinno wystarczyć. możesz też spróbować proteine i pellet ale to już większe koszty (2013/08/19 16:51)

u?ytkownik27096


Co to za staw opisz go bardziej i jakie karpie tam pływają?  (2013/08/19 18:45)

arti1151


Ja uważam, że powinieneś skupić się na łowieniu na kukurydzę w takiej sytuacji, jeżeli zauważysz, że karpie biorą jak oszalałe i wchodzą Ci na łowisko jakieś małe karpiki można byłoby spróbować z kulkami. Co do samej metody na jaką chcesz łowić wszystko zależy w jakim miejscu będziesz łowił i gdzie będą karpie. W zeszłym sezonie z tatą zdecydowaliśmy się zostać na noc nad wodą, była to spontaniczna decyzja nie szykowałem się na karpie ani na nic większego, w posiadaniu mieliśmy delikatne zestawy na spławik i jedną gruntówkę. Koło nas siedzieli zapaleni karpiarze łowili pod drugim brzegiem, co ciekawe całą noc siedzieli w zupełnej ciszy, nam poszły 3 zestawy aż zmontowaliśmy jeden mocniejszy zestaw miałem już karpia w podbieraku ale odpiął się =( (karpie brały 5m od brzegu i nie były to maluszki =) na głębokości ok 1m  ) Wszystko zależy  gdzie akurat żeruje ryba proponuje, żebyście to zbadali w prosty sposób próbuj łowić na grunt i na spławik. Polecam użycie świetlików do oświetlenia spławika, na hak kukurydza (ja zawsze łowię na bonduelle ), spławik myślę, że z 3g będzie ok.   (2013/08/19 18:56)