Nie podejmujcie sami sieci.

/ 77 odpowiedzi

Kłusownicy skatowali mężczyznę. Ciągnęli go na lince za samochodem.


Nawet 15 lat pozbawienia wolności może grozić kilku mężczyznom, którzy brutalnie pobili mieszkańca jednej z wsi koło Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie). Dwóch z zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych.
Kilka dni temu 28-latek podczas spaceru zauważył zastawione na brzegu jeziora sieci kłusownicze. Gdy zainteresował się znaleziskiem pojawiło się kilku mężczyzn, jak się później okazało, właścicieli sieci. Mężczyźni zarzucili 28-latkowi, że chce ukraść ich nielegalny sprzęt.

Aby wymusić przyznanie się do kradzieży bili go i kopali. Gdy to nie przyniosło skutku, przywiązali linę do nogi mężczyzny oraz do terenowego auta i zaczęli ciągnąć przerażonego 28-latka za samochodem. Potem odwiązali linę i kazali uciekać. Zagrozili mu, że jak jeszcze raz wejdzie im w drogę, to spotka go krzywda. 

Zszokowany i pobity mężczyzna natychmiast zgłosił się na policję. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano dwóch głównych sprawców zdarzenia. A dwa dni później w ręce funkcjonariuszy wpadło trzech pozostałych sprawców.

Ostródzka prokuratura postawiono mężczyznom zarzut pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem oraz usiłowania ciężkiego uszkodzenia ciała.

We wtorek sąd zdecydował, że dwaj główni sprawcy 50-letni Tadeusz W. oraz jego 24-letni syn najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Będą go mogli opuścić wcześniej pod warunkiem wpłacenia tytułem poręczenia majątkowego kilkudziesięciu tysięcy złotych.


http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20140313%2FKRAJ%2F140319749

mateuszwos


Kłusownicy skatowali mężczyznę. Ciągnęli go na lince za samochodem.


Nawet 15 lat pozbawienia wolności może grozić kilku mężczyznom, którzy brutalnie pobili mieszkańca jednej z wsi koło Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie). Dwóch z zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych.
Kilka dni temu 28-latek podczas spaceru zauważył zastawione na brzegu jeziora sieci kłusownicze. Gdy zainteresował się znaleziskiem pojawiło się kilku mężczyzn, jak się później okazało, właścicieli sieci. Mężczyźni zarzucili 28-latkowi, że chce ukraść ich nielegalny sprzęt.

Aby wymusić przyznanie się do kradzieży bili go i kopali. Gdy to nie przyniosło skutku, przywiązali linę do nogi mężczyzny oraz do terenowego auta i zaczęli ciągnąć przerażonego 28-latka za samochodem. Potem odwiązali linę i kazali uciekać. Zagrozili mu, że jak jeszcze raz wejdzie im w drogę, to spotka go krzywda. 

Zszokowany i pobity mężczyzna natychmiast zgłosił się na policję. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano dwóch głównych sprawców zdarzenia. A dwa dni później w ręce funkcjonariuszy wpadło trzech pozostałych sprawców.

Ostródzka prokuratura postawiono mężczyznom zarzut pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem oraz usiłowania ciężkiego uszkodzenia ciała.

We wtorek sąd zdecydował, że dwaj główni sprawcy 50-letni Tadeusz W. oraz jego 24-letni syn najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Będą go mogli opuścić wcześniej pod warunkiem wpłacenia tytułem poręczenia majątkowego kilkudziesięciu tysięcy złotych.


http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20140313%2FKRAJ%2F140319749


Bandyci... (2014/03/13 10:58)

Jędrula


Jak widać , trzeba bardzo uważać w takich sytuacjach , należy zadzwonić gdzie trzeba i nie ryzykować własnym zdrowiem i życiem .

(2014/03/13 11:40)

u?ytkownik116256


Maciek czekam na takich "panów" na moim terenie... ;) (2014/03/13 12:00)

u?ytkownik65213


A to Kolega też chce na lince pojeździć? (2014/03/13 12:45)

u?ytkownik168824


Raczej nie uzna:) Dostaną podwójnie,za kłusowanie i za ciągnięcie na lince.Dobrze tępić takich! (2014/03/13 18:17)

mirasqq


Ja zawsze niszczę napotkane sieci.i zawsze można trafić na silniejszego od siebie ale po takiej przygodzie napewno bym się tym patałachom odwdzięczył (2014/03/13 18:45)

Zielan


Czuby! Fakt, nie powinno się tego ruszać tylko dzwonić. Jak już jesteśmy uparci  i chcemy to zrobić to po pierwsze rozpoznanie terenu po drugie nigdy samemu się takich rzeczy nie robi. 
Oby dostali po kilka latek w pierdlu. (2014/03/13 19:31)

barrakuda81


Nigdy nie byłem zwolennikiem powszechnego dostepu do broni ale po takich informacjach zawsze mam watpliwości... (2014/03/13 20:20)

mateuszwos


Nigdy nie byłem zwolennikiem powszechnego dostepu do broni ale po takich informacjach zawsze mam watpliwości...


A jam mam wówczas pewność, że dobrze, że nie ma powszechnego dostępu bo Ci bandyci mieli by ją pierwsi. (2014/03/13 22:03)

pompips


Nigdy nie byłem zwolennikiem powszechnego dostepu do broni ale po takich informacjach zawsze mam watpliwości...


Ja jestem za złagodzeniem zasad posiadania broni w Polsce i zniesieniem czynnika współmierności.
Co do wypowiedzi mirasqq to są w tym kraju służby odpowiednie do takiego odwdzięczania się, bo pójdziesz się odwdzięczać i siądziesz na ławie jako oskarżony.
Gościu mógł przejść dalej spokojne i zadzwonić gdzie trzeba i obyło by się bez takiego incydentu. A tak goście dostaną najpewniej zawiasy albo krótkie odsiadki i się sprawa zakończy, a jak media się będą interesowały sprawą to najpierw padną wysokie wyroki a potem się odwołają sprawa rozwlecze się na 5 lat w czasie wszyscy zapomną a potem zawiasy i tyle. (2014/03/14 06:55)

barrakuda81


Nigdy nie byłem zwolennikiem powszechnego dostepu do broni ale po takich informacjach zawsze mam watpliwości...


A jam mam wówczas pewność, że dobrze, że nie ma powszechnego dostępu bo Ci bandyci mieli by ją pierwsi.

Tacy goscie raczej nie potrzebują pozwoleń.One są dla ''normalnych" czyli chyba dla nas:-)Nadal nie jestem przekonany do złagodzenia przepisów ale prawdą jest że kazdy obywatel który czuje się zagrozony ma prawo do obrony swojego zdrowia i życia.Inną sprawą jest jakie to mogłoby zrodzić patologie w naszym niedojrzałym społeczeństwie.Obawiam sie ze wielu Polaków nie udźwignęłoby takiej odpowiedzialności.Tu jest "pies pogrzebany" bo jak obserwuje zachowania,nie tylko nad wodą ,wielu naszych rodaków to chyba wtedy miałbym wieksze obawy:-)Do pewnych rzeczy ludzie musza wykazać odpowiednią dojrzałosć i odpowiedzialnośc.W USA powszechny dostep do broni palnej jest fundamentem poczucia bezpeczeństwa obywateli ale jak widzimy w mediach nawet oni płacą tego wysoką cene...To złozony problem.

(2014/03/14 09:16)

Pawgas


Jeśli chcecie mieć jakie newsy, że nastolatek pozabijał w szkole kilkanaście osób z broni taty to oczywiście udostępnijmy broń szerszemu gronu. Ja nie widzę potrzeby. Widze natomiast potrzebę aby kłusownictwem zajęto się na poważnie. Tak by kary były tak wysokie aby nikomu nie kalkulowało się uprawiać ten proceder. Aby w końcu kłusole zrozumieli że wody nie są ich własnością. W tym momencie sytuacja jest bardzo zła i bez odpowiednich zmian prawa i egzekucji tego prawa będzie tak samo. (2014/03/14 09:32)

Jack14


I tutaj z kolegą @Pawgas w pełni się zgadzam. (2014/03/14 17:16)

MASTINO


Rok - 2013 jesień i początek 2014 r.

Miasto- Krosno Odrzańskie, sprawy o kłusownictwo rybackie. Ujęć dokonała SSR (bez Policji i bez PSR).

1) Zarzut- połów na 4 wędki i niewymiarowy szczupak w torbie- wyrok Sądu- 30 dni BEZWZGLĘDNEGO pozbawienia wolności oraz 120 godzin społecznych na rzecz miasta.

2) Zarzut- posiadanie i używanie sieci rybackich- zarzut- Kłusownictwo- wyrok- 6 m-cy BEZWZGLĘDNEGO pozbawienia wolności.

3) Trzeci wyrok za trzecie przestępstwo podobnego kalibru co pierwsze- wyrok podobny- PUCHA (dokładne dane dot. sprawy wyleciały mi z głowy ze względu na ilośc założonych takich spraw). 

To wszystko w przeciągu kilku miesięcy w jednym Okręgu, a kilku ZAŁOŻONYCH spraw jeszcze nie koniec. Niedowiarkom polecam doinformowanie się w Krosnie Odrzańskim lub Okręgu PZW Zielona Góra.

Dlaczego o tym piszę? Bo tak pomyślałem, że mimo wielu pluwocin w twarz SSR przez kilku pajaców z tego forum, to jednak te znienawidzone przez wielu tutaj, służby SSR podnoszą wciąż swoje kwalifikacje, szlifują i tak już wysoką swoją wiedzę prawną i umiejętności w ujmowaniu kłusowników (w trzech sprawach próbowali zaatakować strażników) i jak na zwykłą, społeczną jednostkę doprowadzają ich skutecznie przed oblicze Temidy, a ta z kolei zaczyna coraz boleśniej karać za kłusownictwo. 

No trolle, pokrzyczcie teraz :)))))))))))

(2014/03/16 00:37)

Jack14


Nie jestem trollem:-)Brawo i o to waśnie chodzi.Łapać, karać, piętnować...
Pozdrawiam. (2014/03/16 17:36)

jurek


Brawa Maciej . (2014/03/18 11:01)

news34


Kary wysokie brawa dla sędziów .\

Posiadanie sieci i podejmowanie nie swoich to wykroczenie, lepiej nie podejmować narzędzi rybackich ponieważ może to być źle odebrane , przez służby kontrolne oraz ewentualnych kłusoli którzy pilnują sprzętu .

U nas w 2013r na około 150 wykroczeń zgłoszonych do Psr przez naszą jednostke około
50 spraw trafiło do sądu.
Drobna uwaga która wyszła u nas niedawno SSR nie ma prawa oficjalnie pouczać. (2014/03/18 21:07)