Nęcenie wczesną wiosną.

/ 5 odpowiedzi
Witam. Mam zamiar zacząć nęcić pszenicą. Łowię na rzece Warcie, cel wyprawy to głównie płoć ale krąp, jaź czy leszcz też mile widziany. Wybrałem małe zakole gdzie woda niemalże stoi, głębokość około 2 metry. Ryba inaczej reaguje niż w ciepłe miesiące, więc nie wiem. Czy dobrze robię chcąc nęcić niedużą ilością pszenicy? Czy  może lepiej nęcić kupną zanętą bez kilkudniowego nęcenia tylko przed łowieniem? Dzięki za pomoc :) 
kaczmar123


Myślę ,że jeżeli wrzucisz do wody codziennie na oko 30 ziaren będziesz miał lepsze efekty. Tylko uważaj z tym żeby nie przekarmić ryb bo woda jeszcze zimna i uważaj na prąd wodny żeby ziarenek nie znosił, sam łowie na warcie i wiem że nawet tam gdzie się wydaje że nie ma uciągu on jest i wszystkie ziarenka wyladują 50 m dalej. (2015/03/12 20:42)

dawid73132


Fakt, słuszna uwaga :) Ale w tym miejscu łowiłem latem na przystawkę i miałem efekty :) (2015/03/12 21:15)

Artur z Ketrzyna


Fakt, słuszna uwaga :) Ale w tym miejscu łowiłem latem na przystawkę i miałem efekty :)

Lato, to nie początek wiosny, gdy ryba szykuje się do tarła, i raczej rusza na tarliska. Nawet płotka.
Tak wiec, jedynie delikatne nęcenie, nie musisz codziennie, ale systematycznie, nawet co 2-3 dzień. (2015/03/13 07:52)

Bernard51


Fakt, słuszna uwaga :) Ale w tym miejscu łowiłem latem na przystawkę i miałem efekty :)

Ryba w wodzie nagrzanej w innych miejscach żeruje, teraz jak woda powoli się będzie ogrzewała , to na pewno w jakiś zakolach i na wypłyceniach , gdzie nurt nie miesza za bardzo wody.
A co do nęcenia to w tej chwili to z marszu w rzece też daje efekty, jak będziesz tam łowił to tylko troszkę zanęty a resztę ziemi i robactwo. (2015/03/13 13:00)

dawid73132


Mi nie chodzi o miejsca żerowania tylko o uciąg wody. Kolega wyżej pisał żebym uważał na prąd, zeby nie zabierał zanęty, to mówię że już tak nęciłem i było ok. (2015/03/13 17:25)