» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

N璚enie lina- jak i czym najlepiej?

Witam, jak uwa瘸cie ile czasu powinienem n璚i lina w ma造m i p造tki jeziorze, kiedy powinno by ostatnie n璚enie i czy w dniu 這wienia zan璚a czy nie? I czym najlepiej n璚i?Dodam, 瞠 chc pow璠kowa od 18 do 7 nast瘼nego dnia. 

zg這 naruszenie
wys豉no: 2011/05/14 18:54
Ostatnio o linie by這 ju tyle post闚 瞠 narazie wystarczy.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2011/05/14 19:35
to mam przegl康a wszystkie posty 瞠by znale潭 odpowied? Niekt鏎e rozmowy s beznadziejnie g逝pie jak ta o burzy i jako ludzie odpowiadaj dla zabawy a jak kto chce sie poradzi przed wypraw na ryby to zostaje olany bo "posty na temat lina ju by造" no i co z tego??? To chyba forum w璠karskie a nie konkurs w "wymy郵 temat kt鏎ego jeszcze nie by這"

zg這 naruszenie
wys豉no: 2011/05/14 21:17
ja od dw鏂h tygodni n璚 zan皻 dragona na liny z dodatkiem kukurydzy z puszki ,gotowanych ziemniak闚 i czerwonych robak闚 jak narazie linka nie z豉pa貫m ale jestem dobrej my郵i

zg這 naruszenie
wys豉no: 2011/05/14 22:19
Ja n璚i貫m przez tydzie, zan皻 trapera karp, amur, lin, kara z dodatkiem p豉tk闚 owsianych, p璚zaku, robak闚 czerwonych, kukurydzy i grubej kaszy. Dzi efekt linek 32 cm : ).
Podstawa to cisza i spok鎩 nad 這wiskiem, sam si o tym przekona貫m.
Pozdrawiam

zg這 naruszenie
wys豉no: 2011/05/14 22:20

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2011/05/14 22:24
Ja n璚i貫m przez tydzie, zan皻 trapera karp, amur, lin, kara z dodatkiem p豉tk闚 owsianych, p璚zaku, robak闚 czerwonych, kukurydzy i grubej kaszy. Dzi efekt linek 32 cm : ).
Pozdrawiam

w璠kowa貫 na zalewie?

zg這 naruszenie
wys豉no: 2011/05/14 22:48
Pozdrawiam

w璠kowa貫 na zalewie?

Nie, na zalewie nie. A ty tak?

zg這 naruszenie
wys豉no: 2011/05/15 20:12
Pozdrawiam

w璠kowa貫 na zalewie?

Nie, na zalewie nie. A ty tak?

ja te niestety nie ,jak ju kiedy pisa貫m mam sentyment do tego miejsca sp璠zi貫m tam par 豉dnych tygodni na rybkach ,echh stare dobre czasy

zg這 naruszenie
wys豉no: 2011/05/18 13:47

siemka comarcin! O zan璚ie i n璚eniu lina napisa貫m tutaj: http://forum.wedkuje.pl/f,dziki-stawek-jak-na-nim-lowic,281614,0.html 

Dodam jeszcze tylko tyle, 瞠 moim skromnym zdaniem na lina chyba nie warto po鈍i璚a ca貫j nocy. Wystarczy jak w璠ki zarzucisz ok. 4 rano. Jesli chodzi o popo逝dnie to ja 這wi od ok. 17 do zmroku. Tam gdzie ja je盥輳, lin (kara r闚nie) zacz掖 bra 13.05. W tej chwili mamy pe軟i wi璚 z braniami jest gorzej ale np. przedwczoraj by貫m rano i z豉pa貫m 6 sztuk takich ok. 0,4 - 0,5kg sztuka. Zabawa by豉 :-) pozdrawiam!

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2011/05/20 23:00
hej :) po鈍i璚am ca陰 noc, poniewa zbyt d逝go jade na 這wisko, tak瞠 wole takie rozwi您anie. Za jednym wypadem mam zmierzch i 鈍it. Poza tym u mnie lin nie bierze ca造 dzie tylko wieczorem dopiero od ok 19 a rano tylko do jakiej godz 6  a to zdecydowanie za kr鏒ko abym nacieszy swoje rz康ze hehe

zg這 naruszenie
wys豉no: 2011/05/21 11:29
Moim zdaniem liny najlepiej 瞠ruj w豉郾ie o 鈍icie i szkoda czasu na pr鏏y z豉pania tej ryby w innych godzinach (no mo瞠 ewentualnie przed zmrokiem, ale wtedy wol n璚i). I tak to ju jest, 瞠 brania s od 鈍itu przez jakie 2-3 godziny.

Wieczorkiem podn璚asz, rano, jak jeszcze jest ciemno, jeste ju nad wod i zachowujesz si z maksymaln ostro積o軼i - zero ha豉su! Kiedy 鈍iata to ju siedzisz z rozstawionym sprz皻em i zarzuconym zestawem... 瘸dnego don璚ania 這wiska, zero zb璠nego ha豉sowania. Po 3-5 dniach n璚enia powiedzmy zan皻 na lina z dodatkiem kuku i posiekanych czerwonych (nie wrzucaj za du穎, 瞠by nie skis這 - szczeg鏊nie uwa瘸j na kukurydz i zan皻 - karm potraktuj bardziej jako "klej" do kuku i robaczk闚) powinny by pierwsze efekty.

Wa積y jest wyb鏎 miejsca - nie powinno by zbyt g喚bokie, z pewno軼i musi znajdowa si w pobli簑 trzcin. Polecam 這wienie na g喚boko軼i ok. 1,5-2m - sam mia貫m zwykle w takich miejscach najlepsze efekty, cho og鏊nie 這wi貫m na niezbyt g喚bokich jeziorach.

Kolejna istotna kwestia to spos鏏 za這瞠nia przyn皻y i sprz皻. 砰趾a w miar cienka (ja stosuj g堯wn 0,16, przypon 0,08-0,10), haczyk rozmiar 8-10 w kolorze przyn皻y (czerwone robaki - czarny hak, kuku - z這ty hak). Nale篡 starannie nabija przyn皻 - powinien wystawa tylko kawa貫k grotu haczyka. Lin to ryba ostro積a i przebieg豉, potrafi 'op璠zlowa' wszystko z haka bez wskazania nawet najdelikatniejszego brania.

Polecam r闚nie obserwowa bacznie wod - gdy lin 瞠ruje, to cz瘰to na powierzchni pojawia si piana lub przynajmniej pojedyncze b帳le.

Ode mnie tyle - sam tak 這wie, efekty jakie tak mam ;) By mo瞠 medalowych ryb nie 豉pi, ale wmawiam sobie, 瞠 wszystko przede mn :D

zg這 naruszenie
wys豉no: 2011/05/21 11:37
Ahh i jeszcze co do metody - osobi軼ie najbardziej lubi delikatny sp豉wiczek (do 1,5g max). Istotne jest tu przegruntowanie zestawu (przypon z przyn皻 oraz ostatnia 鈔ucina przed przyponem le膨 na dnie), natomiast reszt 鈔ucin rozmieszczasz jak najbli瞠j sp豉wika. Dlaczego? Nie wiem jak Ty, ale ja bym by na miejscu ryby podejrzliwy, je郵i ko這 g這wy dynda by mi kawa貫k o這wiu :P

Przy takim ustawieniu brania sygnalizowane s zazwyczaj poprzez prowadzenie sp豉wika - trzeba by czujnym, w wypadku lin闚 b璠 one dosy s豉bo widoczne.

Drobna uwaga: zestaw taki nie sprawdzi si raczej na rzece - tam wi瘯szo嗆 obci捫enia powinna by skupiona zaraz przy przyponie - uci庵 wody wtedy nie wp造wa w tak du篡m stopniu na zachowanie sp豉wika.. no ale rozmawiamy o linach, a te najlepiej 這wi na zbiornikach :)

zg這 naruszenie

strona g堯wna forum

Google