» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Nawijanie 篡趾i na ko這wrotek

Witam wszystkich Ostatnio kupi貫m sobie nowy ko這wrotek i chcia貫m zapyta, w jaki spos鏏 poprawnie nawin望 篡趾? Do tej pory nawija貫m przez ksi捫k, ze szpul nowej 篡趾i w wodzie itp. Zna kto jaki inny spos鏏 aby poprawnie nawin望 篡趾 na ko這wrotek?

zg這 naruszenie
wys豉no: 2009/02/23 14:45

Przek豉dasz przez przelotki i poprostu kladziesz szpul na pod這g i nawijasz.
Aczkolwiek robi tak jak Ty
Pozdrawiam

zg這 naruszenie
wys豉no: 2009/02/23 15:11
OK, tak jest najpro軼iej, ale wtedy 篡趾a jest zbyt lu幡o nawini皻a na szpuli i podczas w璠kowania tworz si spl徠ania. Chodzi mi o spos鏏 w kt鏎y mog poprawnie, czyli z odpowiednim napi璚iem 篡趾i na szpuli nawin望 篡趾.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2009/02/23 15:54

Wbrew pozorom nawijanie zy趾i z rolki na szpul ko這wrotka nie jest zabiegiem niewaznym. Spos鏏 nawijania ma wp造w na skr璚anie 篡趾i. Zauwa prost zale積o嗆 - rzucaj帷 zestawem zy趾a swobodnie ze郵izguje sie ze szpuli (jak spr篹yna). Je郵i cz瘰to zwijasz 篡趾 a zapomnisz o podkr璚eniu hamulca, ka盥y lu幡y obr鏒 szpuli kumuluje na 篡販e tendencj do skr璚ania si. Nie nale篡 wi璚 przewija 篡趾i tak, by odwija豉 si z rolki tak jak np. w zabawce jojo, tylko tak, aby swobodnie ze郵izgiwa豉 si spiralnie z rolki. Ja zrobi貫m sobie taki przyrz康zik. Uchwyt z lampy biurkowej do wyrzucenia, przykr璚any np. do blatu sto逝 i 鈔uba, na kt鏎ej mozna osadzi rolk nowej 篡趾i. Mo積a zrobi z pr皻a taki trzymak w kt鏎ym s dwa kawa趾i filcu z pokr皻貫m pozwalaj帷ym regulowa si喚 naci庵u. Taki trzymak mo瞠 skutecznie zast徙i 穎na lub dziecko 軼iskaj帷 篡趾 przez kawa貫k 軼ierki. Zy趾 nawija zawsze na ko這wrotek umocowany na kiju (mo瞠 my z這穎ny). Przelotka wtedy zapobiega haotycznemu zwijaniu, a szpula nie obija si o palce. Tak tylko wtr帷am, bo to w sumie ciekawe zagadnienie, a widzia貫m juz osoby kt鏎e sie dziwi造 ze 篡豉 si pl帷ze jak cholera, a niby taka droga by豉. Mo瞠 sie komu przyda ta rada. Pozdro all.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2009/02/23 16:08

Ghostmir - 鈍ietny pomys! A co do pytania M@rka-moczenie jest dobrym sposobem, szczeg鏊nie na d逝瞠j le膨ce 篡趾i. Co do samego nawijania, to istnieje wiele sposob闚. Najbardziej sprawdzony jest taki, 瞠 szpula le篡 na pod這dze tak, by 篡趾a odwija豉 si odwrotnie do kierunku wskaz闚ek zegara. Odpowiednie napi璚ie uzyskujesz trzymaj帷 nawijan 篡趾 w palcach (kciuk i wskazuj帷y) r瘯i trzymaj帷ej w璠zisko, jak najwy瞠j nad ko這wrotkiem. Wa積e jest, by nie nawija zbyt szybko. Je郵i taki spos鏏 sprawia ci trudno嗆, popro kogo 瞠by trzyma ci szpul z 篡趾 i jednocze郾ie lekko hamowa 篡趾 (te trzymaj帷 j w palcach). Dobrej marki 篡趾a jest tak nawini皻a na szpul, 瞠 mo積a j odwija nawet zak豉daj帷 szpul na o堯wek przez 鈔odek, ale pierwszy spos鏏 jest bezpieczniejszy. Jeszcze co do moczenia-to warto po prostu w這篡 szpul do wody na godzin przed nawijaniem.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2009/02/23 16:37

Racja tinca - ten filc ma by mokry, i rolka z 篡趾 namoczona, bo to wp造wa na elastyczno. Co do kierunku odwijania te racja, m鎩 b陰d. Ale polecam ci m鎩 spos鏏. Wiesz ta rolka le膨ca na pod這dze lubi pota鎍zy. Dodatkowo k這potliwe jest trzymanie kija z ko這wrotkiem prawie pionowo i kr璚enie korbk. A tak jak u nie, masz szpule na pewnej wysoko軼i i 豉two sie rozwija. M鎩 kumpel zrobi to pro軼iej. Kupi ko貫k rozporowy, taki z gwintem na ko鎍u, zamocowa go w 軼ianie i tam zak豉da rolk mocujac ja nakr皻k przez podk豉dk. Ale zasada og鏊nie taka, by to by這 nie jak w jojo i w odpowiednim kierunku.

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2009/02/23 16:50

Ja sam mam podobne urz康zenie, umieszczone w tokarce do drewna, dodatkowo mog przewija 篡趾 z powrotem na plastikowe szpule. M@rkowi poradzi貫m jak najpro軼iej ;-) A znam jeszcze jeden ciekawy spos鏏, ale mo磧iwy tylko nad wod z 堯dki. Kolega trzyma szpul na brzegu, a ja odp造waj帷 odwijam ca陰 篡趾. 砰貫czka moczy si i jednocze郾ie odkr璚a na ca貫j d逝go軼i. K這potliwe, ale efekty super-tak robi przy okazji karpiowych zasiadek.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/03/10 07:50
cze :)  ja robi jak Tinca z szpuli odkr璚a si w odwrotn stron i jeszcze leci przez ksi捫k super u這瞠nie i uci庵

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/03/10 07:56
:)

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/03/14 14:43

Witam.

Kiedy te szuka貫m dobrego sposobu i znalaz貫m filmik.

Oczywi軼ie nie jest to 瘸dna reklama firmy ale na ko鎍u filmu jest om闚ione i pokazane jak zrobi to prawid這wo.

http://www.youtube.com/watch?v=qL6tEoL6UOk

zg這 naruszenie

Reklama

65-03003 K-DON TORBA NA PRZYN

65-03003 K-DON TORBA NA PRZYN - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Torba ?Top Loader? na przyn皻y sztuczne z ?Full Shock Protection? i trzema regulowanymi pude趾ami (32x22.5x5). W zestawie jeszcze jedno ma貫 pude趾o ( 25.5x14x3.5) na akcesoria. 2 przednie i

cena: 139,00 PLN

wys豉no: 2012/03/14 15:53

Filmik dobry tylko dlaczego nie "doda" 瞠 jeszcze 篡趾a przechodzi przez jego palec?

To taka ma豉 uwaga do filmiku.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/03/14 17:04

Troch 鄉ieszne, ma這 kto zabiera now szpul 篡趾i, 瞠by nawin望 j nad wod;)

Ja te to robi z wod. Ale szpulk wk豉dam do plastikowej g喚bokiej miski z wod, a 篡趾 przeci庵am przez przelotki i podczas nawijania przytrzymuj lekko palcem.

Wa積e 瞠by miska by豉 owalna, 瞠by szpulka mog豉 swobodnie si w niej kr璚i. 
Ot filozofia jaka;)!!

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/03/14 17:09

Mo積a te poda szpul 穎nie do wanny podczas k徙ieli, 軼i郾ie j mi璠zy udami i b璠zie ok ;)

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/03/14 17:46

Do nawijania 篡貫k zamiast wody u篡wam prostego przyrz康u
http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,jak-ja-nawijam-zylke-na-kolowrotek,31402
Pozdrawiam Bogdan

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/03/14 17:51

Do nawijania 篡貫k zamiast wody ja u篡wam prostego przyrz康u. Si喚 naci庵u 篡趾i mo積a regulowa dokr璚aj帷 nakr皻k
http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,jak-ja-nawijam-zylke-na-kolowrotek,31402
Pozdrawiam Bogdan

Podgl康 zdj耩 na forum dost瘼ny jest tylko dla zalogowanych u篡tkownik闚.

za堯 konto lub zaloguj si

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/03/14 17:52

@szczupak ale jednak ja stosuj metod nr 2.

Nr1. te kiedy stosowa貫m ale jednak lepsza jak dla mnie metoda nr 2.

Pozdrawiam.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/03/14 18:26
a czy plecionke tez dobrze jest wrzucic do wody czy nie koniecznie ?

zg這 naruszenie

wys豉no: 2012/03/14 18:58
Zawsze

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/03/14 19:17
dzieki

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/15 14:39
To z qwiadrem qwody kompletny niewypal  wrzucielm nawija貫m i zylka mi sie plata豉 ca造 czas da貫m noprmalnei szpule z zy趾a na pret i szpul;a krecila sie zgodnie z rortorem i calkiem inne naiwjanie

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/15 15:26
Ej Ty niedowiarku ;-)
JK

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/15 18:47
No dosze貫m do wniosku ze jestes chyba jedyna osoba kt鏎ej warto zaufac jesli chodzi o tematyke weedkarstwa miales racje tak jak mi kaza豉es tak nawin掖em 2 szpule i jest wszystko ok  KLIK tylko ze nie obraca貫m o te 180 stopni tylko ca造 czas ta\k nawija貫m jak na tym rysunku . A w tejk wodzie to daj spok鎩 plata這 sie to no porazka a tak ojciec mi trzymal pret i sz這 ze hooooooo

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/15 18:54
A si zarumieni貫m po tym zdaniu:
" No dosze貫m do wniosku ze jestes chyba jedyna osoba kt鏎ej warto zaufac jesli chodzi o tematyke weedkarstwa miales racje tak jak mi kaza豉es tak nawin掖em 2 szpule i jest wszystko ok"

;-))))
JK

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/15 19:27
To z qwiadrem qwody kompletny niewypal  wrzucielm nawija貫m i zylka mi sie plata豉 ca造 czas da貫m noprmalnei szpule z zy趾a na pret i szpul;a krecila sie zgodnie z rortorem i calkiem inne naiwjanie

Zr鏏 oczko na 篡販e i za堯 na szpule tak 瞠by okr璚aj帷 si nie 郵izga豉 si po niej , nast瘼nie szpul z now 篡趾 ustaw tak 瞠by 篡趾a schodzi豉 z niej w odwrotnym kierunku ni nawija si na szpul ko這wrotka . Ja zawsze przytrzymuj 篡趾 jeszcze palcami . Efekt jest taki 瞠 篡趾a si nie skr璚a , 豉two schodzi z ko這wrotka no i si nie pl帷ze, co najwa積iejsze.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/15 19:58
Jedna osoba 3ma szpulke 篡趾i na jakim np.o堯wku,mazaku a druga nawija i jest ok;-)

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/15 23:37
No ale tobie JKarp chodzi這 o taki spos鏏 jak podlinkowaleem i tak sie dobrze u這zy豉 tylko ze ty jeszcze to obracasz ze raz idzie tak jak na rysunbku a raz z do逝 ja to poprostu ca逝 czas trzyma貫m do g鏎y i sie zajebiscie nawine豉 reka przytrzyma貫m i spoko

Yba z tym co piszesz to tez r霩nie na innym forum znalazlem ze ma schodzic tak ( KLIK) a to wyglada jakby schodzila a wtym samym kierunku co rotor Dzis sie przekona貫m najlepszy motyw jes taki jak poda JKarp czyli to (KLIK) tylko on dodatkowo jeszcze tym obraca ze raz schodzi tak jak na obrazku a raz z do逝 ale ja nawin掖em tak jak na obrazku i jest zajebiscie szpula ma sie krecic poprostu tak jak rotor

zg這 naruszenie

strona g堯wna forum

Google