Nasza rzeka Radunia - relacje

/ 296 odpowiedzi / 56 zdjęć
haja


No i pięknie połowiłeś kolego :) (2014/01/12 19:09)

kacper1992


cześć wszystkim,
mam pytanie bo chciałbym się wybrać w środę nad Radunię górski odcinek, tylko że się zastanawiam czy warto jechać, bo mam kawałek do odcinka. a zastanawia mnie stan wody? czy ktoś był dzisiaj? wczoraj ? i wie jak wygląda rzeczka ?wysoka woda? kawowy kolor? Proszę o szybkie odpowiedzi. będę wdzięczny :)
pozdrawiam Kacper (2014/01/13 00:05)

boblo1974


Witam Wszystkich Wędkarzy i Wędkarki z Pruszcza Gdańskiego i okolic !!!! Chciałbym poinformować o możliwości zrobienia opłat na 2014r " Od Ręki " w kole nr.066 Miasto (przychodzisz , płacisz i możesz iść łowić)
W sklepie rybnym znajdującym się NA targowisku miejskim przy ulicy POLSKICH KOLEJARZY  obok dworca kolejowego w Pruszczu Gd. (Manhattan) około 50 metrów od sklepu Wędkarskiego .
Sklep ten prowadzi Nasz PREZES , który wychodząc na przeciw oczekiwaniom Nas Wędkarzy , postanowił załatwiać tą sprawę od ręki .color:red">9-179-14 (2014/01/21 17:12)

Glovvacz


Dzień Dobry

Koło pruszczańskie "Czapla" przestało istnieć czy zostało zalożone nowe koło 066 miasto można wiedzieć o co chodzi?

Pozdrawiam (2014/01/21 20:05)

kefir20


i jak tam panowie i panie nic sie nie dzieje??? bylem wczoraj i dzisiaj nad radunia i dostalem po jednym kropku na dzien :P ale takie po 25 centow sezon rozpoczety :) a jak u was??? (2014/02/20 23:51)

boblo1974


Dzień Dobry

Koło pruszczańskie "Czapla" przestało istnieć czy zostało zalożone nowe koło 066 miasto można wiedzieć o co chodzi?

Pozdrawiam

Tak dla informacji , Koło 066 istnieje w Pruszczu Gd. dużo dłużej niż  117 Czapla !!! A chodzi tylko o to że prezes czapli zrezygnował z opieki nad Radunią (i nie tylko) . Prawie wszyscy Członkowie SSR przenieśli się do koła 066 Miasto !!! Następna sprawa , przy kole 066 powstała SSR z nowym komendantem , ponieważ poprzedniemu PZW cofnęło rekomendację na skutek "dziwnych praktyk" (namawianie na łamanie uchwały Zarządu PZW Gdańsk) i działaniu wbrew Zarządowi PZW w Gdańsku . Więcej przeczytacie tutaj
http://www.pzw.gda.pl/content/view/701/145/ (2014/03/01 16:10)

dbq2607


W piątek wybrałem się nad radunię, efektem czego były: klenik, pstrąg i dwa okonki :)Łowiłem tutaj po raz pierwszy, jak tu jest ze szczupakiem? (2014/05/18 07:20)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

slawol80


jest ale mały (2014/05/18 11:35)

dbq2607


A da rade dojsc od Wojciecha brzegiem do ujscia rzeki do Motławy? (2014/05/18 14:03)

slawol80


tak bez problemu dojdziesz (2014/05/26 15:01)

boblo1974


Przypominam o całkowitym zakazie wędkowania w rzece Raduni , na odcinku miejskim w Pruszczu Gdańskim (od śluzy przy ul. Zastawnej do mostu na ul. Przemysłowej ) w terminie od 01 października do końca grudnia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2014/09/23 18:53)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jabjanas


Witam,

Dziś na Raduni złowiłem taką rybcię - okolice Somonina.
I tu pytanie początkującego: czy to troć?
Pstrąga parę razy złowiłem, troci nigdy.
Kropki wydają mi się trochę "nie-pstrągowe"... (2015/02/22 21:19)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jabjanas


I jeszcze zbliżenie na kropki...

Pozdrawiam
jab (2015/02/22 21:26)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Cieslik90


Witam jestem nowy na forum ,od nie dawna mieszkam w Pruszczu i poznaje nasza piekna rzeke radunie ,zaczołem w sierpniu 2015r.
Poczatkowo spalwik ,ale na splawiczek to bardzo duzo ukleji i okonia brało.Pozniej fedder i nie powiem efekty byly ciekawe .
postanowilem przetestowac kilka zanet w celu znalezienia Lesczy o ktorych dowiedziałem sie od mjejscowego ,,dziadka" lowiacego na b stara wedke .po kilku dniach cos zaczeło sie dziac .Na poczatku wrzesnia w sloneczny dzien jak zawsze zarzucilem zestaw  z koszyczkiem troche zanety do wody kilka min ciszy .obserwacja wedki i nagle uderzenie które wyrzucilo mi węke  z podporki zaciecie i...?Nie byl to leszcz poznalem po walce .Na poczatku myslem moze to kleń lub okon wiekszy ale jakesz moje bylo zdziwinie po ukazaniu sie tej oto rybki ,dlgo sie zastanawialem co to może by ci charakterystyczne wasiki przy pyszczku mnie oświecily ;) Zlapalem Brzanę !pierwsza w zyciu ,Nie za duza bo miala 34 cm ale zawsze cos ,ryba oczywiscie wrocila do wody cala i zdrowa ,walka i ryba piekna ;) .do konca wrzesnia udalo mi sie na ,,koszyk" złowic dwa warte uwagi leszczyki 47 i 53 cm ,klen 35 cm Kilka krapi ,oraz malych leszczyków ;) wszystkie wrócily do raduni.po tym miesiacu polowów sezon sie skonczyl jako ze na naszym odcinku jest zakaz polowu ze wzgledu na tarlo Troci i kazdy porzadny wędkarz powinien to uszanowac;) Teraz postanowilem zaczac nowy sezon ,nie jestem wielce doswiadczony w wedkarstwie ,ale bardzo mnie to wciaga.Wiec stad moje pytanie do doswiadczonych  wedkujacych na raduni ,,raduniaków" .Jak wam sie udalo rozpoczecie sezonu 2016 bierze coś ?Ja dzis przy tkzw cukrowni ze spinem pochodzilem ale nic zero kontaktu z ryba woda bardzo wysoka ,metna ,wielki prad rzeki uniemozliwial lowienie ,Napotkalem jednego pana ktory kusil rybki robakiem ale tez nic nie mial ;P a jak tam u was ?

jakies sukcesy ;)?
pozdrawiam (2016/01/31 18:21)

radoslaw-kamon


Sezon zaczął się kiepsko, trotka nawet nie tknęła żadnego z podawanych woblerków, a chodziłem za nią caluteńki styczeń. Teraz dałem sobie spokój i od dwóch tygodni uganiam się za kleniem w dole rzeki(od św. Wojciecha do ujścia). Udało się upolować dwa osobniki  38 i 41 cm więc jakieś tam otwarcie jest(oprócz tego bardzo duży przyłów okonia i to w całkiem sensownych rozmiarach). Jeśli zaś chodzi o odcinek miejski to absolutny brak kontaktu z rybą - pomimo kliku prób.
swoją drogą jakby ktoś z okolicy miał ochotę i ma opłacony PZW Elbląg to w czwartek wybieram się przedpołudniem na Szkarpawę pobawić się z okoniami. ewentualne zainteresowanie na wyprawę tutaj w prywatnej wiadomości lub na FB  (2016/02/15 22:38)

radoslaw-kamon


Witam,

Dziś na Raduni złowiłem taką rybcię - okolice Somonina.
I tu pytanie początkującego: czy to troć?
Pstrąga parę razy złowiłem, troci nigdy.
Kropki wydają mi się trochę "nie-pstrągowe"...





Wiem że już rok mija ale co tam:
Mi to wygląda na troć jeziorową,  (2016/02/15 22:56)

Sieniol


Witam. Jestem nowym mieszkancem Niestepowa. Niedaleko mnie plynie Radunia, miloby bylo uslyszec jakies porady gdzie tu jaka ryba plywa od starszych kolegow. Jestem spiningista od x czasu. Ale kurde Radunia dluga ... moze jakas podpowiedz. I odcinek lniska w dol oblowilem z miernym skutkiem w tym sezonie poki co 2 kropki na 5 wyjsc. Moze ktos wskaze bardziej rybny odcinek ... Zukowo Niestepowo to moj kolejny spacer. (2018/01/14 16:03)