Najskuteczniejsza przynęta na okonia wiosną na oko

/ 8 odpowiedzi
Witam. Jaka według kolegów jest najskuteczniejsza przynęta na okonia wiosną.Chodzi mi o przynęty sztuczne , kolorystykę , technikę prowadzenia , gdzie ich szukać o tej porze roku ?
zielo111


pomyliłem działy... (2011/03/21 21:30)

HeadAche


Kolego byłem 5 razy na rybkach w tym sezonie, złowilem ok. 35szt ryby ale okoń chyba jeszcze śpi. Przynety sztuczne?? Dla mnie nr1 na okonia to twistery. (2011/03/23 23:18)

grzegorzkastner


Dzisiaj złowiłem (syn złowił na bata) okonia na czerwonego robaka. Mały ale zawsze coś. (2011/03/23 23:39)

endriu1994


Ja wczoraj złowiłem kilka na grunt rurka antysplątaniowa i ciężarek 10 gr ok 5 m od brzegu.

Początkowo nastawiłem sie na karpia i karasia ale nic nie brało zmieniłem ciężarek na mniejszy założyłem na hak 3 czerwone robaki i byłem bardzo zaskoczony okoń z okoniem bardzo dużo brań i kilka naprawde ładnych ryb:P polecam do wypróbowania metoda naprawde skuteczna:P

(2011/03/26 07:04)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Stypa63


Kolego nie ma jednej najskuteczniejszej przynęty na okonia. U mnie sprawdzają się 3 i 4,5 cm twisterki w białym kolorze, a u Ciebie dobrą przynętą może być zupełnie coś innego. Idź nad wodę porzucaj trochę i będziesz wiedział na co biorą.  (2011/03/26 07:48)

PandaAu


zalezy od jeziora ale ja polecam kopytko 2,5cm 3 cm grzbiet niebieski bialy brzuch kopytka. (2011/03/26 08:16)

lecholek


KOLEDZY BARDZO WAS PROSZĘ OKOŃ JEST NA TARLE..WIĘC FOTO OWSZEM ALE POTEM SZYBKO  BUZI I DO WODY  (2011/03/28 22:29)

KRZYSIEK26781


KOLEGO NAJLEPSZY SPOSÓB NA OKONIA TO, CZERWONY ROBAK SREDNIEJ WIELKOSCI LUB ROSÓWKA ,DO TEGO ZESTAW.OD 0,5 METRA DO 1 METRA PRZYPONU Z HACZYKIEM , KRETLIK I CIEZAREK PRZELOTOWY {OLIWKA}.OLIWKE ZAKŁADASZ NA GŁÓWNĄ ŻYŁKE POTEM KRETLIK I PRZYPON. ZAKŁADASZ PRZYNETE I RZUCASZ .JAK WPADNIE DO WODY TO TRZYMASZ ZYŁKE NA PIETĄ ŻEBYŚ CZUŁ KIEDY OPADNIE NA DNO. JAK JUŻ OPADNIE ODCZEKASZ CHWILE I POCIĄGASZ WEDKĄ I ZNOWU CZEKASZ OCZYWSCIE ZWIJASZ ZYŁKE TAK ŻEBY CZUĆ CO SIĘ DZIEJE NA Z PRZYNĘTĄ I TAK DO SKUTKU .NAUCZYŁ MIE TEGO STARSZY WĘDKARZ I POWIEM ŻE TO SKUTKUJE . WARUNKIEM JEST CZYSTE DNO BEZ ZACZEPÓW. (2011/03/29 21:23)