Na Wedkuje mamy hakera?

/ 24 odpowiedzi
Dziś odpalam kompa i zaglądam, a tam jakiś idiotyczni wpis o zawodach na których nie byłem.

Jego treść;
W dniu 2014-06-08 o godzinie 08:30:08 w miejscowości odbyły się zawody wędkarskie organizowane przez Koło PZW nr 57 Kętrzyn Miasto. W zawodach udział wzięło 0 wędkarzy.


dodany: 2014-06-09, godz. 00:00

Ktoś przerobił mój wpis informujący o organizowanych zawodach dla młodzieży przez radę do spraw młodzieży przy okręgu.

I teraz mam pytanie do administratorów tej strony kto to zrobił? I czemu?
Czy to może jakiś haker?

Czy wam koledzy też coś takiego się przydarzyło?
Owszem miałem zmienianie tytuły wpisów, ale treść i datę dodania?
Ten co nawet to zmieniał nie zapamiętał kto jet organizatorem...
Nawet jak wykasował cały tekst to na zdjęciu jest nazwa organizatora.

Oczywiście tą sprawę też kieruje do redakcji niech to zbada.


Artur z Ketrzyna


A ten który wpis został przerobiony, uczynił  nie aktywnym...

Kto ma ubaw?
(2014/06/09 16:53)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

SVT


Tak to już jest na portalach, jak werbują załogę, która nie zna się na edycji itc. Nic na to Artek nie poradzisz. (2014/06/09 18:35)

Artur z Ketrzyna


Tak to już jest na portalach, jak werbują załogę, która nie zna się na edycji itc. Nic na to Artek nie poradzisz.

Nie rozumiem?
Tu nie zosyał edytowany i zmieniona treść.
A powstał drugi o innej ośmieszającej treści.
A ten z którego to (komentarze, zdjęcia, oceny) wzięto - ustawiono jako nie aktywny.

Na wszelki wypadek zmieniłem już hasło... i będę to robił częściej. (2014/06/09 19:29)

SVT


Tak to już jest na portalach, jak werbują załogę, która nie zna się na edycji itc. Nic na to Artek nie poradzisz.

Nie rozumiem?
Tu nie zosyał edytowany i zmieniona treść.
A powstał drugi o innej ośmieszającej treści.
A ten z którego to (komentarze, zdjęcia, oceny) wzięto - ustawiono jako nie aktywny.

Na wszelki wypadek zmieniłem już hasło... i będę to robił częściej.

Takie poważne portale napewno są dobrze zabezpieczone, przed włamaniami hackerów. Następnie tych co hakują, nie interesują takie stronki z której nie mają korzyści.  (2014/06/09 19:36)

darek-salamon


Taki powazny sklep ebay powinien mieć jeszcze lepsze zabezpieczenia ,a skradziono 140 mln danych uzytkowników.Do nasa się wlamują hakerzy to do portalu wędkuje.pl nie? (2014/06/09 19:45)

czarek 58


U mnie to samo się zrobiło pisałem do Szanownej Redakcji i żadnej odpowiedzi więc uznałem że to ktoś  z redakcji usuwa  i wstawia swoje głupawe posty. (2014/06/09 20:47)

u?ytkownik167673


A ten który wpis został przerobiony, uczynił  nie aktywnym...

Kto ma ubaw?

Winowajcą jest Redakcja tego portalu. Moim zdaniem chcą coś wdrożyć  nowego do" naszego" portalu i to są pewnego rodzaju testy. Choć przyznam że trwa to już dość długo i wychodzi to Im bardzo nieudolnie. Najgorsze jest to gdy ktoś tak jak ja subskrybuje relacje z zawodów. ITo już się robi irytujące. Ale cóż trzeba dać Im szansę i być cierpliwym, w końcu jesteśmy wędkarzami więc nie powinno to być takie trudne. (2014/06/09 21:28)

adler


U mnie podobne kłopoty. Dałem ogłoszenie o zawodach, a po zawodach ogłoszenie znikło i ukazał się taki wpis: W dniu 2014-05-31 o godzinie 00:00:00 w miejscowości odbyły się zawody wędkarskie organizowane przez Koło PZW Strzelce Opolskie . W zawodach udział wzięło 0 wędkarzy.

Masakra, koledzy mi nagadali że hej. Niestety to nie jedyny u mnie przypadek gdy ogłoszenie zgłaszam do działu o zawodach. Teraz daję jako zwykłe i jest dobrze. Nie zgłoszę więcej zawodów w tym dziale aż to wyprostują. Pozdrawiam Krzysztof.

(2014/06/09 22:07)

Artur z Ketrzyna


U mnie podobne kłopoty. Dałem ogłoszenie o zawodach, a po zawodach ogłoszenie znikło i ukazał się taki wpis: W dniu 2014-05-31 o godzinie 00:00:00 w miejscowości odbyły się zawody wędkarskie organizowane przez Koło PZW Strzelce Opolskie . W zawodach udział wzięło 0 wędkarzy.
Masakra, koledzy mi nagadali że hej. Niestety to nie jedyny u mnie przypadek gdy ogłoszenie zgłaszam do działu o zawodach. Teraz daję jako zwykłe i jest dobrze. Nie zgłoszę więcej zawodów w tym dziale aż to wyprostują. Pozdrawiam Krzysztof.




Tak Krzysztofie, tak chyba trzeba zrobić. Bo jeśli mamy mieć takie problemy z tego powodu. To nie będziemy korzystać z kalendarium zawodów.
Bo po co?
By po ukazaniu się tak głupiej recenzji mieć jakieś problemy od organizatora?

Jaki organizator udanych zawodów chciał by przeczytać że na jego zawody nikt nie przybył?

Minie odrazu poproszono bym taką parodię usuną ze swego blogu. Droga redakcjo. Naraziliście mnie w ZO waszym udogodnieniem...
To chyba lekkie przegięcie...???

Proszę mi powiedzieć, jaki obowiązek mam by być na zawodach o których tu informuję. Jeśli na nich nie byłem, to i recenzji z nich nie mogę napisać...(no chyba że Redakcja w zamian za relacje z zawodów za sponsoruje mi/pokryje koszta uczestnictwa w nich. Wtedy będę zobowiązany...)

Nie wspomnę o aspekcie prawnym umieszczaniu wpisów podszywając się pod czyimś nickiem...

.............
(2014/06/09 22:40)

adler


Serwus Artur. Z relacjami problemu nie mam bo jestem na każdych, i większość organizuję. Problem jest niekiedy że nie ma możliwości napisać relacji bezpośrednio po imprezie. Niekiedy jest poślizg kliku dniowy, a wtedy jak zauważyliśmy mamy problemy na portalu, Dlatego wpisy lokuję w innym pokoju. 
Pozdrawiam. (2014/06/10 13:18)

pompips


@Artur Może powinieneś przyczyn u siebie szukać jest wiele oprogramowania które pozawala na wyciągnięcie danych użytkownika.
Odpowiedz sobie na kilka pytań:
Czy mam legalny na bieżąco aktualizowany system operacyjny instalowany z oryginalnego nośnika?
Czy pracuje na nim na prawach administratora?
Czy przypadkiem ktoś nie ma do niego dostępu?
Czy zapisuję hasła w przeglądarce?
Czy mój program wirusowy jest legalny i na bieżąco aktualizowany?
Czy program oferuje dostateczny poziom ochrony?
Czy nie mam zainstalowanego oprogramowania które umożliwia przejęcie komputera, zaczytanie danych użytkownika gromadzenie i wysyłanie informacji?
Porównaj procesy w systemie przejrzyj rejestr.

Teksty i sposób myślenia że nie jest się ciekawym celem dla hakera jest błędne i nie prawidłowe.
Każdy komputer i każdy jest ciekawym celem raz że chodzi o dane dwa że komputer można wykorzystać w cyber przestępczości. (2014/06/10 16:21)

kedzio


Kiedy jeszcze byłem tu bloggerem, to notorycznie pewien haker zmieniał mi tytuły wpisów. Ten haker miał na imie "REDAKCJA". 

Uważali, że mają prawo ingerować w moje wartości intelektualne, bo tytuł za długi, a to za skomplikowany, a to zbyt mało chwytliwy.

Było wiele kłótni o to. Tak więc szukaj tego hakera na stronie głównej i zadaj mu pytanie wprost.

(2014/06/10 17:02)

Artur z Ketrzyna


Serwus Artur. Z relacjami problemu nie mam bo jestem na każdych, i większość organizuję. Problem jest niekiedy że nie ma możliwości napisać relacji bezpośrednio po imprezie. Niekiedy jest poślizg kliku dniowy, a wtedy jak zauważyliśmy mamy problemy na portalu, Dlatego wpisy lokuję w innym pokoju. 
Pozdrawiam.

Sorki ale ja nie organizuję sam zawodów...
I Na nie które nie wstawię się jak te w Olsztynie bo mnie nie stać. Budżet nie pozwala... Tak wiec i nie dam rady relacji z niego napisać. Chyba że zapytam się kolegi z rady i mi opowie, poda wyniki itd.
Tylko mam takie pytanie. To że zamieszczam info o zawodach, to muszę brać w nich udział i pisać relację?
Nie zawsze człowiek może wziąść w nich udział z różnych powodów. Praca, rodzina czy inne takie tam.

Nie chce innych przykładów podawać. Bo zaraz będzie że gwiazdorze czy takie tam. (2014/06/10 22:22)

Randal


Dziś odpalam kompa i zaglądam, a tam jakiś idiotyczni wpis o zawodach na których nie byłem.

Jego treść;
W dniu 2014-06-08 o godzinie 08:30:08 w miejscowości odbyły się zawody wędkarskie organizowane przez Koło PZW nr 57 Kętrzyn Miasto. W zawodach udział wzięło 0 wędkarzy.


dodany: 2014-06-09, godz. 00:00

Ktoś przerobił mój wpis informujący o organizowanych zawodach dla młodzieży przez radę do spraw młodzieży przy okręgu.

I teraz mam pytanie do administratorów tej strony kto to zrobił? I czemu?
Czy to może jakiś haker?

Czy wam koledzy też coś takiego się przydarzyło?
Owszem miałem zmienianie tytuły wpisów, ale treść i datę dodania?
Ten co nawet to zmieniał nie zapamiętał kto jet organizatorem...
Nawet jak wykasował cały tekst to na zdjęciu jest nazwa organizatora.

Oczywiście tą sprawę też kieruje do redakcji niech to zbada.




Na moim blogu jest to samo. Teraz na wedkuj.pl najważniejsze są reklamy. Zwykli użytkownicy są na drugim planie. (2014/06/11 09:18)

kedzio


Użytkownik jest tu potrzebny tylko po to, by redakcyja miała odpowiednią ilość zalogowanych. Wtedy błatwiej o reklamodawcę. Jest to tutaj praktykowane od samego powstania portalu.

Czuwaj.

(2014/06/11 16:40)

Artur z Ketrzyna


Jeśli ktos nie rozumie, ze tu ktoś trzepie kasę na naszych wypocinach, to pozdrawiam i życzę ostatecznego oświecenia. 

Oki niech trzepie kaskę ale na moich wypocinach.Ale nie na swoich podpiętych pode mnie!

Dlaczego to ja mam odpowiadać za to co ktoś napisał?

To jest naruszenie czyjejś prywatności, praw autorskich.
To nie jest zgodne z zasadami współżycia społecznego, ani obowiązującym prawem. (2014/06/12 08:48)

Artur z Ketrzyna


Dobrze ze jest edycja wpisów, Więc zrobiłem z tym porządek.
Przywróciłem, anulowany i anulowałem ten poroniony, potem znalazłem foty z tych zawodów i edytowałem poroniony i tam podałem link do galerii zdjęć z zawodów z okazji dnia dziecka organizowanego przez radę. (2014/06/13 07:29)

Randal


Na wszelki wypadek, dodatkowo, założyłem stronę koła na facebook . Nikt tam nie manipuluje przy wpisach i co najważniejsze zdjęcia można wklejać w wysokiej rozdzielczości. 

(2014/06/13 11:11)

Artur z Ketrzyna


No i redakcja się obraziła...
Nie ma wiadomości/wzmianki o moim nowym artykule, na pierwszej stronie wedkuje.pl.
Tej przynęty jeszcze na wedkuje.pl nikt nie opisał... (2014/06/14 20:42)

antyquariat


Artur - nie dramatyzuj :) Też opisałem przynętę, której nikt wcześniej nie opisał i nie było odnośnika w głównej ramce - bywa ;)  A tak serio i jedni i drudzy na pewno wiedzą o co chodzi, kwestia wzajemnego zrozumienia :) (2014/06/18 22:11)

Jakub Woś


No i redakcja się obraziła...
Nie ma wiadomości/wzmianki o moim nowym artykule, na pierwszej stronie wedkuje.pl.
Tej przynęty jeszcze na wedkuje.pl nikt nie opisał...


Nie wszystkie artykuły mogą pojawić się na głównej. Zbyt wiele czasami ich się pojawia. Twój jest na pierwszej stronie w dziale sprzęt. Nie wiem zatem dlaczego uważasz że to wina hakera. (2014/06/18 22:52)

Artur z Ketrzyna


No i redakcja się obraziła...
Nie ma wiadomości/wzmianki o moim nowym artykule, na pierwszej stronie wedkuje.pl.
Tej przynęty jeszcze na wedkuje.pl nikt nie opisał...


Nie wszystkie artykuły mogą pojawić się na głównej. Zbyt wiele czasami ich się pojawia. Twój jest na pierwszej stronie w dziale sprzęt. Nie wiem zatem dlaczego uważasz że to wina hakera.

Mi chodzi o banery u dołu strony. Gdzie automatycznie wchodzi info o nowym artykule...
Dziś już są...

A co do głównego tematu wątku, redakcja się nie wypowiedziała...
Szkoda... (2014/06/19 10:16)