Na co złowić leszcza?

/ 39 odpowiedzi
na co złowić leszcza .chodzi mi o przynęte?
dan984


Praktycznie moim zdaniem na wiele przynęt : czerwone robaki, rosówka,kukurydza, ciasto, ryż dmuchany, białe robaki, pęczak. Pozdr (2010/03/25 19:38)

Lukaszspin


Ja robię kanapki z kukurydzy i białych robaków lub pinki:) (2010/03/25 19:38)

piotrek8216


Witam latem łowiłem leszcze  na białe robaki , pinkę , kukurydze .Pozdro     (2010/03/25 19:41)

michal0210


Ja polecam Tobie pinkę,różnego rodzaju ziarna np. kukurydza oraz robaczki.                              (2010/03/25 19:52)

slava


Powiem albo cos nowego, albo coś wiadomego. Otóż dla mnie najlepsze są kanapki białego z makaronem i w pierwszych miesiącach po zimie staram się łowić z toni tj. max. do 4-5 metrów głębokości. (2010/03/26 18:29)

Esox53


Leszcz lubi dużo zjeść.Jako przynęta może być kukurydza,makaron gwiazdki,białe robaki,czerwone robaki,kastery.Do zanęty dobrze jest dodać kasterów i pociętych czerwonych robaków.Ja swojego największego leszcza złowiłem na kukurydze konserwową. (2010/03/26 18:39)

Cinek96


Ja , mojego który mam w profilu złapałem na białego robaka (2010/03/26 19:48)

dinol12


Ja łowie na kukurydze, białe robaki , pinki (2010/03/26 20:28)

irek z


Osobiście najlepsze efekty miałem na kanapkę makaron[kolanka gotuje na słodko,hartuje zimna wodą i posypuje cynamonem],a do tego czerwone robaczki.Leszcze to łakomczuchy,na różnych łowiskach do innych rzeczy się przyzwyczajają.Nasza pasja wymaga tego żebyśmy eksperymentowali.Powodzenia. (2010/03/26 21:09)

Lewy9


ja glownie lapie na bialego robaka i kukurydze. (2010/03/27 13:20)

karlik



 możesz spróbować też na pęczak albo czasami lubią się skubnąć na ryż dmuchany , oczywiście
 zgadzam się z tym wszystkim co polecili ci poprzedni koledzy.Pamiętaj że każdy zbiornik ma swoje zasady musisz prubować

 Pozdrawiam i życzę ładnych okazów (2010/03/27 15:47)

jaxon1


Ja na tej samej rzece na różnych odcinkach łapałem dorodne leszcze na całkiem odmienne przynęty.I tak na odcinku miejskim skusiły się tylko na kukurydze i pszenice,a odcinek rzeki poza miastem obdarzał leszczami,które łakomiły się na białe robaki i rosówki.Ujmując jednym słowem,nie ma reguły i trzeba eksperymentować:) (2010/03/27 20:09)

Wojtek997


Ja zawsze łowiłem na Czerwone Robaki i Kukurydze (2010/04/03 21:30)

rzepek


Leszcz jest typowym, ciepłolubnym gatunkiem dennym, poszukującym pokarmu w mulistym podłożu. Do jego ulubionych przysmaków można zaliczyć larwy owadów ochotkowatych i mięczaki, choć nie pogardzi również bezkręgowcami czy pokarmem pochodzenia roślinnego.
Dobrymi przynętami na leszcza są także tradycyjne białe robaki, rosówki, groch oraz kukurydza. Równie istotne, co rodzaj przynęty, jest zachowanie podczas połowu - zwłaszcza większe okazy można bowiem skłonić do przybycia na nasze stanowisko tylko dzięki odpowiedniemu, niekiedy kilkudniowemu nęceniu, ostrożnemu zachowaniu na łowisku czy sprawnemu holowaniu zaciętej sztuki.
Podobnie jak w przypadku większości ryb, również polowanie na leszcza warunkują zmieniające się pory roku i pogoda. Sezon połowu trwa co prawda od wczesnej wiosny do późnej jesieni, ale najlepsze efekty osiągniemy tuż przed i zaraz po tarle oraz od połowy lipca do końca sierpnia. Jeśli chodzi o technikę, to najczęściej leszcz poławiany jest z gruntu, a bardzo istotną kwestią jest prawidłowe zanęcanie w celu ściągnięcia ryby w łowisko i jak najdłuższego jej utrzymania. Z kolei najlepszym miejscem na udane łowy są duże jeziora typu leszczowego i sielawowego, natomiast na próżno szukać dużych okazów w małych i płytkich akwenach.
Powracając do pór roku, warto zwrócić uwagę na fakt, iż na wiosnę, jeszcze przed tarłem, leszcze chętnie przedostają się na płytkie wody przybrzeżne, które są najlepszymi miejscami do połowu wiosennych, choć co prawda mniejszych sztuk. W końcu maja i w czerwcu ryby można znaleźć już na głębszej wodzie, m.in. półkach położonych na szybko opadającym dnie na głębokości 5 metrów czy rynnach wdzierających się w przybrzeżne wypłycenia i wyraźnie wznoszących się ku swemu końcowi. W takich miejscach nasze szanse na złowienie dorodnego okazu wzrastają zwłaszcza, gdy wypłycenia przy rynnach są silnie nasłonecznione. Z kolei wraz ze zbliżającym się latem i w samym letnim sezonie leszcza można z powrotem szukać w płytszych rejonach akwenu, choć nie wszędzie. Ich ulubione miejsca to większe dołki, a właściwie ich skraj, przewężenia idące z głębi jeziora czy szybko opadające wyspowe dna z półkami. Im bliżej jesieni - w sierpniu i w początkach września, duże sztuki powinniśmy znowu łowić na dużych głębokościach, nawet 15 metrów, na głębokich półkach opadającego dna czy też połaciach równi, położonych przy głównych korytarzach jeziora.
Inną kwestią są metody połowu leszcza, ale to już temat na osobne rozważania (2010/04/04 14:30)

rzepek


ja leszcze łowie na białe robaki i zanente z kaszy gryczanej i makaronu

(2010/04/04 14:35)

rzepek


ja łowie tylko i wyłącznie na białe i ochotke to najlepsze (2010/04/04 14:38)

klawik93


ja preferuje białe robaki i kukurydze ale czasem używam ciasta ze sklepu wędkarskiego  "miód" na leszcza (2010/04/21 23:35)

rzepek


jak tam z leszczami dawno nie byłem naco i o kturej coś morze mi doradzicie (2010/10/28 10:09)

bigtank


Boziu , jak w tej szkole uczą ortografii ... Co drugi post z takimi bykami że oczy łzawią ..........Nie mam na myśli rzecz jasna polskich ogonków :P (2010/10/28 10:30)

adamoso123


Ja na Wiśle łowię na czerwonego z gruntu albo kuku. Na Bzurze na pinkę,pęczak albo kuku. A na jeziorze albo stawie kuku albo pinka. (2010/10/28 19:18)

przemo1980


najlepiej na wędke


też prawda... (2010/10/28 19:29)

splawik 112233


U mnie najlepsze okazały się białe robaki chociaż też są dobre czerwone, pinka, kukurydza i makaron (2010/10/28 20:30)

dinol12


Ja łowie leszcze na białego robaka labo na kanapkę biały robak i kukurydza  (2011/01/29 20:06)