Na co biorą brzany ?

/ 56 odpowiedzi / 8 zdjęć
ryukon1975


Na co bierze brzana ? Zależy gdzie, kiedy i w jakich warunkach. Brzana to natura nie da się szybko przestawić na chemię ..a rekordzistki są niezapomniane.:) (2014/01/17 18:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik158065


Wędkuje dopiero od miesiąca ale szczęście mi dopisało :) . Złapałem niezłą sztuke a co ciekawe na kulke grab&go ananasową . Zaczaiłem sie na karpia badz leszcza a tu taka niespodzianka . Serce podeszlo mi do gardla jak wziela . pomeczylem ja z 10 minutek i do brzegu a tam niespodzianka :) okazalo sie ze moj podbierak jest a sporo za maly :) i musialem ja recznie wyciagac .                                                                                            pozdr

Ładna rybka  i widzę  kolejne fajne zdjęcie a rybę w dobrych rękach, fajnie. Krzysztof nie dziw sie  jeśli są w danym zbiorniku to będą Ci brały na kulki, w takiej stytuacji brzana to częsty przyłów podczas zasiadek na karpia, sęk w ty że niestety w Polsce w większości zbiorników ich po prostu nie ma lub jest ich mało, nie moja bajka ale szkoda :(  bo to waleczna ryba i by mogła nie jednemu przynieść wiele frajdy podczas holu :), na szczęście Ty jestes w dobrej sytuacji :), na wyspach "trochę" ich pływa no i co najważniejsze nie są zabijane. Gratuluję i pozdrawiam. (2014/01/17 18:57)

ryukon1975


Wędkuje dopiero od miesiąca ale szczęście mi dopisało :) . Złapałem niezłą sztuke a co ciekawe na kulke grab&go ananasową . Zaczaiłem sie na karpia badz leszcza a tu taka niespodzianka . Serce podeszlo mi do gardla jak wziela . pomeczylem ja z 10 minutek i do brzegu a tam niespodzianka :) okazalo sie ze moj podbierak jest a sporo za maly :) i musialem ja recznie wyciagac .                                                                                            pozdr


Ładna rybka  i widzę  kolejne fajne zdjęcie a rybę w dobrych rękach, fajnie. Krzysztof nie dziw sie  jeśli są w danym zbiorniku to będą Ci brały na kulki, w takiej stytuacji brzana to częsty przyłów podczas zasiadek na karpia, sęk w ty że niestety w Polsce w większości zbiorników ich po prostu nie ma lub jest ich mało, nie moja bajka ale szkoda :(  bo to waleczna ryba i by mogła nie jednemu przynieść wiele frajdy podczas holu :), na szczęście Ty jestes w dobrej sytuacji :), na wyspach "trochę" ich pływa no i co najważniejsze nie są zabijane. Gratuluję i pozdrawiam.






? Czy aby na pewno? Brzana to ryba typowo rzeczna karp błotna ich środowiska życia są zupełnie różne. :)

(2014/01/17 19:04)

u?ytkownik158065


Wędkuje dopiero od miesiąca ale szczęście mi dopisało :) . Złapałem niezłą sztuke a co ciekawe na kulke grab&go ananasową . Zaczaiłem sie na karpia badz leszcza a tu taka niespodzianka . Serce podeszlo mi do gardla jak wziela . pomeczylem ja z 10 minutek i do brzegu a tam niespodzianka :) okazalo sie ze moj podbierak jest a sporo za maly :) i musialem ja recznie wyciagac .                                                                                            pozdr


Ładna rybka  i widzę  kolejne fajne zdjęcie a rybę w dobrych rękach, fajnie. Krzysztof nie dziw sie  jeśli są w danym zbiorniku to będą Ci brały na kulki, w takiej stytuacji brzana to częsty przyłów podczas zasiadek na karpia, sęk w ty że niestety w Polsce w większości zbiorników ich po prostu nie ma lub jest ich mało, nie moja bajka ale szkoda :(  bo to waleczna ryba i by mogła nie jednemu przynieść wiele frajdy podczas holu :), na szczęście Ty jestes w dobrej sytuacji :), na wyspach "trochę" ich pływa no i co najważniejsze nie są zabijane. Gratuluję i pozdrawiam.






? Czy aby na pewno? Brzana to ryba typowo rzeczna karp błotna ich środowiska życia są zupełnie różne. :)


Masz swoje zdanie ok, fajnie ale sorry mnie one zupełnie nie interesuje nawet jakby miało sens. Wiem co brzana ma wspólnego z karpiem, w jakim środowisku żyją i czym się odżywiają a więc pomoc, dziwne stwierdzenia i pytania nie są mi  naprawdę potrzebne. (2014/01/17 19:30)

marciin 2424


Krzychu w wątku "Relacje z Sanu 2013" jest fajny patent na brzany(: Ale na tą przynętę biorą tylko takie ponad metr(: (2014/01/17 20:46)

notaki


Na co najlepiej bierze ?
Ano.. na naturę.
- W lecie na tzw "kłódki" czyli larwy chruscika domkowego ( te w piaskowych domkach )
- jesienią na larwy hydropsyche i na larwy widelnicy .
Nalezy bezwzględnie sprawdzić , czy na danej wodzie stosowanie tych przynęt jest dopuszczone. (2014/01/17 21:35)