Mikado vs Jaxon

/ 14 odpowiedzi
witam wszystkich   mam  problem posiadam 2  spiningi  z rozrzutem od 20 do 40g     pierwszy z nich to  jaxon  cantara spin  (bardzo  sztywna  koncowka)    i  mikado cruisier spin    bardzo chcialbym sie dowiedziec ktory spining jest lepszy na  rzeke   :) do rzucania   blaszkami woblerami oraz.   gumami     jesli chcialby  ktos  wiecej informacji prosze o  napisanie  mi tego jak cos lowie na paslence 
 kolo braniewa i w okolicach

mazurk2


To ten sam biedronkowy chiński sprzęt.  (2014/04/08 09:42)

Krysiek


teraz wszystko jest robione w chinach, ale ja bym przemawiał za JAXONEM (2014/04/08 09:44)

sopel13


To ten sam biedronkowy chiński sprzęt. 







No dobre... Znawca i posiadacz sprzętu markowego za parę tysi się znalazł. Kolego @mazurk2 jak masz pisać głupoty to lepiej nie pisz wcale.

A co do tych wędek to skoro je posiadasz to sam wypróbuj którą jak się łowi, a nie czekaj aż ktoś sprzęt Ci wybierze. To jest sprzęt "budżetowy" więc wielu jego użytkowników raczej nie znajdziesz. (2014/04/08 11:01)

przemyslaw-misi


ja 4 lata spiningowałem feederem mikado golden lion 360cm/100 g wyrzutu i powiem tyle: ryby zacinałem , wyciagałem i mega wytrzymała jest, plecionka 0,22 i na chama mogłem ciagac zaczepy. do czego dążę :
 producenci wymyslają kity, zeby kase zarobic: ta wedka na to, tamta na tamto. wedka na sandacza (konger troker ) ktora teraz posiadam - wyciaga mi wszystko i okonie i szczupaki . tak samo z ciezarem wyrzutu, pisze że 10g do 30g - jakos zakładam 3 g głowke i też ją wyrzuce. mi sie wydaje że to marketing tak nas zmanierował i wymyslanie producentów, na koniec to bd musiał kupic na każda rybe inna wedke i ciezarówką podjedziesz na ryby z tym sprzetem. moj tata pochodzi z mazur i bez zanety , necenia itp na zwykły spławik z pióra bociana , zamiast zyłki miał rozplotany druciak do mycia patelnii  a zamiast wedki to zwykły kij od leszczyny, złapał wiecej ryb w 1 dzien niz teraz obkupiony wędkarz przez cały zeson. (2014/04/08 21:12)

sopel13


Kolego nie zarażaj swoją głupotą innych na forum. Nie pisz bezsensownych komentarzy nie mających poparcia w niczym. (2014/04/08 21:21)

unix



hubi1298

Wędka w łapę i nad wodę wypróbować kije. Nic lepszego nie da się zaproponować.

ja 4 lata spiningowałem feederem mikado golden lion 360cm/100 g wyrzutu i powiem tyle: ryby zacinałem , wyciagałem i mega wytrzymała jest, plecionka 0,22 i na chama mogłem ciagac zaczepy. do czego dążę :
 producenci wymyslają kity, zeby kase zarobic: ta wedka na to, tamta na tamto. wedka na sandacza (konger troker ) ktora teraz posiadam - wyciaga mi wszystko i okonie i szczupaki . tak samo z ciezarem wyrzutu, pisze że 10g do 30g - jakos zakładam 3 g głowke i też ją wyrzuce. mi sie wydaje że to marketing tak nas zmanierował i wymyslanie producentów, na koniec to bd musiał kupic na każda rybe inna wedke i ciezarówką podjedziesz na ryby z tym sprzetem. moj tata pochodzi z mazur i bez zanety , necenia itp na zwykły spławik z pióra bociana , zamiast zyłki miał rozplotany druciak do mycia patelnii  a zamiast wedki to zwykły kij od leszczyny, złapał wiecej ryb w 1 dzien niz teraz obkupiony wędkarz przez cały zeson.


Kolego, może załóż bloga i tam umieszczaj swoje opowieści...
Taka ciekawostka:
Kiedyś rodzina 5 osobowa jeździła zapakowana na dachu Fiatem 126p w góry do Austrii...
Ale co z tego wynika...?!  (2014/04/08 21:47)

berthold


ale coś w tym jest niestety ,kiedyś ktoś mi na tym forum wmawiał że federem nie da się łowić na spławik a to już zakrawa na paranoję , fakt niezaprzeczalny że dobrą wędką lepiej się łowi ale to nie znaczy że jedna metoda wyklucza drugą (2014/04/08 22:08)

unix


ale coś w tym jest niestety ,kiedyś ktoś mi na tym forum wmawiał że federem nie da się łowić na spławik a to już zakrawa na paranoję , fakt niezaprzeczalny że dobrą wędką lepiej się łowi ale to nie znaczy że jedna metoda wyklucza drugą




Da się, da. Też spławik zakładałem do spina jak nie miałem odległościówki ze sobą...
Poza tym bambusowym kijkiem lata temu wędkowałem, ale to nie znaczy, że mam nim nadal łowić hehe, akcja kija od miotły...
Każdy kupuje wedle własnego upodobania i portfela, ale nie dajmy się zwariować.
Nie widzę sensu kupowania dajmy na to najtańszej żyłki, gdzie po rzucie na tafli leży sprężyna i weź pan zatnij branie, a obrazki takie się widuje...  (2014/04/08 23:22)

czaro93


Ciężko będzie nam forumowiczom odpowiedzieć Ci na to pytanie ponieważ najlepszym wyjściem było by żebyś sam zobaczył nad wodą która z wędek najlepiej zachowuje się na wybranej przez Ciebie wodzie, bo każda wędka ma inna charakterystykę nawet te które mają identyczne c.w.. Z własnego doświadczenia wiem, że na rzekę przy połowie za pomogą woblerów i blaszek, w szczególności obrotowych lepszy będzie sztywniejszy kij ale mój kij ma 7-30g c.w., a Twoje 20-40g, więc ciężko powiedzieć który będzie lepszy. Ruszaj nad wodę z obydwoma kijami, wykonaj po kilka rzutów każdą z przynęt i sam oceń :) Pozdrawiam (2014/04/09 09:51)

przemyslaw-misi


unix i sopel13 administratorami jestescie?

wiem, zboczyłem troche z tematu forum, ale niektóre osoby chyba nie zrozumiały co mam na mysli... to przeczytajcie to z 3 razy to zrozumiecie... może.

wracając do tematu: wedki ze sztywnymi szczytówkami (akcja szczytowa) na pewno pomogą Ci w zacieciu szybkim ryby, natomiast w holu wymaga wiecej umiejetnosci, dla poczatkujacych wedkarzy zalecana jest bardziej akcja paraboliczna, to taka wedka, która sie wygina, ale cała, nią natomiast trudniej zaciac rybe. jezeli chcesz łapac z opadu na cieższe jigi to używaj tej pierwszej wedki jaxon- lepiej wyczujesz nią uderzenia jigu o dno i ustaw hamulec tak, żeby wieksza ryba wyciagała zyłkę, lepiej sie bd holować rybe, natomiast na wszystkie inne metody spiningowe i przynęty używał bym mikado :) połamania (2014/04/09 16:36)

sopel13


unix i sopel13 administratorami jestescie?






No niestety adminem nie jestem bo przyznał bym Ci jakiś medal "bajkopisarza". (2014/04/09 21:54)

przemyslaw-misi


no na szczescie wiedzą kogo tu obsadzic administratorem a kogo nie, gdybys nim był to połowa ludzi nie mogła by napisać swojej opinii na dany temat a skoro to co pisze dla cb to bajki to może ty napiszesz cos sesownego na temat tego forum a nie tylko pouczasz innych...

a twoja porada na zapytanie forumowe (cytuje) :
"A co do tych wędek to skoro je posiadasz to sam wypróbuj którą jak się łowi, a nie czekaj aż ktoś sprzęt Ci wybierze. To jest sprzęt "budżetowy" więc wielu jego użytkowników raczej nie znajdziesz"

to bardzo marna porada, mi by to np. w niczym nie pomogło, napisałes jakies bzdety 3 po 3 na odczepne i za taką rade to ja dziekuje...

 forumowicz zadał pytanie , w 1 poscie opisałem to, że niektóre parametry (wedki) nie graja wiekszej roli , takie jak CW czy ugiecie szczytówki, bo akurat to wiem , bo łapałem 4 lata na feedera i było git, ty pewnie nie łapałeś, ale oczywiscie musiałes cos głupiego napisac bo bys nie wytrzymał, jestem ciekaw czy skoro taki z Cb realista, to zawsze przestrzegasz to co producent napisał na blanku, bo ja nie :] i wiem ze nic złego sie nie stanie. jaki z tego morał? nie zgadzasz sie ze mną , masz prawo, ale nie pisz o tym, a bajkopisarze to ten marketing w który tak wierzysz. jedyna opcja na nałapanie duzej ilosci ryb jest jej liczna obecność (o co w dzisiajszych czasach bardzo trudno) a sprzet jest sprawą drugorzędną. (2014/04/09 23:44)

sopel13


No kolego ponownie pojechałeś po bandzie... CW i ugięcie szczytówki są mało istotne??? To co jest w takim razie ważne w wyborze wędki? A co do mojego wcześniejszego postu którego napisałem coś jest nie tak? Bardzo często przeglądam to forum i coraz więcej jest bezsensownie zadawanych pytań (za to teraz punktów nie dają) typu: "Coś sobie kupiłem, a wy mi powiedzcie co o tym sądzicie..." Skoro ktoś posiada już jakąś rzecz po co mu opinia o niej? (z resztą jak poszuka na forum to na pewno znajdzie). I czy go ucieszą pseudo podpowiedzi: "tak fajne to jest bo gdzieś tak czytałem, albo widziałem u kolegi..."Powiem Ci też, że nie zwracam co jest napisane na sprzęcie, a tym bardziej nie kupuję drogiego. Kupuje taki który mi odpowiada swoją jakością w stosunku do ceny. Nie powiem najpierw przeglądam, czytam, następnie poszukuję miejsca gdzie mogę osobiście sprzęt obejrzeć i dopiero dokonuję zakupu.I co do doradztwa to Twoje jest raczej nie trafne, bo na samym początku próbujesz w błąd chłopaka wprowadzać. Nie łowiłeś na kilka wędek to się nie wypowiadaj co do komfortu wędkowania jedną do "wszystkiego" a kilkoma dedykowanymi. (2014/04/10 20:03)

przemyslaw-misi


oki, skoro tak twierdzisz, to wstaw zdjecie wszystkich swoich wędek a ja wstawie zdjecie wszystkich moich wedek i zobaczymy kto ma wiecej :) założe sie że pewnie ja. a feederem łapałem i pewnie jeszcze nie raz bede łapał, bo jest długi i ciagnac pod prad omijam zielsko ;] poza tym co ja bd ci gadał, idz i sam sie przekonaj, że mam racje. (2014/04/10 21:33)