Mikado Inazuma czy Dragon Mystery?

/ 18 odpowiedzi
Witam.
Tak jak  w tytule, którą wędkę wybrać?Będę łowił w stawach i rzece Wieprz.Nastawiam się na okonie,szczupaki, ale chcę spróbować też sandaczy.Z przynęty posłużą mi obrotówki,wahadłówki,gumy,koguty.Wolę kupić wędkę używaną z wyższej półki niż nowe a byle co.A może polecacie coś innego?Daje linki:
Mikado:

http://allegro.pl/mikado-inazuma-fast-spin-2-75m-c-w-do-30-g-i2962969490.html

Dragon:

http://allegro.pl/spining-dragon-mystery-xt-270-i2954345900.html
A może polecacie coś innego?Pozdrawiam Bartek.
drapierzca


Znalazłem też coś takiego:

http://allegro.pl/konger-world-champion-zander-255-i2960840257.html?source=oo (2013/01/20 16:05)

mario84


witam ja mam inazume 215 cw do 30 gram kij dopracowany bardzo lekki szybki  jednoskład 
270 trochę długi do łowienia opadem zmęczy ci trochę rękę (2013/01/20 18:26)

drapierzca


No tak ale ja nie bedę łowił tylko z opadu.A tak to ile za nią chcesz bo może bym  i jednak się skusił. (2013/01/20 19:02)

hefemadrid


clopcy..tylko nie mikado robinson konger i inne tanie gowna ,,,bron cie panie boze mistrall. doluzcie pare groszy i cieszcie sie czyms co was niezawiedzie przez kilka latNie kituj kasy w firemki co maja nie wiele pojecia o wedkarstwie.Dragon to solidna firma za solidnie przyzwoita cene.Kreciolek to tylko shimano..mozna wyrwac w niezlej cenie..napewno sie zwroci po 3 sezonach:)) (2013/01/21 12:40)

kiertom


clopcy..tylko nie mikado robinson konger i inne tanie gowna ,,,bron cie panie boze mistrall. doluzcie pare groszy i cieszcie sie czyms co was niezawiedzie przez kilka latNie kituj kasy w firemki co maja nie wiele pojecia o wedkarstwie.Dragon to solidna firma za solidnie przyzwoita cene.Kreciolek to tylko shimano..mozna wyrwac w niezlej cenie..napewno sie zwroci po 3 sezonach:))

Hahaha następny "DragonoShimanowiec" (2013/01/21 13:07)

ryukon1975


clopcy..tylko nie mikado robinson konger i inne tanie gowna ,,,bron cie panie boze mistrall. doluzcie pare groszy i cieszcie sie czyms co was niezawiedzie przez kilka latNie kituj kasy w firemki co maja nie wiele pojecia o wedkarstwie.Dragon to solidna firma za solidnie przyzwoita cene.Kreciolek to tylko shimano..mozna wyrwac w niezlej cenie..napewno sie zwroci po 3 sezonach:))








Ostatnio przybywa na forum ślepych wyznawców,którzy na ołtarzu maja logo Dragona.

Panowie nikt rozsądny nie bierze poważnie takich nieobiektywnych wypowiedzi,szczególnie jak ktoś zbyt często je powtarza i jego login/avatar jak widzę to już wiem co przeczytam.:) (2013/01/21 13:24)

u?ytkownik123488


clopcy..tylko nie mikado robinson konger i inne tanie gowna ,,,bron cie panie boze mistrall. doluzcie pare groszy i cieszcie sie czyms co was niezawiedzie przez kilka latNie kituj kasy w firemki co maja nie wiele pojecia o wedkarstwie.Dragon to solidna firma za solidnie przyzwoita cene.Kreciolek to tylko shimano..mozna wyrwac w niezlej cenie..napewno sie zwroci po 3 sezonach:))








Kolego ale jesteś śmieszny to aż mi cię żal... Pewnie dla ciebie wędkowanie to rytuał i jak nie masz sprzętu za kilkaset złotych to jesteś niespełniony (pewnie jak ryba zobaczy że łowisz wędką Mikado to ucieka, a jak zobaczy logo Dragona to woła inne ryby i ustawiają się w kolejce do brania). ŻENADA!!! Podejrzewam, że być może posiadasz taki sprzęt (no chyba że się tylko przechwalasz) i śmiem twierdzić, że i tak nie złapałeś na niego większych okazów niż ci którzy posiadają sprzęt z niższej półki cenowej (czyt. nie koniecznie gorszy). Takie wypowiedzi jakich udzielasz są zbędne i nie pomagają nikomu. Naczytałeś się gdzieś głupot i teraz próbujesz na siłę tym innych zainteresować.
(2013/01/21 14:21)

ryukon1975


clopcy..tylko nie mikado robinson konger i inne tanie gowna ,,,bron cie panie boze mistrall. doluzcie pare groszy i cieszcie sie czyms co was niezawiedzie przez kilka latNie kituj kasy w firemki co maja nie wiele pojecia o wedkarstwie.Dragon to solidna firma za solidnie przyzwoita cene.Kreciolek to tylko shimano..mozna wyrwac w niezlej cenie..napewno sie zwroci po 3 sezonach:))








Nie sądzę kolego Sopel13 żeby to była wypowiedź wędkarza.
Opiera się na wymienianiu nazw firm które sprzedają (produkują?) sprzęt wędkarski.
I jedyne co z niej wynika to że wszystkie są złe a dwie idealne i nieważne jaką wędkę z całego asortymentu pytający wybierze i tak będzie najlepsza.:) (2013/01/21 15:30)

czerwcowy0520


Dragon owszem dobre kijki, ale z wyższej półki np seria Team Dragon, w której jednak można znaleźć kilka totalnych pomyłek...Shimano super kręcioły?! Owszem jak masz do wydania na młynek ponad 600-700zł. Za przyzwoitą kasę da się złożyć całkiem przyjemny zestaw myślę że zamkniesz się w przedziale 500-600zł (2013/01/21 15:41)

drapierzca


Witam.Posiadam sprzęt i dragona i kongera moim zdaniem często w przypadku dragona płaci się za firmę, ponieważ można znaleźć dobry sprzęt nie tylko w katalogu dragona ale też w innych firmach (i do tego w mniejszych pieniądzach) takich jak konger,mistrall czy mikado.A co do tego kongera world champion,mikado inazuma... nie słyszałem o nich żadnego złego słowa.Pozdrawiam. (2013/01/21 16:00)

drapierzca


spodobał mi się konger world champion zander 2.55m 7-28 tylko zastanawiam się czy to jest wklejanka czy pełna wędka bo w necie pisze miękka,czuła szczytówka i w końcu nie wiem może mi ktoś kto ma tą wędkę napisać jaka ona jest (2013/01/21 16:57)

mario84


dopiero ją kupiłem niedawno kijek nie wydaje się lipny nie jest na sprzedaż cena w sklepie za 215 300 zł a z dragona miałem plecionkę dragon techno strasznie się strzępiła i bladła drobna rysa na djamęcie dragona ? (2013/01/21 20:06)

drapierzca


kupiłem Mikado Tempation Heavy HS Spin 2.75m 15-40g co o niej sądzicie pozdrawiam (2013/02/02 21:52)

hefemadrid



Ostatnio przybywa na forum ślepych wyznawców,którzy na ołtarzu maja logo Dragona.

Panowie nikt rozsądny nie bierze poważnie takich nieobiektywnych wypowiedzi,szczególnie jak ktoś zbyt często je powtarza i jego login/avatar jak widzę to już wiem co przeczytam.:)

Mój ołtarz Dragona jak to napisałeś stoi od kilku sezonów  w zapomnianym kącie ,shimano(kołowrotek)używam tylko na  karpia a wspomniałem o Dragonie tylko dlatego że to jest dobra alternatywa dla początkującego wędkarza który zaczyna swoją przygodę i w portfelu nie ma zbyt wiele siana.Przechodziłem ten test i wiem że nie warto inwestować 200zł w badziew który po sezonie się rozsypie albo stanie w kącie :)Z łowienia trzeba czerpać przyjemność a nie polować z dzidą.
(2013/02/28 16:44)

mario84


Mineło już sporo czasu a inazuma się nie rozpadła po ciężkich testach genialny kijek w dobrej cenie pozdro dla dragonoshimanowców (2013/09/19 21:22)

u?ytkownik20737


Trochę odkop ale nic.. Konger ma bardzo przyzwoite patyki, szczególnie z serii paladin. Miałem w ręku 3 patyki z tej serii i rewelacja po prostu, no i cena może nie za niska ale w porównaniu do topowych patyków dragona bardzo dobra. (2013/09/20 14:26)

tripod


miałem plecionkę dragon techno strasznie się strzępiła i bladła drobna rysa na djamęcie dragona ?

Szanowny kolego, plecionkę Techno nabyłem w celu łowienia mniejszymi przynętami, pod nocnego klenia, bolenia, cięższe okonie w głebokim jeziorze (na troka). Plećka miała mi służyć 1 rok, a posłużyła 3 lata - zachowała swoją gładkość i była naprawdę przyzwoita.W twoim przypadku, to albo kupiłeś podróbkę, albo rolka kołowrotka bądź przelotka strzępi ci plecionkę, albo piszesz nieprawdę.
I druga sprawa, nie mniej ważna, jeśli zabierasz głos na forum publicznym, to postaraj się pisać poprawnie, po polsku. Tu nie chodzi o wytykanie ci błędów (w listach prywatnych możesz sadzić błędy), a o to, że dajesz zły przykład młodym ludziom i Polakom przebywającym długie lata za granicą, którzy czytają Internet i uczą się poprawnie pisać. Dajesz im zły przykład pisząc: "djamęcie dragona ?", co pisze się następujaco: diamencie Dragona? Kłania się również interpunkcja. (2013/09/25 08:41)