Malowanie gum

/ 8 odpowiedzi
Witam! Ostatnio zamowilem sobie na allegro 20 szt. gum mikado fishunter 8cm różnych kolorów ale sprzedawca przez pomylkę wysłał mi 20 jednokolorowych gum innej firmy (Ga-Ma). Oczywiscie napisałem e-maila do sprzedawcy. W odpowiedzi otrzymałem maila w ktorym owy Pan przeprosił oraz obiecał wyslać właściwe gumy a gumy ktore otrzymalem mogłem sobie zatrzymać. No i tak się stało, za pare dni miałem komplet gum jakie zamowiłem oraz 20 gum jednakowej barwy. Macie może jakieś pomysły na barwy jakimi mogłbym ubrawić te gumy by skusić sandacze? Czym je malować? Pozdrawiam :)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik102837


Może kup sobie kilka gum jakiś innych kolorów ale tego samego modelu i przekrój je w jednakowym miejscu a następnie połącz ze sobą za pomocą zapalniczki. Ja tak kiedyś robiłem, ale teraz już nie chce mi się bawić i kupuje sobie takie barwy jakie chce ponieważ w obecnych czasach paleta barw jest urozmaicona na maxa. Gum nigdy nie malowałem, ewentualnie wobki albo blaszki ale twój pomysł może się sprawdzić. (2014/05/25 21:45)

Artur z Ketrzyna


Jeśli są to pasy namalowane to może uda ci się je zmyć acetonem... Wtedy będziesz maiła w miarę czyste żółte...
Ja od jakiegos czasu szukam czegoś do malowania gum. Jakiejś farbki czy też czy markera. Obecnie używał zwykłego markera z papierniczego. Ale one się rozmywają i brodzą gumę :-(

Morze ktoś wie gdzie takie farbki kupić? Pytałem się w kilku sklepach wędkarskich ale nie maja czegoś takiego w ofercie... (2014/05/25 23:06)

sebaworoch


Kiedy jeszcze nie było takiego wyboru oklejałem kolorowym szkotem lub grubą dratwą. (2014/05/26 09:52)

wiktor-galimski


Myślalem też żeby spray'em, z papieru wyciąć szablon, położyć na gumie poźniej "psik" i ogotowe. Tylko jak ma się farba w spray'u do gum, czy smród spray'a nie odstraszy ryb? Czy kolor bedzie trwaly? Co sądzicie? (2014/05/26 10:15)

Artur z Ketrzyna


Myślalem też żeby spray'em, z papieru wyciąć szablon, położyć na gumie poźniej "psik" i ogotowe. Tylko jak ma się farba w spray'u do gum, czy smród spray'a nie odstraszy ryb? Czy kolor bedzie trwaly? Co sądzicie?

Ja obecnie używam markerów i jakoś nie odstraszają ryb, a po poprawieniu wzoru zawsze jest lepszy efekt. Zwłaszcza na czystej wodzie.
testowałem to w dwóch na jednej łodzi. Jeden na nie poprawione gumy, a ja na te z moją modyfikacją (nic nadzwyczajnego). I na te z nadrukiem z markera było więcej brań...

Farba jak wyschnie, nie będzie też oddawać zapachu...

Ja szukam farby która nie żre gum i się ich trzyma.


(2014/06/01 23:37)

darek-salamon


Spokojnie koledzy sa takie markery do gum silikonowych firmy Spike-It polecam jedyna wada po dlugim czasie kolor blednie.Sa juz nawet zapachowe. (2014/06/01 23:55)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Artur z Ketrzyna


Spokojnie koledzy sa takie markery do gum silikonowych firmy Spike-It polecam jedyna wada po dlugim czasie kolor blednie.Sa juz nawet zapachowe.

Nie rozmywają się po gumie? (to znaczy czy kolor nie budzi/plami)
I gdzie kolega się zaopatrzył?

Kiedyś w sklepie wędkarskim widziałem farbkę do gum w pojemniku jak lakier do paznokci.Ale nie wiem jakiego producenta...
(2014/06/02 02:44)

darek-salamon


Kolega przywiózl to z USA tam kosztuje 4$ sa to markery specjalne do gum wedkarskich.W angli na ebayu cena jest 13£ a na stronce chiszpanskiej     www.cabelas.com    5.99$ co do tego lakieru nie znam prawdopodobnie rozpuszcza gume i wnika w nia ,a czy smierdzi???????? (2014/06/02 07:58)