» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Majowe szczupaki

Jaki kolor gumy polecili by軼ie na majowe szczupaki.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2010/12/27 21:06
ilu w璠karzy i 這wisk tyle wariant闚 - nie ma gumki dobrej na ka盥 miejsc闚k, ka盥ego dnia i ka盥 pogod

zg這 naruszenie
wys豉no: 2010/12/27 21:07

Ja polecam jasne 瘸r闚iaste kopyta. Dobrze 瞠by by造 z mocnym akcentem np.w czarne pasy. Pozdro D.....

zg這 naruszenie
wys豉no: 2010/12/27 21:07
Ja w maju 這wie szczupaki na 鄴速e kopyta lub rippery. D逝go嗆 tych przyn皻 to od 5cm do 9cm. Czasami dobrymi przyn皻ami mog okaza si du瞠 twistery.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2010/12/27 21:08
Bywa 瞠 na "pewniaka" kt鏎y by zawsze skuteczny w moim 這wisku nic nie bierze a na star bia陰 gumk, kt鏎a zawieruszy豉 si w pude趾u by sukces...

zg這 naruszenie
wys豉no: 2010/12/28 07:23
Bez wzgl璠u na to na jakim jestem 這wisku mam przy sobie bia貫,per這we,鄴速e,pomara鎍zowe,seledynowe itd. gumki i zapas g堯wek o r騜nej masie abym m鏬 zmienia spos鏏 prowadzenia.Jak wspomniano wcze郾iej niema tej jedynej i zawsze niezawodnej.

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2010/12/28 18:27

Postaram si podpowiedzie i zdradz swoj tajemnic koloru gumy dnia pierwszego majowego.

Jako w璠karz patrz帷 na operatywno嗆  ko豉 PZW Legnica i nie chc帷 przeszkadza w blokowaniu post瘼u , nie chc帷 przeszkadza w oczekiwaniu na wyp豉t ga篡 wybra貫m 豉panie w 這wisku  Zalewy Nadarzyckie  okolice Borne Sulinowo . Przepi瘯na woda niezbyt g喚boka ale bardzo  rybna . I straszna presja  dzier瘸wcy  - cz這wieka zdecydowanego na ochron 這wiska o ka盥ej godzinie dnia i nocy .

Wi璚 od pi璚iu lat meldowa貫m si dnia ostatniego kwietniowego  i oczekuj帷 鈍itu wyrusza貫m na z瑿acze z dziesi徠kami gumek  i kopyt itp. Powiem , 瞠 by造 pi瘯ne efekty ale kolor na majowych szczupakach nie robi wra瞠nia . Zdecydowanie stwierdzam i w 90 procentach liczy豉 si technika prowadzenia  przyn皻y . Kolory dla zabawy zmienia貫m z czystej ciekawo軼i i na ka盥y by造 efekty tylko zwi您ane z technika prowadzenia przyn皻y . Oceniam i w maju szczupalki s po prostu g這dne .

Jednak maj roku 2010 okaza si tam inny .

RZGW Pozna wypowiedzia這 dzier瘸w . Tyran ju nie m鏬 kontrolowa ! Wi璚 spotkanie jednego w璠karza z 6 篡wc闚kami na jednym stanowisku sta這 si tam norm . Moje gumy pracowa造 jak zwykle jednak  na brzegu spotyka貫m 逝ski i g這wy szczupaczk闚 o wymiarze oko這 30- 40 cm . I tutaj znika problem koloru a pojawia si problem HONORU . Honoru pseudo w璠karza , kt鏎y zamienia si w mi瘰iarza .

Szanowni koledzy je瞠li nie zmienimy toku my郵enia tych prostych ludzi to naprawd pozostanie nam tylko zarybiony karp i pstr庵 . Oczywi軼ie genetyczny bez naturalnego rozrodu . Dbajmy o szczupala i wypuszczajmy sztuki powy瞠j 75 cm  a wtedy on si odrodzi sam .

Kolor gumy na majowe szczupaki ma tylko 10% znaczenia, reszta to umiej皻no軼i w璠karza i ilo嗆 ryby jaka zosta豉 po k逝sownikach.

Pozdrawiam!

zg這 naruszenie
wys豉no: 2010/12/28 22:11
Jak kolega wczesniej napisal sprawdzaja sie gumy seledynowe,biale z czarnym grzbietem,perlowe,to taka mala sprawdzona kolorystyka gum ale musisz miec cos wiecej bo zdarza sie ze podstawa zawodzi i trzeba uzyc roznych wynalazkow kolorystycznych,lub woblera albo zwyklej blachy np.algi itp....

zg這 naruszenie
wys豉no: 2014/04/28 21:43
Dzi dop造n掖 do mnie "kraulem" szczupaczek taki ze 45 cm ,ledwo zywy.Pluska sie pod samymi nogami wi璚 wyladowa w podbieraku bo zastanwia貫m si co mu jest.Oto co sie biedakowi przydarzy這...Wida,瞠 "mamuski " juz aktywnie poluj na swoich "facet闚".Spore musia這 byc bydl kt鏎e chcia這 go zezrec i tak poturbowa這.Oczywi軼ie wypusci貫m  nieszczesnika.Po chwili znikn掖 wiec pewnie odp造n掖...Miej wi璚ej widac rozstaw szcz瘯 kt鏎e chcia造 go zabic.

Podgl康 zdj耩 na forum dost瘼ny jest tylko dla zalogowanych u篡tkownik闚.

za堯 konto lub zaloguj si

zg這 naruszenie
wys豉no: 2014/04/28 22:29
http://forum.wedkuje.pl/f,jakie-kolory-gum-na-szczupaka-proponujecie,323217,0.html
http://forum.wedkuje.pl/f,ubarwienie-gumy-na-szczupaka,362151,0.html
http://www.splawik.com/Jaki-Klor-Gumy-Na-Szczupaka___7433

Kurcze ale lenistwo ten temat jest wa趾owanym przez ca造 rok

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2014/04/28 22:30
Dzi dop造n掖 do mnie "kraulem" szczupaczek taki ze 45 cm ,ledwo zywy.Pluska sie pod samymi nogami wi璚 wyladowa w podbieraku bo zastanwia貫m si co mu jest.Oto co sie biedakowi przydarzy這...Wida,瞠 "mamuski " juz aktywnie poluj na swoich "facet闚".Spore musia這 byc bydl kt鏎e chcia這 go zezrec i tak poturbowa這.Oczywi軼ie wypusci貫m  nieszczesnika.Po chwili znikn掖 wiec pewnie odp造n掖...Miej wi璚ej widac rozstaw szcz瘯 kt鏎e chcia造 go zabic.

W zesz造m roku mia貫m co takiego jako przy堯w na ros闚k, moje mia這 76cm i tylko 2,2kg,brak jednego oka , drugie jakie szare, biedak pewnie 郵epy zbiera robaczki z dna, moim zdaniem to wydra nic wi瘯szego raczej w tym 這wisku nie ma. Jakby kto nie dowierza mam foto.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2014/04/28 22:32

Jak wida na za陰czonym obrazku nawet u ryb faceci te maj przesrane ;-)

Ja te mam w swoim zestawie per喚, biel z dodatkami czerwonego i czarnego, r騜ne odcienie oczojeb闚. Dodatkowo gumy musz koniecznie r騜nie pracowa. Zgodz sie r闚nie z Koleg @RapallaPL 瞠 kolor ma drugorz璠ne znaczenie je郵i szczup貫 瞠ruj, wtedy bardziej liczy si praca przyn皻y. Lecz mimo to na ciemniejsze, brudniejsze wody staram si u篡wa widoczniejszym barw, np. zamiast per造 idzie do wody intensywna biel.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2014/04/29 08:08
Jaki kolor gumy polecili by軼ie na majowe szczupaki.

Per豉 z brokatem lub bez, seledyn, bia豉, 鄴速y na m皻ne wody. To s klasyki i baza wyj軼iowa. Grzbiet pomalowany na niebiesko lub czarno....

Na szczupaka innych kolor闚 nie potrzebujesz...

Rozmiar;
od 8 cm do 12 cm. No chyba 瞠 chcesz selektywnie to i 15 cm...

zg這 naruszenie
wys豉no: 2014/04/29 14:58
W maju na rzece u mnie numer jeden to kolor z馧ty z czerwonym lub czarnym grzbietem. Najwi瘯sze pajki dosta貫m w豉snie na Relaxa i Manns'a  w tych kolorach , ale wir闚ka Dragona z paletk long nr 3 , Algi , dobry wobler w trollingu i w ko鎍u 篡wc闚ka to r闚nie skuteczne metody ;]

zg這 naruszenie
wys豉no: 2014/04/29 17:00
ja na przyk豉d 這wi przewa積ie na bia貫 i wyniki sa ;)

zg這 naruszenie

strona g堯wna forum

Google