Majowe szczupaki - forum wobler blaszka opinie wedkuje.pl

wedkuje

utworzono: 2010/12/27 20:56

Majowe szczupaki

Jaki kolor gumy polecili byście na majowe szczupaki.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/12/27 21:06
ilu wędkarzy i łowisk tyle wariantów - nie ma gumki dobrej na każdą miejscówkę, każdego dnia i każdą pogodę

zgłoś naruszenie

wysłano: 2010/12/27 21:07
Ja polecam jasne żarówiaste kopyta. Dobrze żeby były z mocnym akcentem np.w czarne pasy. Pozdro D.....

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/12/27 21:07
Ja w maju łowie szczupaki na żółte kopyta lub rippery. Długość tych przynęt to od 5cm do 9cm. Czasami dobrymi przynętami mogą okazać się duże twistery.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/12/27 21:08
Bywa że na "pewniaka" który był zawsze skuteczny w moim łowisku nic nie bierze a na starą białą gumkę, która zawieruszyła się w pudełku był sukces...

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2010/12/28 07:23
Bez względu na to na jakim jestem łowisku mam przy sobie białe,perłowe,żółte,pomarańczowe,seledynowe itd. gumki i zapas główek o różnej masie abym mógł zmieniać sposób prowadzenia.Jak wspomniano wcześniej niema tej jedynej i zawsze niezawodnej.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/12/28 18:27

Postaram się podpowiedzieć i zdradzę swoją tajemnicę koloru gumy dnia pierwszego majowego.

Jako wędkarz patrząc na operatywność  koła PZW Legnica i nie chcąc przeszkadzać w blokowaniu postępu , nie chcąc przeszkadzać w oczekiwaniu na wypłatę gaży wybrałem łapanie w łowisku  Zalewy Nadarzyckie  okolice Borne Sulinowo . Przepiękna woda niezbyt głęboka ale bardzo  rybna . I straszna presja  dzierżawcy  - człowieka zdecydowanego na ochronę łowiska o każdej godzinie dnia i nocy .

Więc od pięciu lat meldowałem się dnia ostatniego kwietniowego  i oczekując świtu wyruszałem na zębacze z dziesiątkami gumek  i kopyt itp. Powiem , że były piękne efekty ale kolor na majowych szczupakach nie robił wrażenia . Zdecydowanie stwierdzam iż w 90 procentach liczyła się technika prowadzenia  przynęty . Kolory dla zabawy zmieniałem z czystej ciekawości i na każdy były efekty tylko związane z technika prowadzenia przynęty . Oceniam iż w maju szczupalki są po prostu głodne .

Jednak maj roku 2010 okazał się tam inny .

RZGW Poznań wypowiedziało dzierżawę . Tyran już nie mógł kontrolować ! Więc spotkanie jednego wędkarza z 6 żywcówkami na jednym stanowisku stało się tam normą . Moje gumy pracowały jak zwykle jednak  na brzegu spotykałem łuski i głowy szczupaczków o wymiarze około 30- 40 cm . I tutaj znika problem koloru a pojawia się problem HONORU . Honoru pseudo wędkarza , który zamienia się w mięsiarza .

Szanowni koledzy jeżeli nie zmienimy toku myślenia tych prostych ludzi to naprawdę pozostanie nam tylko zarybiony karp i pstrąg . Oczywiście genetyczny bez naturalnego rozrodu . Dbajmy o szczupala i wypuszczajmy sztuki powyżej 75 cm  a wtedy on się odrodzi sam .

Kolor gumy na majowe szczupaki ma tylko 10% znaczenia, reszta to umiejętności wędkarza i ilość ryby jaka została po kłusownikach.

Pozdrawiam!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/12/28 22:11
Jak kolega wczesniej napisal sprawdzaja sie gumy seledynowe,biale z czarnym grzbietem,perlowe,to taka mala sprawdzona kolorystyka gum ale musisz miec cos wiecej bo zdarza sie ze podstawa zawodzi i trzeba uzyc roznych wynalazkow kolorystycznych,lub woblera albo zwyklej blachy np.algi itp....

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Google