Lowrance Elite 4 HDI - ustawienia

/ 7 odpowiedzi / 2 zdjęć
Zakupiłem zabawkę jak w temacie. Sezon na ryby zbliża się szybkimi krokami. Może ktoś z forumowiczów podpowie jak ustawić sobie ten bajer na szczupaka, sandacza, leszcza czy okonia. Dodatkowo jezeli ktos ma obeznanie, gdzie moge zdobyc mapy do tego urzadzenia i jak wgrac je na karte pamieci.
jimmi1234


Do lokalizacji ryb najlepiej skorzystać ze "standardowego" stożka czyli 83kHz lub 200kHz. Wg mnie najlepszy efekt uzyskuje się na stożku 60 stopni i 200kHz. Ten stożek daje dokładniejszy obraz od 120 stopni i 83kHz i doskonale wskazuje termoklinę - a to jest b. ważne przy połowach w okresie letnim. Również twardość dna najlepiej odczytasz z 200kHz. Masz też do dyspozycji czujnik DSI ale on raczej będzie mało przydatny w lokalizacji ryb, gdyż nie potrafi pokazać ich w postaci łuków. Za to doskonale pokazuje podwodne obiekty typu rośliny, zatopione drzewa itp. Prędkość pingowania musisz dobrać do prędkości łodzi.  Czułość najlepiej dać na auto i zakres głębokości też. Ponadto w zależności od sytuacji należy ustawić filtr powierzchniowy. I to z grubsza tyle. Proponuję też za pamięci zredukować jasność wyświetlacza gdyż ma to duży wpływ na czas rozładowania akumulatora.Jeśli chodzi o gotowe mapy to dystrybutorem jest firma Navionics. Musisz się zorientować czy w ogóle są dostępne łowiska które Cię interesują. Można też takie mapy tworzyć samemu np. w oparciu o aplikację GPSMapEdit. A jeśli już posiadasz mapkę w formacie *.lcm to wystarczy ją przenieść na kartę. Musisz posiadać adapter microSD na SD i użyć komputera ze slotem kart SD bądź też zastosować czytnik microSD z wyjściem USB.  (2014/03/01 21:09)

robban


Znalazłem coś takiego w sieci. (2014/03/02 09:10)

dariusz99


cześć szukam wskazówek do ustawienia na lowrance elite 7 hdi
czy ktoś pomoże? (2019/07/08 21:07)

bluekris


Witam

Proszę o pomoc w ustawieniu odczytów na wyswieltaczu obecnie mam ekran w pionie a chciałbym zmienic na poziom .Tak wcześciej miałem ale musiałe zrobić reset .Wcześniej też zmieniałem ale niestety zapomniałem jak to się robi .
Dzięki z góry i pozdrawiam . (2019/09/29 16:45)