Łowienie na gumy-brak efektów

/ 9 odpowiedzi
Mam gumy 12-14 wiem duże, główki duże 20-30 kij do 50gram spinnig :)
jeżdziłem nad zegrze i nic nawet puknięcia w te wakacje :(
prowadziłem gume z opadem do dna co jakieś 3 okrożenia rączka :(
gumy kolory jaskrawy zielony z brokatem , czerwony z brokatem , czerwony grzbiet zółty spód i na odwrót :( chodziłem po wiśle rzucałem ani puknięcia ...
czy to pech czy za cieżkie i za duze gumy mam ....
a i mam plecionke 24

Proszę o pomoc :(
Diablo


Muszę Cię zasmucić ale guma 12-14 cm to nie taki znowu gigant. Nie ma się czym chwalić. No i nie dziwne że nawet "puknięcia" nie było.

Edit:
Będą Ci musiały wystarczyć te "okrążenia rączką"
(2014/09/22 18:52)

Zielan


No cóż wakacje to raczej nie najlepsza pora na szczupaki. Poczytaj o zwyczajach tych ryb. Zrozumiesz wiele. (2014/09/22 20:39)

KoFler


Spróbuj teraz i aż do grudnia! Szczupak przed zimą nabiera masy, a więc pożera więcej niż w wakacje. W upały i słońca chowa się na głębinach i raczej odpoczywa niż poluje. Proponuję jak koledzy poczytać o zwyczajach, a dodatkowo kup kilka mniejszych gum. Bo duży szczupak to i na małą gumę się rzuci, a jak guma duża to te mniejsze rzadziej się skuszą, a przecież chodzi o przyjemność bo rybę i tak się wypuszcza? (2014/09/23 09:50)

jimmy556


Obserwuj częściej miejsca w których zamierzasz wędkować, szukaj białej ryby która spławia się po powierzchni. Następnie dobrze obrzucaj miejsca które sobie wyznaczysz. Jesteś początkujący ??? to przerzuć się na gumy 10 gramowe, mniejsze, naucz się prowadzić i celnie rzucać, ale przede wszystkim jeżeli chcesz łapać szczupaki to naucz się cierpliwości i obserwacji wody. Powodzenia !!! (2014/09/24 17:21)

toki81


jak dla mnie to sprzęt który opisujesz to chyba zbyt ciężki na zembola.wędka starczy do max 30g wyrzutu,a i pletka dosyć gruba.ja posiadam wędeczke do 25g wyrzutu i żyłeczke 0.23.kołowrotek ryobi wielkość 4000vi a gum których używam nie przekraczają 12gr[chodzi o wagę główki] i powiem ci że rekord mojego szczupaczka wynosi 79 cm i nie było problemu z wyciągnięciem takiej rybki.wędkuję na wodzie stojącej.a kolorów jakich najczęściej używa to białe,srebrne i okoń.jak dla mnie pewniaki.gumki w wielkości od 8 do 12 cm na hokach 4 i 5. (2014/09/24 17:35)

sebascorpion


Witam ! Osobiście gumy jakich używam na szczupaka maja 10 cm . Raczej w naturalnych kolorach biala z czarnym grzbietem, biala, szare z czarnym grzebietem i brokatem , glowki raczej okolo 5-7g. 10-15g stosuje do opadu;) pozdrawiam połamania kija;) (2014/09/24 22:10)

marciniwona


Trafiłeś naprawdę zły rok na łowienie ryb!Wszędzie jest beznadzieja ja już od dwóch tygodni nad wodą i bardzo marne wyniki ! (2014/09/24 22:51)

kuba81


jesienią sandacz to raczej jest bardziej ospaly, moze na leniwo ? u mnie tez opad nie dziala, ale jak "na ciagnietego" to mozna zlapac (2014/09/25 11:13)

Artur z Ketrzyna


Mam gumy 12-14 wiem duże, główki duże 20-30 kij do 50gram spinnig :)
jeżdziłem nad zegrze i nic nawet puknięcia w te wakacje :(
prowadziłem gume z opadem do dna co jakieś 3 okrożenia rączka :(
gumy kolory jaskrawy zielony z brokatem , czerwony z brokatem , czerwony grzbiet zółty spód i na odwrót :( chodziłem po wiśle rzucałem ani puknięcia ...
czy to pech czy za cieżkie i za duze gumy mam ....
a i mam plecionke 24

Proszę o pomoc :(

Pleciona ciut gruba, ale ujdzie w tłoku.
Co do gum 12-14 cm? (czy cali? ;-) ). I do tego główki 20-30 g?
To nieźle pukasz w dno..

Chcesz złowić szczupaka? czy sandacza?
Jak sandacza to oki, bo wykonujesz klasyczne sandaczowanie...

Teraz jeszcze kilka pytań. Jaka głębokość gdzie wędkujesz?

 Na początek, proponuję zacząć ciut drobniej, bo okazów w wodzie nie za dużo...
Jak na szczupłego to na początek 8-10 cm będą super, max 12.
Główki to zależy od głębokości.
No i odchudzenie pleciony, tez jest wskazane, by przynęta pracowała bardziej naturalnie.

No i jeśli nastawiasz się na szczupaka, to nie pukaj w dno, a powadź nad dnem, przy zawadach, stokach itd.
No i użyj klasyków, czyli biały i perła... (2014/09/25 12:12)