Łowienie 50 metrów od wałów-niejasne przepisy

/ 214 odpowiedzi / 4 zdjęć
JKarp


Własnie miałem o to zapytać.
Artur czy Ty myslisz, że kiedyś nie było wymogu urządzeń spustowych czy jak ?
To jak - tamy były budowane bez urządzeń spustowych ? Chyba słońce naprawdę szkodzi ...
Skoro powołujesz się na " Na podstawie art. 7 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. — Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 i Nr 170, poz. 1217) zarzàdza się, co
następuje:" TO RACZ WKLEIĆ RESZTĘ !!! Nikt nie musi się domyślać ....
JK (2015/08/09 21:53)

JKarp


Własnie miałem o to zapytać.Artur czy Ty myslisz, że kiedyś nie było wymogu urządzeń spustowych czy jak ?To jak - tamy były budowane bez urządzeń spustowych ? Chyba słońce naprawdę szkodzi ...Skoro powołujesz się na " Na podstawie art. 7 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. — Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 i Nr 170, poz. 1217) zarzàdza się, conastępuje:" TO RACZ WKLEIĆ RESZTĘ !!! Nikt nie musi się domyślać ....JK (2015/08/09 21:53)

Piotr 100574


ja myślę że sprawa z łowieniem z wałów przeciw powodziowych czy wałów przypominających wały przeciwpowodziowe jest prosta,łowimy już tyle lat że każdy z nas zna swoje łowiska na tyle że wie gdzie nie wolno wędkować ,takie sprawy są przekazywane z ojca na syna i myślę że takimi przekomarzaniami robimy sobie jaja z siebie ,myślę że tam gdzie Meridiano skontrolował wędkarza nie wolno łowić,myślę że źle zatytułował swój wpis.ludzie ,ja pochodzę z Konina ,Gosławice to był mój raj wędkarski ,tam od 6 roku życia łamałem prawo wraz ojcem,łamałem prawo bo nie wolno było tam łowić w nocy,łowili za to wszyscy,łowiłem na filarach mostu na jeziorze Gosławickim,łowiłem na betonach ,na przelewach,na kanale krótkim i wszędzie tam gdzie nie wolno łowić,a to wszystko w nocy.A wy nie łamaliście nigdy prawa wędkując????A piszę to po to żeby Artur mi powiedział ,czy miałbym się kłucić ze strażnikiem PSR że betony w Pątnowie to jakieś cuś że mogę z tego łowić??????albo złapany na kanale krótkim miałbym mówić że nie wiedziałem że tam nie wolno łowić????dej se Artur spokój,oczywiście w tych miejscach dalej nie wolno łowić a są całe stada wędkarzy ,powód jest jeden,tam gdzie jest ryba będą wędkarze choć by mieli za to płacić kary (2015/08/09 22:36)

Artur z Ketrzyna


Zugi. Na kanale łowiłem, kontrolowała mnie PSR, i ie mieli zastrzeżeń oprócz małego miętusa, który był we wiaderku. Wtedy to dowiedziałem się że nawet śniętą rybę wyrzuca się do wody.

zarzàdza się, conastępuje:" TO RACZ WKLEIĆ RESZTĘ !!! Nikt nie musi się domyślać ....
JK

Przecież powyżej wkleiłem że wszystkie urządzenia piętrzące wodę mają mieć urządzenia spustowe.
§ 5. Budowle piętrzące służàce do magazynowania i transportowania wody oraz substancji płynnych lub półpłynnych zabezpiecza się przed przepełnieniem
przez wzniesienie koron oraz brzegów tych budowli na bezpieczną wysokość.

§ 6. Budowle, o których mowa w § 5, wyposaża się w urządzenia upustowe, to jest przelewy, spusty i sztolnie lub inne urzàdzenia umożliwiajàce bezpieczne odprowadzenie nagromadzonych wód lub substancji płynnych lub półpłynnych.

Sory wały przeciwpowodziowe ich nie mają bo nie piętrzą wody.
Może teraz mi wesprzesz że takim spustem dla wałów jest koryto rzeki?
One jak by nie było same w sobie, bez tamy, zapory itd. Nigdy nie spiętrzą/nagromadzą wody, Nie ma takiej opcji.
Woda porostu przeleje się wzdłuż nich, a jak fala powodziowa okaże się wyższa to i przeleje się przez nie.

(2015/08/09 23:06)

zbynio 33


Dobre :))

Odpowiedź na mój ostatni post panów JKarp i meridianon to dopiero będzie dobre.

Ciekawe czym teraz podważą te rozporządzenie?

Ja tylko stwierdziłem fakty po podsumowaniu Piotra. @JKarp to moj Kolega, a @meridianona nie znam (widziałem tylko, że cyrki na pontonie tworzy :)) i widzę,ze się pogubiłeś... Sam łowiłem z wałów, a taka racja jak przedstawia Janusz robi ze mnie kłusownika. Nie uważam żebym źle robił i chętnie poczytam konkretne argumenty,  a z tą Unią to wyskoczyłeś jak Filip z konopi.... Nie ma co się spinać i jeżeli ktoś ma konkretnie coś za lub przeciw to bardzo proszę. Artur chyba nie wymiękasz jak Ras al Ghul?  (2015/08/09 23:36)

Piotr 100574


Artur takie spusty wody sa na wbudowane w wały na warcie koło konina, zrobili je po tej wielkiej powodzi, umożliwia wypust wody w razie jak by wał miał nie wytrzymać i woda miała by go zniszczyć (2015/08/10 05:41)

Piotr 100574


Zbynio pewnie to co ty lowiles to nie był wał przeciwpowodziowy, moze to był zwykły wał (2015/08/10 05:42)

zbynio 33


Zbynio pewnie to co ty lowiles to nie był wał przeciwpowodziowy, moze to był zwykły wał

No, no :)). U mnie to zwykłe były :). (2015/08/10 06:02)

JKarp


§ 5. Budowle piętrzące służàce do magazynowania i transportowania wody oraz substancji płynnych lub półpłynnych zabezpiecza się przed przepełnieniem
przez wzniesienie koron oraz brzegów tych budowli na bezpieczną wysokość.

§ 6. Budowle, o których mowa w § 5, wyposaża się w urządzenia upustowe, to jest przelewy, spusty i sztolnie lub inne urzàdzenia umożliwiajàce bezpieczne odprowadzenie nagromadzonych wód lub substancji płynnych lub półpłynnych.

Nie wiem o co kaman dalej z tymi urządzeniami spustowymi ale paragraf piąty wyraźnie wskazuje o które budowle chodzi. Ameryki dla mnie ten zapis nie odkrywa bo nawet na Zegrzu od strony Wieliszewa jest wał a w nim co jakiś czas taka zastawka jak robią na stawach hodowlanych. Wał jest oddalony 
Zbynio i Piotrek - zwróćcie uwagę na taki mały szczegół ( o tym już pisałem ). Wały są budowane zawsze dość daleko od od głównego koryta rzeki. Ale mowa jest o typowych wałach przeciw powodziowych. Jak ktoś ma chęć to niech sobie łowi z tego wału tylko nie wiem jak to zrobi. Sytuacja zmienia się jak mamy powódź - wtedy z takiego wału łowić już nie wolno. Widziałem jak PSR na szczęście tylko pouczała wędkarzy w czasie powodzi w Jabłonnie. Woda podeszła pod same wały ( było tam z dwa metry wody ) i były tam też ryby szukające w miarę spokojnej wody a z wałów kilku wędkarzy łowiło tam ryby.JK (2015/08/10 07:18)

zbynio 33


Tak tylko u mnie wzdłuż brzegu rzeki jest usypany wał, a rzeka ma od kilku do max 10 metrów i nawet z drugiej strony gdzie nie ma wału nie mógłbym łowić, bo jak zachować te 50m? Wał jest z prawej strony patrząc w dół rzeki i chroni przed zalaniem łąki. W sumie to nigdy nad tym się nie zastanawiałem i łowiłem jak każdy, a dojazd i droga jest tylko wzdłuż wału. (2015/08/10 10:21)

Piotr 100574


Zbynio to na pewno zwykle usypane kupki żwiru zeby rzeka trzymała kierunek, spoko możesz łowić , wały przeciwpowodziowe to specjalistyczne konstrukcje , na pewno byś odróżnił 😀tak ze możesz łowić spokojnie (2015/08/10 11:41)

Artur z Ketrzyna


§ 5. Budowle piętrzące służàce do magazynowania i transportowania wody oraz substancji płynnych lub półpłynnych zabezpiecza się przed przepełnieniem
przez wzniesienie koron oraz brzegów tych budowli na bezpieczną wysokość.

§ 6. Budowle, o których mowa w § 5, wyposaża się w urządzenia upustowe, to jest przelewy, spusty i sztolnie lub inne urzàdzenia umożliwiajàce bezpieczne odprowadzenie nagromadzonych wód lub substancji płynnych lub półpłynnych.

Nie wiem o co kaman dalej z tymi urządzeniami spustowymi ale paragraf piąty wyraźnie wskazuje o które budowle chodzi. Ameryki dla mnie ten zapis nie odkrywa bo nawet na Zegrzu od strony Wieliszewa jest wał a w nim co jakiś czas taka zastawka jak robią na stawach hodowlanych. Wał jest oddalony 
Zbynio i Piotrek - zwróćcie uwagę na taki mały szczegół ( o tym już pisałem ). Wały są budowane zawsze dość daleko od od głównego koryta rzeki. Ale mowa jest o typowych wałach przeciw powodziowych. Jak ktoś ma chęć to niech sobie łowi z tego wału tylko nie wiem jak to zrobi. Sytuacja zmienia się jak mamy powódź - wtedy z takiego wału łowić już nie wolno. Widziałem jak PSR na szczęście tylko pouczała wędkarzy w czasie powodzi w Jabłonnie. Woda podeszła pod same wały ( było tam z dwa metry wody ) i były tam też ryby szukające w miarę spokojnej wody a z wałów kilku wędkarzy łowiło tam ryby.JK

Znajdź mi zapis w ustawie czy rozporządzeniu który zaliczy wały przeciwpowodziowe do urządzeń piętrzących WODĘ. (2015/08/10 21:17)

Artur z Ketrzyna


Tak tylko u mnie wzdłuż brzegu rzeki jest usypany wał, a rzeka ma od kilku do max 10 metrów i nawet z drugiej strony gdzie nie ma wału nie mógłbym łowić, bo jak zachować te 50m? Wał jest z prawej strony patrząc w dół rzeki i chroni przed zalaniem łąki. W sumie to nigdy nad tym się nie zastanawiałem i łowiłem jak każdy, a dojazd i droga jest tylko wzdłuż wału.

Usytuowanie budowli hydrotechnicznych i ich oddziaływanie na Środowisko
§ 15. Budowle hydrotechniczne powinny byc usytuowane i projektowane tak, aby:
1) zapewniały zgodnośç z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego albo wymogami decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu;
2) zapewniały optymalizacja kryteriów gospodarczych, społecznych i ekologicznych;

No i Janek pisze że Wały są budowane zawsze dość daleko od od głównego koryta rzeki. Ale mowa jest o typowych wałach przeciw powodziowych.
To co to za budowla wodna? Nasyp ziemny czy co (jeśli nie wał)?
Pytanie te kieruję do Janka. (2015/08/10 21:31)

Piotr 100574


jesuuuu,myślałem że już jest wyjaśnione (2015/08/10 21:40)