Lin w oczyszczonym ³owisku

/ 8 odpowiedzi
Witam!
Oko³o 8 lat temu, bêd±c jeszcze w podstawówce ³owi³em na jednej miejscówce grube leszcze karpie i liny. Wszystko w jednym miejscu, które pozostawi³em beztrosko na 8 lat. W te wakacje postanowi³em odnowiæ miejsce. Wyci±³em masê trzcin i trochê tataraku i zacz±³em ³owiæ. Po 2 dniach nêcenia z³owi³em tam pierwszego lina. Jednak aby wyholowaæ rybê na "odnowionym" miejscu, mia³em tylko 2 metry przesmyku, który nie by³ poro¶niêty zaro¶lami - (miêkkie zielone ³añcuchy zielska wygl±daj±ce jak igie³ki od ¶wierka, bardzo gêste). Sytuacja sta³a siê nieprzyjemna, gdy kolejne 2 liny uciek³y mi w³a¶nie w te glony i rybka wypiê³a mi siê, zdarzy³o siê te¿ zerwaæ hak. Postanowi³em oczy¶ciæ miejsce. Wyci±³em przestrzeñ 6 metrow±, obecnie jest tam czy¶ciutko... ale ryba przesta³a braæ... 
Czy my¶licie, ¿e wyciêcie ¶rodowiska linowego mog³o mocno przyczyniæ siê do oddalenia siê prosiaczka od mojej miejscówki?Czy je¶li nadal bêdê nêci³ to powinien podej¶æ?
Dodam, ¿e na owym ³owisku z³owi³em tak¿e 2 leszczyki, dno jest ¶wietne skoro trzyma siê tam i leszcz i lin, jednak obecnie jest nieco gorzej z b±blowaniem i braniem ryb. Same p³ocie i wzdrêgi.Szukam przyczyny dlaczego tak jest. Dodam, i¿ staram siê nêciæ oko³o 16-18 godziny a nastêpnego dnia o ¶wicie ³owiæ. Rano ju¿ nie podrzucam zanêty. Mo¿e co¶ jest z³ego w tej technice nêcenia? Proszê o rozbudowane opinie :)
adrianek19921


Witaj.Lin gdzie¶ to ju¿ s³ysza³em lub czyta³em nie pamiêtam dok³adnie gdzie:) gdy zmienia mu sie ukszta³towanie dna on to dostrzega i zmienia swoj± miejscówkê,to p³ochliwa i ostro¿na ryba;) skoro naruszy³e¶ dno i ukszta³towanie siê zmieni³o-wyciêta ro¶linno¶æ gdzie on j± uwielbia,móg³ najzwyczajniej zmieniæ miejsce;)
Pozdrawiam (2015/08/20 08:16)

Artur z Ketrzyna


£owisz ju¿ do¶æ d³ugo, i taki b³±d pope³ni³e¶ jak amator. Lin to ryba typowo przybrze¿na ¿yj±ca w ro¶linno¶ci. Z której zbiera ¶limaki itd. Nie czuje siê zbyt dobrze na otwartej wodzie. Dlatego odszed³.
Prawid³owo by¶ post±pi³ wzmacniaj±c swój zestaw, tak by¶ móg³ szybko i bezpiecznie wyholowaæ rybkê. Czasami wystarczy tylko delikatne pogrubienie ¿y³ki. Ja na lina nie stosujê ¿y³ki cieñszej ni¿ 0,20, a najlepiej 0,22 mm.
Pamiêtaj te¿ o zasadzie ¿e ka¿da zerwana ryba, robi pop³och i odprowadza z ³owiska ok 50% ryb (nie wspomnê o tych bardziej p³ochliwych, które tak szybko nie wracaj±). Tak wiêc czasami u¿ywaj±c zbyt delikatnych zestawów (zw³aszcza w takich ³owiskach), sami sobie szkodzimy.

Co do nêcenia, to te¿ inaczej postêpujê.
Nie nêcê dzieñ wcze¶niej, a dok³adnie wtedy gdy ³owiê, (nie mam czasu na takie wyjazdy w celu nêcenia), No i co z tego ¿e zanêcê jak przyjadê a miejscówka zajêta, bo go¶ciu podpatrzy³ i jest na prawie, bo kto pierwszy ten lepszy.
Nêc±c systematycznie o tej samej porze, przyzwyczajasz ryby do ¿erowania dok³adnie o tej samej porze. Tak wiêc praktycznie wêdkujesz po ich intensywnym ¿erowaniu.
Jak zaczniesz nêciæ nie za du¿o i systematycznie, kiedy ³owisz, to zauwa¿ysz schemat i to jak mo¿na rybê ³owiæ zgodnie z zegarkiem i wschodem s³oñca.
Nie nêæ obficie, a tylko tyle by rybê pobudziæ do ¿erowania. By wiêksza rybê zwabiæ i utrzymaæ w ³owisku. Nie trzeba du¿o zanêty, a dobre k±ski wrzucane od czasu do czasu, ona wtedy siê krêci i szuka. Wtedy nawet i na grubszej ¿y³ce ³yka bez zastanowienia, bo po prostu znów do wody wpad³ smakowity k±sek.
Owszem warto ³owisko troszkê zanêciæ przez kilka dni przed wêdkowaniem, ale jak wskaza³em najlepiej o tej samej porze co wêdkujesz i bez przesady.
Trzymaj siê jednej regu³y:
Zanêta ma zwabiæ i pobudziæ rybê, nie j± nakarmiæ.
Po ka¿dym zerwaniu ryby, ciut zanêty by j± zachêciæ do powrotu, i przytrzymania innych. Ale ciut.
(2015/08/20 09:01)

kamil7barca


Mam mocny zestaw, haczyk poszed³ przez to, ¿e mia³em za grub± ¿y³kê na przyponie i wêz³y na ³opatkowym haczyku zsuwa³y siê lub ulega³y uszkodzeniu. Obecnie ze sprzêtem jest ok.
Mówisz o polepszeniu zestawu... 2 liny wesz³y mi w ro¶linno¶æ i wypiê³y siê przez to ¿e tam wesz³y. Nie przez z³y hak, z³e wi±zanie i zbyt s³aby zestaw. To naprawi³em po pierwszym zerwanym linku przez wadê zestawu. Nie wytrzyma³bym d³u¿ej kolejnego zrywania ryby i tak by by³o ci±gle, mia³em oko³o 1,5 metra przesmyku na hol ryby a linki bra³y po 1 kg, wiêc ka¿dy mi ucieka³ w ro¶linno¶æ. Postanowi³em wiêc zrobiæ sobie wiêcej miejsca, wyci±³em raptem 7 trzcinek i wyj±³em ca³± ro¶linno¶æ.
Co wa¿ne - rodzaj glonów na moim ³owisku to ramienica. Tam wchodzi³ w gêsty glon linek i nie chcia³ wyj¶æ, odczekiwa³em aby wyp³yn±³ i chcia³em dalej holowaæ, nie rusza³ siê. Gdy podci±ga³em wypina³ siê. Pozby³em siê ramienicy i jednocze¶nie sp³oszy³ siê lin.
Postaram siê i¶æ jutro na ³owisko o ¶wicie, przygotujê zanêtê i spróbujê nêciæ "na bie¿±co" zobaczymy czy podejdzie. Poza tym ju¿ staje siê coraz pó¼niejsza pora roku na lina, ale powinien jeszcze trochê pobraæ... (2015/08/20 12:34)

Artur z Ketrzyna


Mocniejszy, czyli taki co pozwoli ci zatrzymaæ lina, i wci±gn±æ go z ziela. Tak by nie wlaz³ zbyt g³êboko i nie narobi³ rabanu.

po zmianie w ³owisku, czasami nie tak szybko podchodzi linek. Tak wiêc odrazu nie mo¿esz oczekiwaæ efektu. Ale jak mówisz ¿e za du¿o zmian nie zrobi³e¶ powiniene¶ szybko mieæ efekty. (2015/08/20 20:51)

kamil7barca


Lin siê wypina³ przez zielsko, nie da³em rady go wyci±gn±æ z zielskiem bo po prostu siê spina³. Mo¿e s³abo siê zahaczy³. 
Kolego z Kêtrzyna, dziêki za rady. Gi¿ycko pozdrawia :) (2015/08/20 21:45)

pakul1206


Mo¿e te 6 metrów to dla nich trochê za du¿o i boj± siê wyj¶æ z zielska, ja te¿ czy¶ci³em dno ale by³y to oczka tak po 1,5m ¶rednicy i tylko tyle, spróbuj mo¿e zarzucaæ jak najbli¿ej zielska, na granicy z twoim wyczyszczonym miejscem.
(2015/08/20 21:58)

Artur z Ketrzyna


Lin siê wypina³ przez zielsko, nie da³em rady go wyci±gn±æ z zielskiem bo po prostu siê spina³. Mo¿e s³abo siê zahaczy³. 
Kolego z Kêtrzyna, dziêki za rady. Gi¿ycko pozdrawia :)

mnie raczej szybciej przypon pada³ ni¿ siê spina³. dlatego u¿ywam co najmniej 0,20 mm, a nawet 0,22mm.

I wêdzisko mocniejsze by nie pozwoliæ mu g³êbiej wej¶æ. (2015/08/20 22:57)

kamil7barca


Liny powróci³y.

Dzisiejsza sztuka z³owiona na czerwonego + kukurydza. 85 dag. (2015/08/21 09:10)

Podgl±d zdjêæ na forum dostêpny jest tylko dla zalogowanych u¿ytkowników.