O jakiej porze dnia łowić karpie latem?

/ 7 odpowiedzi
Witam! Jest teraz lato a dokładnie Lipiec czyli czas letnich wypoczynków a także połowów.Moje pytanie dotyczy tego o jakie porze dnia najlepiej łowić karpie, amury i karasie. Zadaję to pytanie ponieważ wiem że są dni że temperatura sięga nawet 35 stopni. A więc nie wiem czy opłaca się jechać na ryby w dzień w którym temperatura sięga 30 stopni.
ogtw


Rano, wieczorem i w południe. W upalne dni karpie całymi ławicami stoją tuż pod powierzchnią, można wtedy łowić na kulę wodną. (2015/07/28 16:06)

zbynio 33


Rano, wieczorem i w południe.

W nocy :). (2015/07/28 16:54)

Robson86


I w samo południe darają się brania.... ale moim daniem najlepiej z samego rana... najlepsze rezultaty na moich łowiskach są teraz od 3 do 8 rano pózniej się po prostu nic nie dzieje.. Pozdrawiam. (2015/07/28 18:09)

pstrag222


Nie znasz dnia , ani godziny (2015/07/28 20:21)

rysiek38


Pytanie typu < o której wysłać kupon totka na chybił-trafił ...by wygrać - W WĘDKARSTWIE NIE MA ZASAD ! (2015/07/28 21:18)

zbynio 33


Szanowny autorze tematu zapytałeś o trzy różne gatunki i w zasadzie na tych odpowiedziach można by zakończyć temat. Co do karpi to one żerują cały czas tak jak karaś czy amur zresztą jeśli chodzi o porę dnia. Chyba, że panuje jakaś przyducha... Kwestia jest tego typu gdzie one żerują i jaką przynętę im podać i jak ją podać. Kiedyś obserwowałem karpie i wygrzewały się w słońcu i z gruntu nie brały. Na dno schodziły punkt 17 jak pamiętam braly około godziny do dwóch. Zacząłem łowić na spławik i podawałem przynętę tuż pod powierzchnią i brały mi cały czas...:) ogólnie na jeziorze nie chce mi sie bawić i obieram jedną strategie i siadam na grunt... Co do karasia to to samo co karp tylko trudniej wg mnie bo nie zanęcisz czasami tej ryby i trzeba ją po prostu znaleźć... Amur też ma swoje kaprysy i tu chyba on jest najmniej regularny jeśli chodzi o porę dnia i nocy. Tu jak w przypadku karasia jest ważny okres, w którym łowimy. Amur jak wejdzie w miejsce nęcenia to jest szaleństwo... Nie jest płochliwy i pływa w stadzie więc trzeba być przygotowanym... (2015/07/28 21:19)