» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Leszcz w kwietniu?

witam, chciałbym wybrać się w weekend na ryby a mianowicie na grunt na leszcza i nie wiem czy leszcze już żerują , a jeśli tak to prosiłbym was o podanie mi jakiejś sprawdzonej zanęty na leszcza, ponieważ gdy raz z kolego byłem na rybach to łowił obok nas taki starszy pan i on mówił ,że używa dragon płoć i muszę przyznać że całkiem ładne leszcze wyjmował a jak byłem z kumplem i kupiliśmy tą zanętę to złowiliśmy tylko dwa leszcze a jak innym razem poszliśmy to z zanętą dragon i trapera LESZCZ , a łapaliśmy płotki nie wiem jak to jest proszę o szybką odpowiedz z góry dzięki.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/04 11:38
W weekend nie radze zima.Nie wiem czy u ciebie istnieje rynek,znajdziesz tam u 'bambra; mieloną kukurydze,śrutę itp.Dosyp przyprawy do piernika kleju jak rzeka.Na Wiśle wToruniu leszcze już biorą(kukurydza zł.1,40 za kilo)połamania.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/04 12:10
Kolego, podstawą zanęty na leszcza (nie leszczyki) jest jej frakcja, a konkretnie grubość frakcji. Żeby w zanętę weszły większe ryby muszą w niej być większe kąski. Właśnie takie jak ziarna czy pocięte robaki czerwone, rosówki lub białe. Dodatkowo polecam melasę ponieważ leszcz lubi słodką zanętę. Polecam zanętę Marcel Van den Eyde Gold Bream. Jest dość droga ale skuteczna. Do tego dodajesz grubszego towaru i gotowe.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/04 13:25
Ja Ci radzę zanętę Lorpio MegaMix Leszcz Sweat Almond . Ma zapach migdałowy. Do tego małe pudełko pinek i białych

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/04 16:25
Jak na kwiecien to najlepiej leszcza zlapiesz na cos bardziej krwistego np czer robak bialy robak pinki.Co do zanety to cos prostego na google masz pelno wlasnej roboty zanet sa proste do zrobienia i bardziej skuteczne niz nie jedne w sklepie wedkarskim podrawiam.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/04 16:28
pewnie zanete ci wymywalo musisz dodawac do niej jakis sypki piasek np zwir.

zgłoś naruszenie

Reklama

strona główna forum

Google