Lekki grunt

/ 7 odpowiedzi
witam, poszukuje nowej wedki do ,,lekkiego" gruntu. Najczęściej łowię na koszyki 5g+zanęta lub 10g+zanęta raczej rzadko na cięższe więc ciężar wyrzutu nie powinien być zbyt duży. Do wydania mam max 150 zł :( proszę o pomoc i jakies propozycje. A długość około 360
Przemo-77


Rozumiem że łowisz na wodzie stojącej. Ja na taką wodę i koszyki 5-10 gram (tradycyjne) i metodę 15-20 gram zakupilem 2 pickery Konger Arcus Picker 300/40 leciutkie i wspaniale pokazują brania. Rewelacja za niedużą kasę. (2015/05/04 17:25)

nordis48


Witam, jeśli chcesz coś lekkiego to polecam mikado ultraviolet light feeder 360/90. Kupiłem ten kij w tym roku i jestem bardzo zadowolony ja łowie na nieco cięższe koszyki ale masz w komplecie 5 szczytowek więc coś sobie wybierzesz. Kij jest leciutki (250g) cieniutki mięciutki ale ma w sobie zapas mocy naprawdę gorąco polecam. Kosztuje 190zl ale warto dołożyć te 4 dyszki. Takie jest moje zdanie.  (2015/05/04 23:00)

michalmichal


właśnie chodzi oto, że nie chcę feedera :/ mam feederka ale nie łowię na ,,drgającą szczytówkę''
tak jakoś mnie to nie kręci. Wolę zarzucić i powiesić na żyłce tą bombkę (2015/05/06 11:02)

Jędrula


właśnie chodzi oto, że nie chcę feedera :/ mam feederka ale nie łowię na ,,drgającą szczytówkę''
tak jakoś mnie to nie kręci. Wolę zarzucić i powiesić na żyłce tą bombkę








Jeżeli masz feedera to możesz go wykorzystać jak zwykła gruntówkę . Wystarczy założyć najtwardszą szczytówkę , bombkę i można łowić .

(2015/05/06 11:32)

zurawinowy


właśnie chodzi oto, że nie chcę feedera :/ mam feederka ale nie łowię na ,,drgającą szczytówkę''
tak jakoś mnie to nie kręci. Wolę zarzucić i powiesić na żyłce tą bombkę

Chcesz wędkę składową czy teleskop? Mam kij który spełniałby Twoje wymagania. Aquarius tele bream 3,60 i 15-45g wyrzutu. Kupiłem za 130 zł. (2015/05/06 12:21)

Drakkinen


Podepnę się do tematu też szukam kija na lekki grunt koszyk max 35g + zanęta, zastanawiałem się nad feederem, ale nie wiem czy dobrze będzie się nim łowiło jak "typową" gruntówką z bombką, czy iść w stronę picera, a może jakiejś taniej karpiówki? Dobrze by było żeby taka wędka nadała się na grunt na białą rybę jak i na trupka. Nie musi to być wędka 3 składowa może być teleskop - kasa do wydania 150 zł. 
Pozdrawiam,Dark (2015/05/20 12:54)

u?ytkownik26223


Kol .
Koszyk 35gr+ zanęta będzie ważył dobre 55g (albo i więcej zależnie od nawilżenia i "ubicia" zanęty) więc pickerek z góry odpada. Pickery to wędki "DS" o dość małym cw.

Feeder to też nie do końca to samo co wędka do połowu na trupka (wiadomo że oliwka+ waga/wielkość trupka robią swoje i feederem może być ciężko uzyskać wymaganą odl rzutu.


Ja  do łowienia na "trupka" jak i na białą rybę ,preferuje wędki karpiowe 2,75 lbs
na allegro znajdziesz do bólu wędek o parametrach i w cenie  jakiej ci pasuje.
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=2%2C75&search_scope=category-132201&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-2-spt-0519



(2015/05/20 15:52)