Kuter Orion R

/ 15 odpowiedzi
znalazłem w necie szybki kuter Orion-R z Władka i ciekawi mnie czy ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z rejsu na tej jednostce.
Kilka opinii znalazłem ale może ktoś jeszcze się wypowie.

Z góry dzięki

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

baloonstyle


Hoho to już czołówka z Władysławowa :)) Sporo moich znajomych pływa ta łodzia. Ma dwa okrutnie silne silniki co powoduje że szybko przemieszcza się miedzy łowiskami. Zawsze nałapiesz i obsługa jest miła :))
Bardzo polecam ta jednostkę.Tylko ja na dobrych jednostkach bywa jest problem z terminami.do końca kwietnia powinny byc terminy bo z reguły do tego czasu jest słabiej z rybka ale po kwietniu to juz jest lipa straszna z terminami :)) (2011/02/11 11:45)

minus


taaaaaaa szybki jest

ma dwa silniki volvo każdy po 400 kucyków

kiedys pływał w coast quard szwecji (2011/02/11 11:59)

baloonstyle


Z tego co ludzie mówią to najszybsza łódź z Władka. (2011/02/11 13:10)

minus


No i właśnie o to mi chodzi. Teraz dorsz siedzi na dalekich, głębokich łowiskach i trzeba szybko pływać a normalne kutry są za wolne - szkoda czasu na kilkugodzinne docieranie do łowiska.

Poza tym szybsza łódź zrobi dwa napłynięcia w tym samym czasie co inne jeden

Mam nadzieję że połowimy sobie.

Byłem kiedyś na małej motorówce (śmigała w ślizgu ponad 30 węzłów) i w godzinkę byliśmy na łowisku gdzie inni płynęli 3 godziny. (2011/02/11 13:20)

baloonstyle


Tak tak szybkość łodzi w okresie zimowym to super atut bo na pewno będzie więcej wędkowania. Z Władka rzadko się zdarza żeby o kiju wracać, więc na pewno się po bawisz :)) (2011/02/11 13:27)

baloonstyle


A zapomniałem na forum spławik jest bardzo obszerne forum morskie i tam z każdego portu są opisane jednostki.Na pewno znajdziesz coś o Orionie :)) (2011/02/11 13:41)

minus


dzięks (2011/02/11 14:31)

polst


Pływałem tym kutrem raz i mogę go polecić. Najczęściej za szypra robi własciciel ( Robert) a on też jest "cichy wariat".Ale niestety jest problem z terminami wiem coś bo chciałem zarezerwowac termin na weken w marcu i niestety nic z tego nie wyszło.

Pozdrawiam   

(2011/02/27 09:52)

minus


dzięki za info (2011/02/27 10:22)

baloonstyle


Pływałem tym kutrem raz i mogę go polecić. Najczęściej za szypra robi własciciel ( Robert) a on też jest "cichy wariat".Ale niestety jest problem z terminami wiem coś bo chciałem zarezerwowac termin na weken w marcu i niestety nic z tego nie wyszło.

Pozdrawiam  


Na dobrych jednostkach ciężko dostać się na termin w weekend no chyba że z pięć miesięcy wcześniej.To dobrze świadczy o jednostce :))

(2011/02/27 10:50)

minus


odświeżam temat oriona bo coś ostatnio głośno o nim na forach... niestety złe opinie się pojawiły, może ktoś wie coś na ten temat bo w środę mam płynąć (2011/03/17 22:11)

baloonstyle


Tak jak rozmawialiśmy, chyba komuś ryba nie dopisała i teraz smaruje ten kuter.Zawsze to była czołówka iw solidności we Władku :)) (2011/03/18 08:15)

grzegorzkibicki


byłem na dorszu 3 sierpnia 2011r. trafiłem na Oriona. był to mój pierwszy wypad na tą rybkę. jestem zadowolony bo złowiłem 19 sztuk i to takich pokaźnych. jeśli chodzi o jedzenie- szału nie było ale nie po to tam pojechałem. szyper i obsługa w normie. nie ma się czego czepić, no chyba że komuś przeszkadza koszt 200pln. ja osobiście polecam (2011/09/17 16:30)