Kupno łódki wędkarksie jak gdzie i za ile - forum regulamin pzw wedkuje.pl

wedkuje

utworzono: 2009/06/30 23:19

Kupno łódki wędkarksie jak gdzie i za ile

Witam

Kupiłem dziś na allegro łódke z przyczepką i mam kilka pytań, może ktoś z was bedzie tak miły i mi pomoże:

- jak powinna wyglądać umowa kupna-sprzedaży przyczepki
- jak powinna wyglądać umowa kupna-sprzedaży łódki
- w jaki sposób i gdzie rejestruje się łódkę i ile to kosztuje
- czy po zakupie przyczepki trzeba coś wypełniać i płacić w urzędzie skarbowym?
- ile kosztuje rejestracja przyczepki.

Z góry dziekuje za info
Pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/07/01 00:30
i jeszcze jedno ile mam czasu na załatwienie formalności, jest jakiś termin?

zgłoś naruszenie

wysłano: 2009/07/01 18:34

Jeśli kupujesz łódkę od osoby prawnej, bądź fizycznej, a jest to zakup traktowany jako zwykłe nabycie przedmiotu majacego służyć Tobie do prywatnych celów, to sprawa jest bardzo prosta. Taka umowa powinna zawierać informacje o sprzedającym, kupującym, czasie zawarcia transakcji, a jesli to łodź produkaowana przez wytwórnię sprzętu pływającego, to w umowie powinne sie znaleźć dane łodzi uzyskane od producenta, i jeśli łodź posiada numery seryjne, to takie tez nalezy umieścić w umowie. Jeśli jest to łódka samoróbka, to wystarczy dokładny opis tej łodzi. W moim starostwie nie wymagado przy rejestracji żadnych umów kupna, ani dokumentów, czy atestów. Musiałem tylko określić jaki to rodzaj łodzi - wiosłowa, i iluosobowa jest łódź - podałem 4. Zapłaciłem chyba 27, czy 17 złotych i otrzymałem dokument rejestracyjny łodki, zawierający numer boczny, który trzeba było napisać na burtach łódki z obu jej stron. Nie wiem jak w innych starostwach, bo słyszałem różne zdania, ale u mnie nie było najmniejszych problemów z rejestracją. Chyba zarejestrował bym nawet balię jako łódź. Jeśli zas chodzi o bezpieczeństwo, to do Ciebie należy określenie, jaka łódke chcesz kupić. Ja zbudowałem sam i jest spoko. Jesli nie pomogłem to napisz prezesowi KYLONOWI, on pewnie wie więcej na temat, tylko nieśmiały jest.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/07/01 20:24
Dziekuję za info

Pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/07/01 20:25

Nie ma sprawy, ale o więcej dowiedz sie w starostwie. Pozdro.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2009/07/02 09:44
Do starostwa dzwoniłem i już wszystko wiem, rejestracja kosztuje 17zł, potrzebny jest dowód i karta wędkarska. Sprawę załatwiają od ręki

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/07/02 09:48

No widzisz. Nie ma żadnych problemów.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/07/02 09:56

Aco do przyczepki to nie mam wiedzy.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/07/02 10:14
Ostatnio rejestrowałem łódkę i wygląda na to że opłata jest ujednolicona (również zapłaciłem 17zł opłaty skarbowej) swoją drogą to dziwne, że ktoś wymaga karty wędkarskiej przy rejestracji sprzętu pływającego.. Jeśli chodzi o przyczepkę to musisz udać się na stację diagnostyki pojazdów gdzie przejdzie przegląd dopuszczający do ruchu drogowego a następnie do Wydziału komunikacji celem rejestracji (dokładnie tak jak z samochodem) Jeśli zakup przyczepy jest udokumentowany powinieneś również wypełnić odpowiednie papiery w urzędzie skarbowym i dokonać opłaty od tzw. wzbogacenia.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/07/02 10:14
wysłano: 2009/07/02 13:25
Karta wędkarska jest potrzebna z racji umieszczenia na końcu numeru rejestracyjnego literki "A". Oznacza to ,że łódka jest przeznaczona do amatorskiego połowu ryb. Bez tej literki organ kontrolujący miałby prawo ukarać wędkarza mandatem.

zgłoś naruszenie

Reklama

95-07446 WATHOSE GR46

95-07446 WATHOSE GR46 - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Solidne, elastyczne i lekkie. Doskonała jakość wykończenia i niewielka waga. W komplecie praktyczna saszetka. Materiał spodniobuty: 100% Nylon pokryty PVC Materiał saszetka: 100% Nylon pokry

cena: 159,00 PLN

strona główna forum

Google