Kulki proteinowe, pop-up, pellet.

/ 12 odpowiedzi
Witam :D ! Moje pierwsze pytanie brzmi:
-Jaki rozmiar i smak kulek proteinowych tonących na karpia w zakresie kilowym od 3kg do 6kg max!?
-Jaki rozmiar i smak kulek proteinowych pop-up na karpia w zakresie kilowym od 3kg do 6kg w maxie!?
-Jaki rozmiar i smak pelletu na karpia w zakresie kilowym od 3kg do 6kg max!?
Bedę łowił metodą na wodach stojących, i jakie haki stosowac na te rybki i do tych przynęt?, zależy mi jeszcze o firme kulek i pelletu z tych tańszych :D.

Z góry dziękuje za odpowiedz, ponieważ chce zacząc sezon z wielkim hukiem! :)
u?ytkownik26223



Ja stosuje;-Kulki tonące 12-16 mm max smak dowolny-Kulki Pop-up 12-16 mm max smak dowolny-Pellet 12-16 max smak dowolny -hak nr 4 ,rzadziej nr 6-Pelletu używam massive baits ale nie jest najtańszy-Kulek używam wielu firm też nie koniecznie najtańszychostatnio między innymi massive baits ,bandit baits,nano baits. (2015/05/17 12:16)

Julius23


Haki az 4 lub 6 na takie ryby? Serio? i pellet taki duży, luk mówi ze pellet 8 lub 10 ... (2015/05/17 12:55)

Jędrula


Haki az 4 lub 6 na takie ryby? Serio? i pellet taki duży, luk mówi ze pellet 8 lub 10 ...








Kolego  , to po co pytasz ? Oglądasz filmy Luka , on tam wszystko dokładnie wyjaśnia , to dobry wędkarz i zna się na metodzie . Tylko oglądać , słuchać i się uczyć . Co do marki kulek , pelletów i ich zapachów  to nikt Ci jednoznacznie nie odpowie . Każdy ma swoje upodobania i typy , a dodatkowo wszystkie firmy mówią , że ich wyroby są  najlepsze na rynku . Szukaj i próbuj , tylko tak się dowiesz co w trawie piszczy :) (2015/05/17 15:26)

notaki


Możecie Panowie tak rozmawiać do bólu....
Luk lowi przede wszystkim na method i tam stosuje się zdecydowanie mniejsze przynety.
W klasycznej karpiówce stosuje się więsze .

Wiec...
Albo panowie ustalcie plaszczyznę rozmowy.. albo przyznajcie sobie obaj rację .

Możecie tez sobie dać po razu.. :-P :-D :-P


P.S. A propos... method nie przestanie mnie zaskakiwać...
Wczoraj na Popradzie - poza dwoma karpiami w granicach 54-57 cm ( poszły rosnąć, bądz rodziców wolać ) na pojedyncze ziarno kukurydzy - pstrąg tęczowy 48 cm.
Wypuszczenia go niestety  najlepsza z zon by nie darowała, bowiem uwielbia pstrągi. (2015/05/17 15:48)

u?ytkownik26223


Julius widzisz nie sprecyzowałeś o jaką metodę chodzi.Ja piszę raczej o metodzie karpiowej "The method carp" ,ty zaś pytasz o Metodę feederową  "the method feeder"Metoda "the method feeder" jest po prostu odchudzoną wersją tej karpiowej ,zasada jest ta sama ale w feederze masz cieńszą żyłkę,mniejsze haki,mniejsze koszyki(inaczej skonstruowane) łowisz na małe kulki ,pellety. (2015/05/17 17:12)

Julius23


Przepraszam za niedokładne formułowanie. Chodzi mi o the method feeder :). Czyli możesz mi jeszcze raz powiedziec o tych: hakach, kulach, pelletach itd.?  (2015/05/17 18:57)

u?ytkownik26223


co do metod feeder to ci raczej nie pomogę bo zaledwie kilka razy w życiu "to" popełniłem Jakoś do mnie to nie specjalnie przemawia,według mnie to jest normalnie "zerżnięta" metoda z karpiowania.na feedera lubię łowić ,na method feeder nie.Nie odpowiada mi "pi****ie się" z pelecikami ,foremkami . (2015/05/17 19:13)

notaki


Częściowo odpowiem.
Method feeder praktycznie  nie rozróżnia wielkości przynęty ( kulek ) w zalezności od przewidywanej wielkości poławianych ryb. decydujacym parametrem jest tu wielkość koszyczka i foremki i to ona wymusza stosowanie małych przynęt . Zazwyczaj stosuje się kulki 6-10 mm i odpowiadające im wielkościowo haki.
Stosując pellet jako wypełnienie koszyczków, używa się micropelletu średnio do 2.5 mm

W kwestii smaków napisano tu dozo i nie ma sensu przepisywac wszystkiego specjalnie dla Ciebie .
Odrobina wysilku ( temat o method feeder  i pokrewne ) i  znajdziesz wszystko (2015/05/17 20:12)

Julius23


ok :), mam zamiar łowic na method feeder 35gr koszyk, pellet bd uzywał 12 max, kulki pop-up tez 12 max, kulki tonące 16 max.Nie mam zielonego pojęcia jaki hak wybrac jak bd stosował pellet 12, a jaki hak na pop-up 10-12.PYTANIE JAKI HAK !!! (2015/05/17 20:18)

notaki


Moim skromnym zdaniem kulki 16 mm przy method to nieporozumienie.
Będziesz miał problem ze zmieszczeniem jej i być może przy ugniataniu może sie niszczyć. To musisz sprawdzić doświadczalnie.
Poza tym.. jak pisałem tu łowię na method na pojedyncze ziarno kukurydzy i brań ( karpiowych !! ) jest naprawdę dużo. Przynęta w method to taka wisienka na torcie zanęty, kęsik do przełknięcia a nie pojedyncza duża kulka , mająca sens w towarzystwie wielu innych kulek , czy innych dużych porcji.

A co do haków. Do kulek 10 mm używam haków Guru nr 10, do kukurydzy - 12.
Bardzo istotne jest by hak był chwytliwy. Te których używam , mają tendencję do czepiania się doslownie wszystkiego, w tym ubrań, i skóry. (2015/05/17 20:36)

Julius23


a do kulek 12mm lub pelletu 12mm chyba tez haczyk 10prawda? (2015/05/18 18:51)

Julius23


Serdeczne dzięki! Ale jeszcze jak bedę używał pelletu 12mm lub kulek 12mm to tez haczyk 10? I jeszcze jedno jaki polecasz kołowrotek do tej metody do 120zł, ważne zeby był wytrzymały i uradził karpie poczac od 1kg nawet do 6kg :D (2015/05/18 18:56)