Który spining - Okuma vs Daiwa

/ 9 odpowiedzi
Witam szukam jakiegoś kijka dla siebie. Wiem że takich nie ma ale potrzebuję coś w miarę uniwersalnego. 3m cw  ok 5g  -  25g-30g akcja średnio ważnaRyby - jakie będą brały :) ( pstąg,szczupak, okoń,bleń, kleń-nie koniecznie bo mam coś lżejszego ale czasem.Przynęt cięższych nie przewiduję .Ot blaszki max 3, woblerki nie duże, gumki takie w granicach cw kijka . łowisko  odra , Kwisa ,  zalewy i jeziorka raczej brzeg.Po przewalaniu wszyskich stron , forów itp na oku mam dwie.
Okuma Black Rock 3m    5-25 
Daiwa Megaforce Jiggerspin 3.00m 5-21g
Ta daiwa to wklejka i trochę się zastanawiam nad jej " uniwersalnością"   
Nie znalazłem żadnego testu itp. jak już to inne wersje krótsze lżejsze/cięższe
Do togo chyba kręcioł  Quantum Trax bo na razie mi podpasował.
u?ytkownik102837


Witam szukam jakiegoś kijka dla siebie. Wiem że takich nie ma ale potrzebuję coś w miarę uniwersalnego. 3m cw  ok 5g  -  25g-30g akcja średnio ważnaRyby - jakie będą brały :) ( pstąg,szczupak, okoń,bleń, kleń-nie koniecznie bo mam coś lżejszego ale czasem.Przynęt cięższych nie przewiduję .Ot blaszki max 3, woblerki nie duże, gumki takie w granicach cw kijka . łowisko  odra , Kwisa ,  zalewy i jeziorka raczej brzeg.Po przewalaniu wszyskich stron , forów itp na oku mam dwie.
Okuma Black Rock 3m    5-25 
Daiwa Megaforce Jiggerspin 3.00m 5-21g
Ta daiwa to wklejka i trochę się zastanawiam nad jej " uniwersalnością"   
Nie znalazłem żadnego testu itp. jak już to inne wersje krótsze lżejsze/cięższe
Do togo chyba kręcioł  Quantum Trax bo na razie mi podpasował.

Jeśli będziesz łowił na blaszki to raczej odradzał bym wklejanke (2014/04/22 17:09)

Tubylec1982


No właśnie tak nie byłem przekonany choć łapałem na coś takiego i nie było źle  choć nic nie złapałem :)
A może ktoś coś zna tak do 280 pln  3m 5-25 ? (2014/04/22 21:03)

BiJey


Więc ja mam Dragon Millenium Super Fast 5-25. Kijek jest naprawdę fajny, nie męczy łapy, umożliwia on precyzyjne rzuty, oraz ma duży zapas mocy. Myślę, że powinieneś być zadowolony jeśli chodzi o uniwersalność i parametry :) . Ogółem wędki z serii milenium są naprawdę dobre.  (2014/04/22 21:23)

u?ytkownik102837


Ja też spokojnie mogę polecić dragona z serji milenium, mam z tej serji kilka kiji i nie narzekam a nawet chwale. (2014/04/23 06:46)

89krzysztof


Megaforce mam, ale w gramaturze do 14 gram i na szczupaki się nie nadaje. Zbyt szybki kij, nie da się go porządnie zaciąć.
Dragon Millenium również posiadam, tutaj zdecydowanie lepiej to wygląda, mimo iż to model dedykowany pod sandacza, jest spory zapas mocy i można śmiało ciągnąć spore rybki nawet. (2014/04/23 07:51)

Pawgas


Stałem ostatnio przed podobnym dylematem i kupiłem Black Rocka tylko w wesji 2,75. Super Fast w długości 2,85 waży 230 g czyli dużo więcej od 3 m Okumy 161 g - czuć rózniecę w ręku. Bierz bez zastanowienia Okumę chyba że chcesz coś innego to zobacz jeszcze kij Daiwa Seahunter X seatrout 3,1 m 10-40 z tym, że gramatura tego kija jest przeszacowana o jakieś 5 g. (2014/04/23 09:13)

Tubylec1982


Miałeś tą okumę w ręku bo ja nigdzie nie mogę znaleźć a w sumie najbardziej mi przypada pod względem dł i cw . Jak to leży w ręku , delikatna bardziej czy sztywnawa ?   Kiedyś łapałem na dragona tournamenta hdc zander  3m do chyba ok 20g . I był to ideał . nawet sum 26kg bez stresu wylądował na brzegu. Ale już takich nie robią a jak są to poza budżetem :) (2014/04/23 10:28)

Pawgas


Miałeś tą okumę w ręku bo ja nigdzie nie mogę znaleźć a w sumie najbardziej mi przypada pod względem dł i cw . Jak to leży w ręku , delikatna bardziej czy sztywnawa ?   Kiedyś łapałem na dragona tournamenta hdc zander  3m do chyba ok 20g . I był to ideał . nawet sum 26kg bez stresu wylądował na brzegu. Ale już takich nie robią a jak są to poza budżetem :)

Miałem wersję 3 m w ręku i tylko z uwagi na problemy w transporcie nie wybrałem jej. Oczywiście jest nieco bardziej lejąca od wersji 2,75 którą mam ale nadal jest to dość szybka wędka. Okuma ma blanki cienkie więc nie sprawiają wrażenia tak mocarnych jak np w Dragonach Millenium - mam model Pike ale to inna gramatura. Tym niemniej wędka ma zapas mocy i przy holu ładnie przechodzi w pół parabolę - dotychczas złowiłem tylko kilka bolków podczas testowania wobków przed sezonem ale na bolku ok 60 cm w dość silnym nurcie wędka dawała sobie radę bez problemu. (2014/04/23 11:49)

Tubylec1982


Dzięki Wielkie wszystkim za pomoc (2014/04/23 14:04)


Sklep wedkuje.pl

Dragon Black Rock II