Krętlik jak wiązać boczny trok

/ 4 odpowiedzi
Witam!

Mam mam pytanie odnośnie bocznego troka, mniej więcej wiem o co chodzi ale intryguje mnie fakt, że jedni wiążą zestaw na potrójnym krętliku a inni bez, albo czy przynętę wiązać bezpośrednio do żyłki czy dodać tam jeszcze krętlik z agrafką? Jak jest poprawnie? Jakie są wasze opinie?

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

marek-debicki


Moim zdaniem zestaw na potrójnym krętliku jest wygodny z wielu powodów. Dolna część z obciążeniem może być np. w przypadku licznych zaczepów na lżejszej żyłce. Zrywasz wówczas tylko obciążenie. Sam trok przy zastosowaniu w miarę uniwersalnego haczyka umożliwia wymianę wielu przynęt, bez konieczności wymiany całego zestawu. Inną kwestią mogą być doświadczenia związane z długością żyłki na obciążeniu i długością troka. Będzie to uzależnione od rodzaju dna, roślinności i techniki prowadzenia zestawu. Na własnej wodzie częstę warto samemu popróbować i zdobyć doświadczenia. Obecnie wiele nowych możliwości daje zastosowanie fluorocarbonu, np 0,25mm. Jego zalety, w tym wytrzymalość i sztywność oraz siła połączeń może wykluczyć zastosowanie krętlika. (2011/10/12 00:05)

marek-debicki


Na stronie którą przytoczył Kolega Mateusz są pokazanę ciekawe, samozaciskające się na żyłce (fluorokarbonie) ciężarki. Dają one nam świetną możliwość regulacji wysokości położenia troka w zależności od łowiska, w tym oczywiście głębokości prowadzenia przynęty nad dnem. Pozdrawiam. (2011/10/12 00:08)