Krąp - czy nadaje się do jedzenia ?

/ 25 odpowiedzi
Koledzy mam takie pytanie.Gdyż nie zabieram 90 % ryb złowionych to nie jadam ich często a w zasadzie to raz w roku mi sie to zdarza,w tamtym roku zabrałem lescze chyba 5 sztuk i zrobiłem zalewie octowej a mam łowisko gdzie występuje krąp i chciałbym sie dowiedzieć czy krąp smakowo jest zbliżony do leszcza i nadaje sie też do zalewy octowej?
Bernard51


nadaje siedo octu i do smarzenia (2012/06/28 15:34)

JOPEK1971


Nadaje się. 



Nadaje się na przynętę na wiele drapieżników.Jak chcesz go zjeśc to tylko w ocet na 2 tygodnie. (2012/06/28 15:41)

89krzysztof


No tak, pytanie było czy nadaje się do zalewy octowej. Ja ryb z octu nie jadam, ale ojciec zje co do domu przyniosę, a i krąpie się zdarzało złowić i zabrać.  (2012/06/28 16:42)

u?ytkownik124872


Bardzo lubię smażone krąpie : lekko gumowate , czasem odrobinkę gorzkawe (co lubię w rybach ) a czasem wręcz odwrotnie :  delikatne i wykwintne w smaku , podobne w smaku do płoci . Jako ,że jednak krąp to prześliczna rybka : wolę te ryby wypuszczać . Łowiłem w życiu z gruntu - bardzo duże krąpie . Niejeden młokos - mało obeznany w gatunkach ryb , pomyliłby je ( przynajmniej na pierwszy rzut oka ) , z małym leszczem.
Bardzo ciekawy pod względem wędkarskim gatunek . Zasługuje krąp na szacunek i uwagę każdego wędkarza "spławikowo -gruntowego ". Piękna i wartościowa pod każdym względem ryba. (2012/06/28 16:51)

jakubnob


lejejkuuu... te krąpie u mnie pływa tego pełno usmażonych nie lubię łapać tez już nie :PP jestem tak przesycony tymi rybkami ze już wole jazgarza złapać czy uklejkę niż to :PP ale jak w occie poleży to da się zjeść (2012/06/28 16:57)

endzi63


przerób na kotlety , paprykarz, lub pastę z jajkiem. (2012/06/28 17:11)

u?ytkownik119160


raz go zabralem do domu i na patelnie , zdanie moje jest takie ..ryba nie zjadliwa , lepiej do wody niz na patelnie (2012/06/28 19:02)

abra1990


ja sie umie to się nada, do octu, na patelnie, po grecku, jak chcesz to ci wyślę przepis, robi siego najlepiej w marynacie z liści lurowych octu i oliwy :) (2012/06/28 19:32)

rusikus


ja sie umie to się nada, do octu, na patelnie, po grecku, jak chcesz to ci wyślę przepis, robi siego najlepiej w marynacie z liści lurowych octu i oliwy :)





do octu to moze ok do wodeczki ale po grecku? :o
obecnie juz nie zabieram z wody krąpi, wole krasnopiorke z octu ^^
(2012/06/28 19:54)

u?ytkownik64718


 na patelnie, po grecku.

 

życze smacznego.

(2012/06/28 19:58)

rusikus


ta i jeszcze filety z krąpia po królewsku w smietanie kremówce
hehehe (2012/06/28 20:04)

JOPEK1971


ta i jeszcze filety z krąpia po królewsku w smietanie kremówce
hehehe
Ha ha ha.Dobre.;-)
(2012/06/28 20:12)

szymgreg81


Wolę wypuścić niż smażyć na patelni, taka sobie w smaku. (2012/06/28 22:26)

maras74


jeśli nie masz co jeść i pytasz czy się tym nie zatrujesz to tak krąp nie jest trujący, jest jadalny ale czy to znaczy, że jest smaczny...hmmm no nie wiem...kiedyś próbowałem i jak dla mnie to syf, nawet pies kumpla się po tym porzygał ale jak ktoś lubi...SMACZNEGO!!! (2012/06/28 23:58)

abra1990


e tam wybredzacie , jak chłopak chce to może sobie przyrządzić, ludzie gorsze rzeczy jedzą ślimaki raki h**e muje i jeszcze mówią jakie to wykwintne żarcie, mój teść ma parę sposobów na krąpia żeby nie zaciągał mułem i tym swoim specyficznym posmakiem , i da się to zjeść, koleżanka z którą nie raz łowiłem robiła fileciki z większych sztuk panierowała w ostrych grilowych przyprawach i dawała na grill, i całkiem niezłe to było, ja też wole wypuszczać bo wiadomo ,węgorz czy sandacz to to nie jest , ale jak ktoś lubi w kuchni eksperymenty to czemu nie :)

pozdrawiam smakoszy :P (2012/06/29 10:11)

jacenty75


Krąp jak krąp - jaki jest każdy widzi, mój znajomy przed wrzuceniem na patelnie nacina boki rybie żeby się drobne ości wysmażyły.

(2012/06/29 10:33)

krispi


ok dzieki za odpowiedzi już mniej więcej wiem coś o smakach odnośnie krąpia bo tak jak pisałem nie jadam i nie zabieram rybek często a właściwie prawie wcale i nie próbowałem wielu gatunków ryb które już wiele razy wyciągałem z wody i wypuszczałem ale czasami chciałbym spróbować jednak tej rybki a szczególnie w okresie lata do piwka;)pozdrawiam wszystkich (2012/06/30 00:03)

lynx


Bardzo lubię smażone krąpie : lekko gumowate , czasem odrobinkę gorzkawe (co lubię w rybach ) a czasem wręcz odwrotnie :  delikatne i wykwintne w smaku , podobne w smaku do płoci . Jako ,że jednak krąp to prześliczna rybka : wolę te ryby wypuszczać . Łowiłem w życiu z gruntu - bardzo duże krąpie . Niejeden młokos - mało obeznany w gatunkach ryb , pomyliłby je ( przynajmniej na pierwszy rzut oka ) , z małym leszczem.
Bardzo ciekawy pod względem wędkarskim gatunek . Zasługuje krąp na szacunek i uwagę każdego wędkarza "spławikowo -gruntowego ". Piękna i wartościowa pod każdym względem ryba.

Rimte.
Co do smaku to gusta nie podlegaja dyskusji.
Co do ślicznosci to slowo przesliczna jest chyba na wyrost i to duży.
Co do wielkosci to jakie były te bardzo duże.
Co do młokosów to nieraz byłem świadkiem jak stare zejmany skakali sobie do oczu czy to krap, czy to leszcz. No bo kto bedzie liczył łuski albo suwmiarką rozmierzal pletwy itp. W starszych książkach było zasadnicze rozdzielenie - mały to krąp a duży to leszcz. Obecnie naukowcy aby miec temat do pracy doktorskiej i aby mogli czymś błysnąć rozdzielają przysłowiową zapałkę nie na czworo ale na dziesięć.
Nie widzę powodu aby uznać go za ciewawą rybę pod względem wędkarskim, ani niby dlaczego ma nieć większy szacynek od innych ryb albo dlaczego jest niby taka wartosciowa. Łowię leszcze i krąpie i sądzę, że chciales sobie z nas zakpić ale z młokosów co to wczoraj zaczeli łowic to ci się moze i udało bo z innymi to chyba nie /poczytaj wypowiedzi/.  (2012/06/30 00:31)

szukaWedkarki


sa ludzie co i Bolenia zjedza ,ja juz po brzanie kleniu jaziu leszczu dalem spokoj . najlepszy sandacz okon sum wegorz ploc da sie zjesc fajnie karasie karpie amury , ale krapia leszcza rozpiory krasnopiory hehe nie dzieki ;-) wole kielbia czy jazgarza z grila  (2015/09/18 17:41)

ogtw


Krąp ma podobny smak do leszcza, panga może się schować. Proszę nie obrażać brzany, bo z dobrej wody jest smaczna. Najgorsze ryby to: samiec karasia srebrzystego, rozpiór i tołpyga. Kiełb, jazgarz, sumik, to smaczne rybki. (2015/09/18 18:12)

zbynio 33


Krąp ma podobny smak do leszcza, panga może się schować. Proszę nie obrażać brzany, bo z dobrej wody jest smaczna. Najgorsze ryby to: samiec karasia srebrzystego, rozpiór i tołpyga. Kiełb, jazgarz, sumik, to smaczne rybki.

Samiec karasia srebrzystego? Ogólnie to same samice, które się rozmnażają z innymi gatunkami. W warunkach jak zabraknie innych gatunków to zaczynają występować samce, ale to już musi być naprawdę bagno, że tylko jest karaś... Nigdy chyba nie jadłem :)).
(2015/09/18 19:53)

Sith


przerób na kotlety , paprykarz, lub pastę z jajkiem.

Jeśli już koniecznie chcesz jeść krąpia, to powyżej najlepsza rada.
(2015/09/19 04:58)

groniar


Na patelnię i w ocet smiało (2016/07/15 14:13)

ogtw


Krąp ma podobny smak do leszcza, panga może się schować. Proszę nie obrażać brzany, bo z dobrej wody jest smaczna. Najgorsze ryby to: samiec karasia srebrzystego, rozpiór i tołpyga. Kiełb, jazgarz, sumik, to smaczne rybki.
Samiec karasia srebrzystego? Ogólnie to same samice, które się rozmnażają z innymi gatunkami. W warunkach jak zabraknie innych gatunków to zaczynają występować samce, ale to już musi być naprawdę bagno, że tylko jest karaś... Nigdy chyba nie jadłem :)).
Zbynio, zostałeś wprowadzony w błąd i twierdzisz, że karasie srebrzyste rozmnażają się z innymi gatunkami. To nie prawda, wiele razy widziałem tarło karasi srebrzystych i zawsze tarły się same. W stawach, w których występował tylko karaś srebrzysty nie było samców. Samce były tam, gzie było wiele gatunków ryb a woda była czysta. Od tej pory, kiedy pokazały się samce, karasi srebrzystych zaczęło ubywać.
Krąp jest smaczniejszy od płoci.
  (2016/07/15 14:58)