Kopalniane amury

/ 5 odpowiedzi

Witam. Jestem młodym karpiarzem, na swoim koncie mam kilkanaście karpi, ale przejde do rzeczy, blisko mnie jest kopalnia a obok mnie stawik, są tam takie ryby jak lin, karasie, szczupaki, okonie i amury. O tym stawiku dowiedziałem się w tamtym roku, łowiłem tam raz ale tylko szczupaki na blache, a dzisiaj od kolegi dowiedziałem się że są tam amury dochodzące do 10kilogramów.

kolega rozmawiał z panem który tam łowi często i mówił że raz holował tam dużego amura na kulke proteinową ale niestety przegrał walkę. Z tego co wiem to po długości stawu jest rynna (4metry od brzegu jest do metra a potem jest spadek i ta rynna) głebokośc dochodzi tam do 2,5m) Zamierzam nęcić kukurydzą waniliową, kukurydzą i jakimiś kuleczkami waniliowymi, a łowić na te kulki. Przejde do pytań; Lepiej łowić w tej rynnie ? (czyli głębszej wodzie) czy może na płytszej wodzie, czy może bliżej trzcziny ?? Jak dużo mam serwować rybą pelletu i kukurydzy ?? 


Z góry dziękuje :-)


Zdjęcie stawu; http://www.iv.pl/viewer.php?file=95464581544158362831.jpg

piotrek2606


kolego dokladnej recepty nie da ci nikt ale kazdy moze pomoc. Na twoim miejscu zanecal bym gdzies kolo trzciny na plytkiej wodzie ale necil bym tez w tej rynnie bo nigdy nie wiadomo co ta ryba wybierze. Pamietaj nec grubo i duzo bo amur lubi pojesc (2014/04/21 19:38)

Artur z Ketrzyna


Pamietaj nec grubo i duzo bo amur lubi pojesc

I zakwaszaj wodę bo nie wiesz czy żarłok wejdzie w łowisko.
Nęć kolego na wypłaceniu i nie przesadzaj z zanętą.
Mówisz że pan targał amura, tak wiec ci coś podpowie. Które miejsce sobie w tym zbiorniku polubiły. (2014/04/21 21:43)

alien19999


Kolego ja bym na twoim miejscu zrobił trochę inaczej.Nie nęć jak nie wiesz gdzie amury lubią pływać bo ich nie złowisz. Proponuję przejść się nad wodę w jakiś upalny, słoneczny dzień. Najlepiej bez wiatru i obserwować wodę. Amur lubi się wygrzewać i najczęściej żeruje w tych miejscach.
Jak trafisz dobry dzień to nawet nie będziesz musiał nęcić żeby złowić amura. Jak się wygrzewa i po cichu podrzucisz mu skórę od chleba to ryba jest twoja. Nie jest to proste ale wykonalne sam tak złowiłem amura, tego ze zdjęcia na moim profilu :)
Bezsensowne nęcenie to tak jak napisał kolega zakwaszanie wody. (2014/04/22 08:45)

JKarp


Czym innym jest łowienie docelowe amurów a czym innym łowienie przypadkowe na skórę chleba.Ja nęciłbym gdzieś na wypłyceniu koło trzcin. Dużo gotowanej kukurydzy i do tego trochę kulek.JK (2014/04/22 09:07)

u?ytkownik158065


Witam. Jestem młodym karpiarzem, na swoim koncie mam kilkanaście karpi, ale przejde do rzeczy, blisko mnie jest kopalnia a obok mnie stawik, są tam takie ryby jak lin, karasie, szczupaki, okonie i amury. O tym stawiku dowiedziałem się w tamtym roku, łowiłem tam raz ale tylko szczupaki na blache, a dzisiaj od kolegi dowiedziałem się że są tam amury dochodzące do 10kilogramów.

kolega rozmawiał z panem który tam łowi często i mówił że raz holował tam dużego amura na kulke proteinową ale niestety przegrał walkę. Z tego co wiem to po długości stawu jest rynna (4metry od brzegu jest do metra a potem jest spadek i ta rynna) głebokośc dochodzi tam do 2,5m) Zamierzam nęcić kukurydzą waniliową, kukurydzą i jakimiś kuleczkami waniliowymi, a łowić na te kulki. Przejde do pytań; Lepiej łowić w tej rynnie ? (czyli głębszej wodzie) czy może na płytszej wodzie, czy może bliżej trzcziny ?? Jak dużo mam serwować rybą pelletu i kukurydzy ?? 


Z góry dziękuje :-)


Zdjęcie stawu; http://www.iv.pl/viewer.php?file=95464581544158362831.jpg


Tak jak kolega Piotrek napisał, nec grubo i bardzo duzo, amur przy odpowiedniej temeraturze wody potrafi zjesc 100 a nawet 150 procent wagi swojego ciala,  na dobe, mialem sytuacje ze na malym zbiorniku po 3 godzinach od necenia ginelo 50 kg kukurydzy, amur nie jest wybredny wystarczy necenie zwykla kukurydza zalana jakims sdlodkim boosterem, co do zestawów rowniez sie zgadzam, jeden postaw na plytkiej wodzie kolo trzcin amur lubi takie miejsca z dwoch powodow, wygrzewa sie i lubi zielenine :-) lecz zauważyłem tez ze na glebszejj wodzie, na 3-6 metrach mielismy tez dużo bran amurow i ze nie sa to gorsze miejsca.Bardzo wazna sprawa jest zestaw, dopóki nie zastosowałem odpowiednich zestawow amury nie raz czyscily moje necisko a ja nie mialem brania, proponuje zestawy samozacinajace, obciążenie minimum 150-200 gram, plecionka na kolowrotku i hamulec zakrecony na maksa, ostry hak i reakcja na kazdy ruch swingera. (2014/04/22 09:30)