Konger WRX World Champion Impuls

/ 12 odpowiedzi
Witam. Tak jak w temacie szukam opinii na temat tej wędki. Prosiłbym posiadaczy jak i także użytkowników którzy mieli ten kijek w ręku o odpowiedzi ;) Szukam czegoś na klenia/jazia/okonia. Posiadam w tej chwili Kongera World Champion Turbo i jest on troszeczkę za mocny według mnie do łowienia tych rybek, mimo to daje jakoś radę. Szukam własnie czegoś delikatniejszego ale nie za delikatnego. Proszę o odpowiedzi ;)
obcy91


Konger WCH IRI Lucky sprawdzałeś? (2013/05/21 19:33)

u?ytkownik20737


Pewnie że tak ;) Tylko że to juz było pare latek temu jak go ,,macałem,, . Z tego co pamiętam nie pasowała za bardzo mi jego akcja. Teraz ponownie bym musiał go wziąć w ręke.. tylko nie mam za bardzo jak niestety. (2013/05/21 19:43)

uvex


W prawdzie nie posiadam tej wędki, ale miałem ją w rękach tydzień temu. Jest to wędka bez fajerwerków, co akurat lubię, i zdecydowanie inna niż większość dostępnych na rynku. Tak na sucho a porównywałem z wieloma dostępnymi na naszym rynku, posiada akcję medium lub med/fast (zależy z jakimi wędkami ją porównać) z tym że część dolna jest dosyć sztywna. Wykonanie ok, całość ok jednakże ta cena moim zdaniem jest przesadzona. Zresztą patrząc na dostępny na rynku sprzęt, wszystko jest za drogie :) (2013/05/21 20:48)

u?ytkownik20737


A jak jest z dolnikiem? Ponieważ na zdjęciach wydaje się krótki i dość wygodny a jak jest naprawdę ? (2013/05/21 20:59)

uvex


Faktycznie jest krótki, w porównaniu np z dolnikami shimano. Przy wzroście 170 +  dolnik nie wystawał mi za łokieć. Napewno jest dłuższy niż w wersji 240 cm. Ta wędeczka, którą masz ma cw do 21g. Nie wiem czy jest sens kupować patyk o cw lekko mniejszym. Pomyśl może nad WR Dancerkiem

Popatrz tutaj

 

http://www.team-rapa.pl/recenzja/konger-world-champion-dancer-2-7m-3-14g/

 

Impuls wygląda identycznie lecz jest mocniejszy.

(2013/05/21 21:39)

u?ytkownik20737


Ten WCH Dancer też jest bardzo ciekawą propozycją ;) Chyba pójdę do sklepu go zamowić i obczaić jego akcje itd..Nie lubię strasznie kupna wędek czy kołowrotków w ciemno bez ich dokładnego obmacania.. (2013/05/22 09:36)

uvex


Ostatnio coś mnie podkusiło i zacząłem kombinować z wędkami. Postanowiłem, że specjalnie na pstrągi będę miał dwie wędki. Jedną dłuższą około 2,65m (wiosną aby nie podchodzić za blisko brzegu) drugą około 2,2m (na małe letnie ciurki do brodzenia) Do tej pory miałem jedną wędeczkę na kropkii tj. starego Dancerka w długości 2,4 m i jak to Champion, szału może nie było jeśli chodzi o design, ale rybki trzymały się wędki a kiedyś nawet wytargałem bez podbieraka na półtora metrowy brzeg kabanka 48 cm.
Dokonałem zakupu TD 270 cm 2 - 14g gdyż w opisie widniał jako fast ale nie taki bardzo fast!? Do tej pory nie wiem co to znaczyło. Zresztą wszystko jedno, bo tak naprawdę wędka na kropki  w ogóle się nie nadaje. Spadają z niej pstrągi.
Wydawać by się mogło, że powinienem być zadowolony, gdyż oglądałem tą wędkę przed kupnem 2 - 3 razy, jednakże rzeczywistość okazała się brutalna.
Tak więc życzę udanych zakupów.

Ps. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że w przypływie głupoty jeszcze przed sprawdzeniem TD sprzedałem swojego Dancerka. (2013/05/22 10:01)

u?ytkownik20737


Ha ja właśnie wykluczyłem jakiekolwiek spiny z seri TD, a dlaczego? Bo mam dwa patyki dragona jeden TD 7-21 g a drugi GS 5-25 g bodajże. Tego TD kupiłem na średniej wielkości przynety ale co się okazało? Rzucalem nim swobodnie gumami 3-4 calowymi z główkami od 15 do 25 g max i bardzo dobrze przekazuje na szczytówce kiedy guma stuknie o dno albo opadnie. Tym drugim GS'em 5-25 rzucałem takmi samymi główkami i 3-4 calowymi gumami i co, zachowuje się jak sztywna pałka, czuć dobrze opadnięcie przynęty na dno no ale te wędki mają ogromny zapas mocy.. Nie skłamie jak powiem że ten GS spokojnie udźwignie gume 7.5-10 cm z główką 30 g... nie próbowałem tego ale muszę sprobować ;). Mam patyk  Kongera WCH Turbo 7-21g i na początku łowiłem nim szczupaki i jego akcja bardzo dobrze mi odpowiada nie jest ani za szybki jak dragony ale również nie jest za wolny. Bardzo dobrze ładuje średniej wielkości przynęty, bardzo dobrze i daleko się nim rzuca, i co najważniejsze wszystkie, praktycznie wszystkie brania kończyly się sukcesem, przy czym na dragonach bardzo często spinają mi się rybki..  Myślę jeszcze o serii kongera Equs, bardzo ciekawe wędki. Myślę że kolejne zakupy to będą własnie kongery, jak dla mnie ich akcja jest jak najbardziej odpowiednia że tak powiem jak dla mnie idealna ( oczywiście idealna poszczególnych patyków) . Dzięki bardzo za pomocne opinie. (2013/05/22 11:26)

uvex


Equsa też miałem okazję zobaczyć bodajże Salto i powiem Ci, że to są już całkiem inne wędki niż te z serii WCH Jeśli chodzi o konstrukcję to blanki są wyraźnie cieńsze a dolniki dopracowane. Bardzo mi się podobał ten sprzęcik. Ciekawe jaką mają akcję bo wyglądają na kije szybsze niż WCH. Gdyby do tego po zacięciu rybki były spolegliwe i ciepło pracowały, to też bym rozważył zakup tego kijka, jednakże cena powyżej 400 zł to przesada.

Odnośnie TD to na szybko kupiłem używkę 2,6 m 5 - 18 niby o akcji med/fast a tak naprawdę to jest nadal strasznie sztywne wędzisko, chociaż część szczytowa wydaje się nieco bardziej spolegliwa. Nie mam czasu jechać i sprawdzić go na kropkach, ale coś mi się zdaje, że był to mój ostatni zakup z firmy Dragon. Ich sprzęt jest duuużo za DROGI

Pozdrawiam. (2013/05/22 13:41)

u?ytkownik20737


Jak patrzyłem na te ceny equsa to tez pomyślałem że za drogo, ponieważ za 450-500 zł można już myśleć o jakimś kijku z pracowni, który był by na pewno dużo lepszy od wędek seryjnych.. Ale możliwe że ja będe mógł coś wyhaczyć z serii equsa za 300 z hakiem a to raczej lepsza cena ;) Również pozdrawiam. (2013/05/22 17:12)

uvex


300 zł to bardzo rozsądna cena, po tyle są WCH Gdybyś się zdecydował kolego to napisz coś o kupionym patyku, może i ja się skuszę, chociaż ja raczej łyknę coś z Fenwicka HMX lub dociułam grosza i coś z St Croixa WR lecz najpierw będę musiał pozbyć się moich TD (2013/05/22 21:54)

u?ytkownik20737


Nie ma problemu, jak się zdecyduje to może dodam jakiś wpis z testów tego patyka, ponieważ mało tego jest na necie.. (2013/05/22 22:57)