Konger Paladin River Raid Spin 274/2-14g

/ 24 odpowiedzi
Witam ,czy miał ktoś może  z szanownych kolegów do czynienia z tym kijem?Planuję zakup tego modelu z przeznaczeniem na klenie , jazie, może bolki ale nie chciał bym kupić kota w worku,a kij jest dość drogi.Szukałem w necie opinii o nim ale nic nie znalazłem co by jednoznacznie wskazywało że jest wart swojej ceny
khakiprichi


kolega ma z tej serii 7-28 pod sandacza do opadu,
śmiem twierdzić że seria dragona HM80 się chowa!!!!!
nie miałem lepszego kija w ręku produkowanego seryjnie za te pieniądze a małe nie są,
Kijek świetnie przekazuje kontakt przynęty z dnem,przeszkodą czy też w końcu z rybą,
kijek bardzo lekki i solidnie wykonany, jeżeli cała seria jest tak wykonana to warto!!!! (2013/01/08 14:14)

toten


 Posiadam dwa kije PALADIN ale z serii CX.Jestem prawie pewien że blanki w CX są identyczne co w zwykłych a cena trochę niższa.

Różnica jest w przelotkach oraz rękojeści.(Paladin FUJI TITANIUM /Paladin CX FUJI ALCONITE)

Pamiętaj że tytan jest dość kruchy i łatwo uszkodzić przelotkę.

CW 2-14g na klenia to raczej tylko jak lubisz łowić"lekko".

Sam używam PALADINA CX Thekila 1-10g  i uwierz mi że z takimi ok 35 cm to już niezła jazda jest.

Połów boleni to już nawet sobie nie wyobrażam z tym CW!

Na bolenia używam BLACK RIDERA 7-28g. i trochę żałuję że nie wziełem HARD BLADE 10-35g.

Ogólnie godne polecenia- blanki mają bardzo fajną akcję, ciężko to opisać ale przy szybkiej akcji(super fast to raczej nie jest) pod wpływem wzrastającego obciążenia przechodzą w piękną parabolę.

Moim zdaniem ideelna charakterystyka do połowu boleni z zastosowaniem plecionki.

(2013/01/08 17:37)

Jacoslaw


Powiem tylko, że w tej cenie można złożyć wspaniały kij na blanku np. Batsona, natomiast seria CX w żadnym razie nie jest tożsama.Różnią się grubością ścianek i modułem grafitu. Zgodzę się, ze to najlepsze kije produkowane seryjnie. Co nie zmienia faktu, że z Batsonem czy PB równać się nie mogą. Pozdrawiam i połamania. (2013/01/18 08:13)

albercik


To ja tez sie podepne . Czy ktos kto uzywal tego kongera mial tez do czynienia z Daiwa Presso?
Pytam poniewaz dajwe macalem  a z kongerem do czynienia nie mialem a szukam czegos na wiosne do smuzakow. bende wdzieczny za opinnie pozdrawiam (2013/01/18 14:23)

DOBRY76


Powiem tylko, że w tej cenie można złożyć wspaniały kij na blanku np. Batsona, natomiast seria CX w żadnym razie nie jest tożsama.Różnią się grubością ścianek i modułem grafitu. Zgodzę się, ze to najlepsze kije produkowane seryjnie. Co nie zmienia faktu, że z Batsonem czy PB równać się nie mogą. Pozdrawiam i połamania.

O kijach z pracowni słyszałem ,czytałem, szukałem w necie i pisałem do pracowni Pana Czekały. za blank batsona ;
IST1141F RX7 
2,9 m 2-10 g akcja-Mod moc-Light-400,00 zł
do tego przelotki , uchwyt ,rękojeść z korka bez zbędnych wymysłów , i to Pan wycenił na 840zł + przesyłka. Nie mam możliwości obejrzenia kija,dotknięcia , zobaczenia jak leży w ręku, taki zakup kota w worku. A i cena kosmos, natomiast ten river raid, widziałem, macałem, ale nie wypróbowałem nad wodą.A wiadomości na jego temat w necie nie ma zbyt wiele. dlatego szukam opini kolegów na forum. (2013/01/19 14:54)

Jacoslaw


Mam porównanie obu kijów. Prywatnie łowię klenie na Batsona o którym piszesz, natomiast kompan z nad wody macha takim właśnie kongerem. Paladin jest bardzo ładny, dobrze wykończony, lekki, ma bardzo krótki dolnik co mnie akurat bardzo odpowiada. Dobre przelotki dopełniają całości. Ładuje i daje czucie przynęty już w zakresie 4g i pewnie obsługuje do 10.
Reasumując. Ten model kongera to bardzo udany kij, któego właściciel z pewnością będzie zadowolony ( o ile lubi łowić klenie szybkimi kijami). Określony przez producenta cw jest w miarę trafnie podany. Bije na głowę każdy kij ze stajni Dragona. Osobiście nie zamieniłbym Batsona na dwa takie paladiny :) Faktycznie, brak możliwości 'macania' blanku to spory minus. Pewnych odczuć nie da się opisać nie mniej znam masę przypadków ludzi, którzy kupili w ten sposób wędkę i jest ona idealnym spełnieniem ich oczekiwań. Poza tym samo to macanie blanku... jak pewnie wiesz wędka uzbrojona zachowuje się nieco inaczej niż goły blank zatem takie macanko też niewiele wnosi. Konger jest bardzo dobry, Batson jest fenomenalny, ma niespotykane ugięcie, akcję i dynamikę. Jakość samego blanku nieporównywalnie lepsza - ten kij po prostu nie jest papierowy. 700, 800, 900zł za wędkę to dużo. Właśnie dlatego tym bardziej zastanowiłbym się nad zakupem.

Tak czy inaczej życzę wielkiego zadowolenia z nowego kija.
p.s. cena Zdziśka wcale wygórowana nie jest ;-) zapytaj w FC albo art-rod ;-) to dopiero Cię z nóg zwali ;-) (2013/01/28 00:39)

DOBRY76


Witam, powiedz mi kolego Jacoslaw, czy ten Batson o którym rozmawiamy nie jest za delikatny na klenie? Posiada CW do 10 g, tylko że do mikrusów albo małych wobków to odpowiednie CW. I chyba poczekam trochę i kupię jednak kija z pracowni. a wiesz może jak to jest u Pana Czekały z reklamacjami , gwarancją.Oczywiście czytałem regulamin jego sklepu ale rzeczywistość bywa czasami zupełnie inna. (2013/01/29 15:34)

Jacoslaw


Rzeczony Batson jest wręcz wymarzonym kijem do lekkiego połowu kleni. Lekkiego to znaczy przynętami - mikruskami ( żuczki, smurzaki, mikrowoblery kleniowe etc.) CW do 10g nie oznacza, że kij jest 'za' delikatny. Mówi nam, że wędzisko komfortowo obsługuje przynęty w takim właśnie zakresie. Obsłuży i cięższe, tyle, że z komfortem możemy się pożegnać i czucia przynęty nie będzie a nie o to nam przecież chodzi, żeby łowić byle łowić. Producent opisał kij jako współpracujący z linką do 8lb czyli ponad 3,5kg. Życzyłbym sobie złowić takiego klenia. Wędzisko posiada spory zapas mocy jak na tak delikatny kij i nie są mu straszne waleczne bolenie, które dają frajdę jako przyłów. Odpowiednio ustawiony hamulec pozwoli na bardzo pasjonującą walkę nawet z pięciokilogramowym szczupakiem. Ponad to każdy blank Batsona objęty jest PIĘCIOLETNIĄ gwarancją. Użytkując kij zgodnie z przeznaczeniem raczej nie ma możliwości, żeby się uszkodził. Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli złamanie nie jest ewidentnym następstwem przytrzaśnięcia w drzwiach lub nadepnięcia to nie ma żadnych problemów z wymianą. Pozdrawiam. (2013/01/29 20:40)

maras-marass


witam

moge podzielic sie uwagami dot. tego kija, lowie na niego od roku

1. przeznaczenie: wg mnie pierwsze przeznaczenie tego kija to lowienie okonia na gumke na jeziorze, lowie okonie jakies 20 lat i lepszego kija na pasiaki nie mialem, idelanie rzuca lekkie gumki a branie jest doslownie atomowe, kij pieknie pracuje pod rybą, mino ze jest dosyc szybki łądnie przechodzi w parabolę,  spady są bardzo sporadyczne, dla mnie zdecydowanie numer jeden na okonia;
jezeli chodzi o rzeke lub rzeczkę to zastosowanie tego kija kończy sie na mini woblerkach i smużakach, radzi sobie z obrotówką 0 i 1, dwójka to dla niego dużo za dużo, jeden z kolegów slusznie zauwazyl ze kij "kładzie sie " pod woblerkiem 3,5 cm,wg mnie  nazwa modelu "River raid" moze byc nieco myląca, na pewno nie jest to kij na pstrąga czy dużego klenia łowionego np. hornetem 4cm,na wiślane przelewy też sie nie nadaje,  zdecydowanie odradzam łowienie  tym kijem boleni czy sandaczy , bo po prostu jest za delikatny, rzucanie woblerami powyżej 12g nie wchodzi w grę, na bolka lepszy bedzie model o cw. 28g

2. wykonanie: kij jest lekki i perfekcyjnie wyważony, użyte komponenty są zgodne z opisem ( logo fuji na przelotkach i uchwycie ), niestety bardzo wiele do zyczenia pozostawia korek, dolny element ktorym dokręcamy kołowrotek niestety po krótkim czasie ( kilka tygodni ) kruszy się i pęka, zauwazylem to w obu paladinach ktorych używam ( mam jeszcze Steel Arma do 28g), w tej klasie cenowej nie powinno to sie dziać, jest to najwiekszy minus tego kija

3. cena: kij mozna kupic za cenę okolo 750 zł, wg mnie to dobra cena w porównaniu do wędek z pracowni ( tu trzeba położyć ponad 1000zl zeby miec kij podobnej klasy, do tego nigdy nie wiemy jaki kij bedzie sie zachowywal po złożeniu etc.. ) , "seryjna" konkurencja wg mnie nie ma wogole  nic podobnego w ofercie a ręcznie robione HM-y Dragona (są nieco wolniejsze ) to kije porównywalnej klasy, kwestią gustu jest to co komu lepiej pasuje, przewagą Kongera jest to że mozemy te kije objrzeć w sklepie, co nie zawsze jest mozliwe w przypadku wędek z pracowni lub serii HM Dragona

reasumując uważam River Raida   za jedej z najlepszych produkowanych serynie patyków pod okonia, poradzi sobie z przyłowem szczupaka na jeziorze, na pewno sprawdzi sie przy ultra lekkim łowieniu kleni i jazi w małych rzeczkach . o cieższym łowieniu na większej rzece możemy zapomnieć.


połamania ! (2014/02/03 21:51)

u?ytkownik168824


kolega ma z tej serii 7-28 pod sandacza do opadu,
śmiem twierdzić że seria dragona HM80 się chowa!!!!!
nie miałem lepszego kija w ręku produkowanego seryjnie za te pieniądze a małe nie są,
Kijek świetnie przekazuje kontakt przynęty z dnem,przeszkodą czy też w końcu z rybą,
kijek bardzo lekki i solidnie wykonany, jeżeli cała seria jest tak wykonana to warto!!!!


A ja śmiem twierdzić,że nie miałeś żadnego HM-a w ręku skoro tak piszesz

(2014/02/03 22:19)

tstaros


kolega ma z tej serii 7-28 pod sandacza do opadu,
śmiem twierdzić że seria dragona HM80 się chowa!!!!!
nie miałem lepszego kija w ręku produkowanego seryjnie za te pieniądze a małe nie są,
Kijek świetnie przekazuje kontakt przynęty z dnem,przeszkodą czy też w końcu z rybą,
kijek bardzo lekki i solidnie wykonany, jeżeli cała seria jest tak wykonana to warto!!!!


A ja śmiem twierdzić,że nie miałeś żadnego HM-a w ręku skoro tak piszesz



Do Thomson86: rozumiem, że używałeś zarówno Dragona HM80 jak i Kongera Paladin i z całą pewnością możesz stwierdzić, że HM80 jest jednak lepszy? (2014/02/04 11:42)

Grzesiek75


Szukam kija na sandacza i parę dni temu machałem w sklepie dwoma paladinami, jak dla mnie za te pieniądze to porażka, akcja opisana x-fast ale to tylko opis na kiju a wrażenia zupełnie inne.

(2014/02/04 15:59)

khakiprichi


kolega ma z tej serii 7-28 pod sandacza do opadu,
śmiem twierdzić że seria dragona HM80 się chowa!!!!!
nie miałem lepszego kija w ręku produkowanego seryjnie za te pieniądze a małe nie są,
Kijek świetnie przekazuje kontakt przynęty z dnem,przeszkodą czy też w końcu z rybą,
kijek bardzo lekki i solidnie wykonany, jeżeli cała seria jest tak wykonana to warto!!!!


A ja śmiem twierdzić,że nie miałeś żadnego HM-a w ręku skoro tak piszesz




Twierdzić tak możesz, ale mija się to z prawdą ;) (2014/02/04 17:35)

u?ytkownik168824


kolega ma z tej serii 7-28 pod sandacza do opadu,
śmiem twierdzić że seria dragona HM80 się chowa!!!!!
nie miałem lepszego kija w ręku produkowanego seryjnie za te pieniądze a małe nie są,
Kijek świetnie przekazuje kontakt przynęty z dnem,przeszkodą czy też w końcu z rybą,
kijek bardzo lekki i solidnie wykonany, jeżeli cała seria jest tak wykonana to warto!!!!


A ja śmiem twierdzić,że nie miałeś żadnego HM-a w ręku skoro tak piszesz




Twierdzić tak możesz, ale mija się to z prawdą ;)

Wiesz akurat miałem okazje łowić kijem z serii '' Paladin'' i co ?Posiadam od niedawna 2 kije HM-x mianowicie  Phantom i Flash. I co chcecie mi wmówić,iż Paladin jest lepszy jak HM?Faktycznie o wędkach wiecie tyle co ja o inny zawodzie







x \dragona.I co chc

(2014/02/04 18:52)

u?ytkownik168824


Tak z pełną stanowczością oznajmiam wszem i wobedz,że HM jest 100 razt lepszy,jak jakiś  Paladin od Kongera (2014/02/04 18:55)

u?ytkownik168824


Miałem okazję łowić jeden dzaień tym Kongerem.Ten kto powiedział,że Paladin równa się HM Dragona-jest śmieszny (2014/02/04 18:59)

u?ytkownik168824


Nie wiem czym się podniecacie.Ludzie ta oto wędka i seria niczym się nie różni jak seria Guide select.Przynajmniej GS-y są wytrzymałe na przeciążenia .A Paladin? Poczytajcie więcej nwędkarze wy (2014/02/04 19:04)

khakiprichi


kolego ty lubisz "rybki" ja "akwarium"..... i co pozabijać się mamy z tego powodu?
nie lubię dragonów i nic tego nie zmieni a dla ciebie mogą to być najlepsze kije.Każdy ma prawo do własnego zdania ;) (2014/02/04 19:57)

u?ytkownik168824


kolego Ty lubisz mydło,a ja zaś powidło .Dotknij jakikolwiek Hm-a ,i wiem ,że zmienisz zdanie (2014/02/04 21:22)

u?ytkownik168824


kolego ty lubisz "rybki" ja "akwarium"..... i co pozabijać się mamy z tego powodu?
nie lubię dragonów i nic tego nie zmieni a dla ciebie mogą to być najlepsze kije.Każdy ma prawo do własnego zdania ;)

Oczywiścię,iż każdy ma prawo do własnego zdania.Ale porównywać HM-y do Paladina?Proszę was

(2014/02/04 21:26)

u?ytkownik168824


kolego ty lubisz "rybki" ja "akwarium"..... i co pozabijać się mamy z tego powodu?
nie lubię dragonów i nic tego nie zmieni a dla ciebie mogą to być najlepsze kije.Każdy ma prawo do własnego zdania ;)

Powiedz mi z jakch materiałóe wędki  są ronone

(2014/02/04 21:29)

u?ytkownik168824


kolego ty lubisz "rybki" ja "akwarium"..... i co pozabijać się mamy z tego powodu?
nie lubię dragonów i nic tego nie zmieni a dla ciebie mogą to być najlepsze kije.Każdy ma prawo do własnego zdania ;)

Powiedz mi z jakch materiałóe wędki  są ronone


zobaczymy,skoro twierdzisz iż Dragon jest gorszy ,niż Konger to zaapraszam w dział Rodbuilding. (2014/02/04 21:32)

u?ytkownik168824



Faktycznie,ów wędkarze się wypowiadają tylko i wyłącznie obserwując cenę.A jeszcze do tego porównanie Paladina do HM-a śmiechu warte.Z kim mam do czynienia tutaj?

(2014/02/05 01:11)

tstaros



Faktycznie,ów wędkarze się wypowiadają tylko i wyłącznie obserwując cenę.A jeszcze do tego porównanie Paladina do HM-a śmiechu warte.Z kim mam do czynienia tutaj?



Masz rację, najlepiej jak usuniesz konto z tego forum i przestaniesz trolować - wtedy nie będziesz miał do czynienia z tymi, którzy mają czelność mieć czasem inne zdanie od Ciebie. (2014/02/05 07:06)