Konger Medalist Feeder 3,9m, cw do 180

/ 9 odpowiedzi
Czy ktoś z Was ma doświadczenia z feederem Konger medalist feeder 3,9m, cw do 180 gram?Rozważam ten kij w kontekście łowienia w Wiśle cięższymi zestawami.
unix


Witam
Co prawda nie posiadam dokładnie tego kijaszka, ale mam wersję 3,6 cw 90.
Na Wiśle łowiłem między główkami i na lekkich uciągach....
Kij jest świetny. Widać brania drobnicy 10cm bez problemów. Holowanie  rybek to przyjemność. Kij pracuje jak należy po długości.  Na starorzeczu wyciągałem karpie do 3kg  bez najmniejszego problemu.  Na szczytówce widać nawet dzióbanie drobnicy w koszyk... Planuję zakup drugiego z tej serii, ale do 150g cw. Moim zdaniem świetne feedery. Testy mój przeszedł pomyślnie.  Jestem bardzo zadowolony. (2014/08/28 20:27)

superzander


nikt więcej nie ma tego kija? (2014/08/30 20:48)

u?ytkownik165777


Witam . Mam 360 i 150 cw , łowię na Odrze . Medalist to dość miękki kij ma bardzo czułe szczytówki , średnica przelotek jest większa niż np. w mikado choć nie mam wersji ,,big eye'' , producent opisał jego akcję jako progresywną i faktycznie można powiedzieć że ma takie cechy . U mnie jak dotąd największa ryba na nim to rzeczny amur 86 cm , i nie była to granica jego możliwości - co do wytrzymałości potwierdzam że wędki kongera to ,,woły robocze'',  medalist dodatkowo ładnie się prezentuje - jeśli nie jesteś zwolennikiem wędek o zdecydowanie szczytowej akcji to może to być dobry wybór , ja jestem zadowolony . (2014/08/30 21:10)

superzander


ta akcja progresywna mnie zastanawia... (2014/08/31 10:30)

u?ytkownik165777


Każdy kij w zależności od producenta a czasem nawet serii choć ma podane te same parametry tzn. cw , waga rodzaj materiału z jakiego jest wykonany ma różne cechy - akcję , czułość szczytowek , jeden będzie dobry do rzutu inny do finezyjnego holu ryby . Tak samo każdy wędkarz ma inne preferencje i oczekiwania , dla jednego ta sama cecha będzie zaletą dla innego wadą - sam musisz dokonać wyboru . Co do medalista nazwanie akcji ,,progresywną''jest trochę ryzykowne i raczej zarezerwowane dla wędek z wysokiej pułki -akcja progresywna to ideał , jednak producent tak podaje i faktycznie coś w tym jest - trudno na tym kiju zerwać słabo zaciętą rybę , nadaje się do ciężkiego łowienia na ,,metodę'' - nie wytrzepie zanęty podczas rzutu , ewentualnie można by stosować do niego plecionkę . (2014/08/31 14:00)

superzander


Ostatecznie zamówiłem tego kongerka :-) Czekam na kuriera i testy bojowe. Za rok pewnie będę mógł więcej powiedzieć :-) (2014/09/04 21:07)

u?ytkownik165777


Witam . No to gratuluję , ja miałem możliwość sprawdzić na sucho w sklepie kilka modeli i ostatecznie wybrałem medalista . Lubię jak sprzęt ładnie się prezentuje i jest zadbany - i trochę martwiłem się zakończeniem dolnika [takie kilku centymetrowe zgrubienie z korka] inni producenci robią to z twardego tworzywa lub metalowe . Żeby była możliwość skutecznego czyszczenia tego elementu pomalowałem go lakierobejcą w kolorze tic [przypadkiem miałem taką w domu] aż do tego metalowego pierścionka i zrobił się identyczny z blankiem wędki . (2014/09/05 09:00)

superzander


Ja już 3 sezon wszystkie korki konserwuje specjalnym preparatem - cork seal. Polecam. (2014/09/05 21:40)

u?ytkownik165777


Znam ten środek , stosuję też specjalny wosk - żeby było jasne nie śmiałbym sprofanować wędki i pomalować całego korkowego uchwytu , tylko jakieś 2 cm. które styka się z błotem i jest oddzielone od reszty metalowym pierścionkiem . (2014/09/06 18:49)